Шипшина: лікувальні властивості для нирок і печінки
Корисні властивості шипшини, або троянди дикої, помітили давно. У Стародавній Греції її застосовували як засіб від укусів собак. Більше двох тисяч років тому «батько медицини» Гіппократ встановив, чим корисна шипшина: це хороший протизапальний засіб. На практиці як ліки він застосовував плоди чагарнику. За часів Середньовіччя цінували лікувальний ефект шипшини при кровохарканні. Авіценна був переконаний у лікувальних властивостях шипшини для печінки і шлунка.
Користь шипшини для нирок
Шипшина від нирок застосовується при:
- болю в нирках;
- нирковокам'яній хворобі;
- запаленні нирок;
- атонії нирок;
- пієлонефриті;
- раку нирки.
Шипшина найбільш відома як засіб, що сприяє розщепленню каменів у нирках. Для цього використовують коріння або плоди шипшини.
Із коренів шипшини готують відвар. Лікувальний засіб приймають теплим по третині склянки 3 рази на день. Тривалість курсу — 1–2 тижні.
Простий засіб для очищення нирок — чай із плодів. Його настоюють у термосі близько 12 годин, потім вживають 2–3 рази на день після прийому їжі. Можна для підсолодження додати сироп шипшини або мед.
Навесні для нирок і організму корисним буде мультивітамінний чай із плодів шипшини, сухофруктів і ягід (горобина, брусниця, чорна смородина).
Є безліч рецептів із плодами шипшини при нирковокам'яній хворобі. До складу лікарського засобу, крім шипшини, можуть входити й інші компоненти з корисними властивостями.
При нирковокам'яній хворобі допоможе засіб на основі соку лимона, настою плодів шипшини і меду. По 200 г рідини і 200 г меду варять у закритому посуді на водяній бані 20–40 хвилин. Приймають по 1 ст. ложці 3 рази на день за півгодини до їди.
Для сечогінного ефекту при нефролітіазі вживають засіб на основі бруньок чорної смородини і настою плодів шипшини. Також настій плодів чагарнику, залежно від рецепту, поєднують із насінням дині, дикої моркви, травою польового хвоща, корою осики, квітками терну.
Засіб, який чинить сприятливий вплив на нирки і печінку, а також ШКТ, селезінку, — зцілювальний біостимулятор, приготовлений на основі плодів шипшини, сухофруктів, горіхів і меду. Для його приготування потрібно по 100 г:
- плодів шипшини без насіння;
- кураги;
- висушених ягід смородини чорної;
- горіхів ліщини;
- кедрових горіхів;
- волоських горіхів;
- мигдалю;
- чорносливу;
- родзинок;
- очищеного висушеного гарбузового насіння.
Компоненти перемішують і пропускають кілька разів через м'ясорубку. Додавши 1 кг меду, все перемішують до однорідної кашки. Готовий засіб приймають по 1–2 ст. л. 3 рази на день за 40 хвилин до або після обіду. Запивають суміш настоєм плодів шипшини або глоду.
Очищення печінки з шипшиною
Шипшина має лікувальні властивості для печінки при таких захворюваннях:
- хвороба Боткіна;
- гепатит;
- цироз печінки;
- печінкові коліки;
- закупорка протоків печінки;
- рак печінки.
Шипшина — досить м'який засіб, що використовується для очищення печінки. Перед початком такої процедури потрібно зробити УЗД і отримати консультацію фахівця.
Для очищення печінки готують засіб на основі настою плодів шипшини і сорбіту. П'ють вранці натщесерце. Спочатку — настій із сорбітом, а через 20 хвилин — чистий. Снідати можна тільки через 45 хвилин. У цей час потрібно полежати, приклавши грілку до правого боку.
Сніданок повинен бути легким: фрукти або овочевий салат, горіхи, настій із малинового листя, смородини і шипшини. Дозволяється з'їсти шматочок підсушеного хліба. Доповненням до такої методики очищення повинна бути активна зарядка.
Очищення печінки таким методом потрібно проводити через день у шість підходів. Повторна процедура можлива через місяць.
При хворобах печінки настій шипшини вживають у чистому вигляді або з додаванням інших лікарських трав (причепа, цикорій, звіробій, шавлія, полин, безсмертник).