Як ми перетворюємо трави в ліки?

Природа дарує нам усе найкраще. Але чому збирати її флору й лікуватися нею може бути небезпечно? Чому цілющі рослини вимагають безліч лабораторних аналізів і контролю? І на що ми витрачаємо цілих 14 діб перевірок до того, як трави та збори в упаковках із нашим логотипом потрапляють в аптеки?

Зазирніть на виробництво компанії “Ліктрави”- і дізнайтеся про все те, як із лікарської сировини ми робимо ліки: якісні, безпечні, наповнені лиш чистою природною користю!

А ще, скажімо, чому ромашка у фільтр-пакетах заварюється швидше, ніж насипна, і чим магазинний трав’яний чай відрізняється від аптечного?

ФІТОТЕРАПІЯ КОРИСНА, КОЛИ МАЄ НАУКОВИЙ ПІДХІД

Лікуватися засобами зеленої аптеки безумовно природно! І це підтверджено наукою: рослина й організм людини біологічно споріднені — так склалося історично.

Із найдавніших часів українці добре розумілися на травах, активно збирали та заготовляли їх, аби потім зцілюватися від недуг. Утім, як засіб із потужним впливом, фітотерапія не може обмежуватися досвідом поколінь. Вона вимагає серйозної уваги та наукового підходу.

Цілеспрямоване дослідження та хімічний аналіз — ось що потрібно для того, аби використання цілющої флори було дієвим і без імовірності зашкодити.

З 1928 року «Ліктрави» вивчають і випробовують сировину за різними показниками якості. Під нашим строгим контролем стихійно створені природою рослини стають ефективним і безпечним терапевтичним засобом.

Як частина німецького холдингу Martin Bauer Holding — визнаного лідера в галузі переробки лікарської сировини, ми маємо доступ до найкращого світового досвіду та передових технологій. І завдяки цьому вдосконалюємо лікувальну силу природи відповідно до найвищих вимог.

ЧОМУ КРАЩЕ КУПУВАТИ «ЛІКТРАВИ»,НІЖ ЗБИРАТИ ТРАВИ ВЛАСНОРУЧ?

З появою підприємств із переробки лікарської сировини самостійна травозаготівля, звичайно ж, не припинилася. Досі вздовж зупинок міського транспорту бабця нерідко пропонує ароматну лікарську ромашку. Звісно, вона турботливо зібрала її, висушила й розклала в целофанові пакетики.

Проте чи не сплутала вона ромашку лікарську з без’язичковою і чи збирала її в екологічному місці? Чи заготовила квітки ромашки або ж не нехтувала і стеблами? І нарешті — чи не втратила сировина лікувальних властивостей через сушку під відкритим сонцем?

Жоден травник не може бути впевненим у якості та, що головніше, — в безпечності зібраних рослин. Для цього потрібна ретельна лабораторна перевірка, яка в домашніх умовах неможлива. Тож придбаною на ринку, як і заготовленою самостійно сировиною, ви ризикуєте завдати організму шкоди замість того, щоб отримати цілющий ефект.

Лише на спеціалізованому підприємстві можна перевірити рослинний матеріал на активні речовини, домішки й шкідливі включення. І підготувати до випуску сировину, що відповідає усім параметрам якості та безпечності. А це — найперша запорука ефективного лікування природними засобами.

СПРОБУЙТЕ ТІЛЬКИ УЯВИТИ: ЗА БУДЬ-ЯКИМ ПРОДУКТОМ ТМ «ЛІКТРАВИ» В СЕРЕДНЬОМУ — РОБОТА 8 СПЕЦІАЛІСТІВ ЛАБОРАТОРІЇ, 7 ДІБ ПЕРЕВІРКИ РОСЛИННИХ ЗРАЗКІВ ТА 7 ДІБ ПЕРЕВІРКИ ГОТОВОЇ ПРОДУКЦІЇ, ЩО ВКЛЮЧАЄ РІЗНОМАНІТНІ АНАЛІЗИ Й ТЕСТУВАННЯ.

Уся робота здійснюється на сучасному надточному обладнанні з дотриманням вимог Державної фармакопеї України (далі — ДФУ) та інших нормативних актів.

ЩО ВІДБУВАЄТЬСЯ НА НАШОМУ ВИРОБНИЦТВІ?

Ми прагнемо донести вам абсолютно всю користь, закладену в рослині природою. Тому дбайливо відбираємо все найдосконаліше, де не буде нічого зайвого і тим паче небезпечного! Тож, перш ніж потрапити до ваших рук, продукція ТМ «Ліктрави» долає складний і довгий шлях перевірок, обробки й транспортування.

Перевірка вхідної сировини
Доставка в аптеки
Зберігання сировини
Подрібнення та змішування
Фасування і пакування
Перевірка готової продукції
Зберігання готової продукції

ПЕРЕВІРКА СИРОВИНИ

Сировинні джерела нашої продукції — дикорослі та культивовані лікарські рослини України та закордону. Ми перевіряємо кожну без виключення партію, що надходить на підприємство. Навіть якщо її щоразу пропонує один і той же постачальник. У нас діє ефективна система багаторівневого контролю, що дозволяє випробувати вхідну сировину за різноманітними показниками якості та безпечності. Відбувається це у два етапи.

перша перевірка

Сировинні джерела нашої продукції — дикорослі та культивовані лікарські рослини України та закордону. Ми перевіряємо кожну без виключення партію, що надходить на підприємство. Навіть якщо її щоразу пропонує один і той же постачальник. У нас діє ефективна система багаторівневого контролю, що дозволяє випробувати вхідну сировину за різноманітними показниками якості та безпечності. Відбувається це у два етапи.

що робить лабораторія
1. Оцінює сировину за зовнішніми ознаками

З першого погляду спеціаліст може зробити висновок щодо загальної якості сировини. Зокрема, дати відповідь на запитання, чи був витриманий період заготівлі, чи правильно рослинний матеріал сушили та зберігали.

2. Визначає кількість активних речовин

Фармакологічна цінність кожної рослини пов’язана з наявністю в ній активних компонентів: ефірної олії, флавоноїдів тощо. І лише за достатньої кількості таких речовин відповідно до ДФУ вона чинитиме лікувальний ефект.

3. Аналізує домішки

Часто активні речовини сконцентровані в певних органах рослини: лише їх і використовують для фітотерапії. Тому під час перевірки сировини в ній виявляють присутність зайвих частин. А також кожна партія контролюється на домішки рослин того ж виду, але які не належать до лікарських.

4. Виявляє радіонукліди

Із ґрунту рослина отримує всі потрібні для росту й розвитку речовини. Та разом із корисними до неї можуть потрапити й небезпечні елементи, як-от радіонукліди. Тож спеціаліст перевіряє зразок на відсутність цезію та стронцію.

друга перевірка

Якщо зразок рослинної сировини успішно проходить перший етап перевірки, ми приймаємо від постачальника всю партію. Але вона ще не готова потрапити на виробництво. Ми поміщаємо її у карантин і будемо перевіряти ще раз.

ЩОБ ОТРИМАТИ ЛАБОРАТОРНИЙ ЗРАЗОК ВЕЛИКОЇ ПАРТІЇ СИРОВИНИ, МИ БЕРЕМО НЕВЕЛИКІ ПОРЦІЇ «МАТЕРІАЛУ» З РІЗНИХ ЧАСТИН КОЖНОГО МІШКА.
Що контролюємо?

На другому кроці перевірки вхідна сировина проходить ті ж випробування, що й на першому етапі, плюс — контролюється за новими важливими параметрами.

1. Мікробіологічна чистота

Шляхом мікробіологічного моніторингу аналізуємо сировину на відсутність / обмежену присутність різноманітних мікроорганізмів.

2. Мінеральні домішки

Перевіряємо рослинну субстанцію на вміст піску, землі, камінців — мінеральних домішок, які могли потрапити до неї під час заготівлі.

3. Залишкова вологість

Визначаємо показник вологості сировини: від цього залежить, як добре вона буде зберігатися.

4. Шкідливі елементи

Контролюємо відсутність важких металів і пестицидів — шкідливих елементів, що можуть накопичуватися у різних частинах рослини.

Наша продукція контролюється на вміст
Радіонуклідів (Цезіюта стронцію)
Важких металів (Кадмію, ртуті,миш’яку, свинцю)
Пестицидів (Понад 60 найпоширенішихнайменувань)

Навіть якщо ми довгостроково працюємо з постачальником і його рослинна сировина завжди успішно проходить контроль якості, це в жодному разі не звільняє нас від перевірки його партій кожного наступного разу. Бо навіть якщо рослини зібрані на одній і тій же плантації, залежно від погодних умов і родючості ґрунту, одного року вони можуть містити достатньо активних речовин, а наступного — значно менше.

ПОДРІБНЕННЯ ТА ЗМІШУВАННЯ

Ретельну перевірку — виконано! Можна передавати рослинну сировину на виробництво. Тут вона спочатку додатково очищується, а потім подрібнюється та змішується.

додаткова очистка

На лінії подрібнення рослинна сировина передусім проходить додаткове очищення за допомогою гравітаційного повітряного сепаратора.

Які функції сепаратора?
 • Розкладає сировину на фракції дозволяючи відділяти зайві частини, — наприклад, стебла від квіток.
 • Очищує рослинну субстанцію від мінеральних включень: пилу, піску, землі, камінчиків.
 • Запобігає потраплянню в готову продукцію металевих частинок завдяки магнітним фільтрам.
ПОДРІБНЕННЯ ТА ЗМІШУВАННЯ

Щоб отримати лікувальний засіб, рослинну сировину потрібно заварити. А наскільки вона віддасть воді свої активні речовини і наскільки ефективною буде її дія, залежить від трьох факторів: температури води, часу експозиції (витримки), а також ступеня подрібнення.

Ми подрібнюємо сировину на новітньому устаткуванні, що враховує морфологічні особливості кожного виду рослин. Тож на виході отримуємо якісну однорідну суміш, яку далі будемо використовувати у чистому вигляді або для приготування фітозборів.

Як подрібнюється сировина?
 
Для насипної пачки
Крупні шматочки вимагають тривалої експозиції при заварюванні.
 
Для фільтр-пакетів
Дрібні шматочки швидко віддають активні речовини під час контакту з водою.
СТУПІНЬ ПОДРІБНЕННЯ РОСЛИННОЇ СИРОВИНИ — ЄДИНЕ, ЩО ВІДРІЗНЯЄ ПРОДУКЦІЮ ТМ «ЛІКТРАВИ» У НАСИПНИХ ПАЧКАХ ТА ФІЛЬТР-ПАКЕТАХ

ФАСУВАННЯ І ПАКУВАННЯ

Подрібнена рослинна сировина — це напівфабрикат, який тимчасово доставляється на склад, а згодом потрапляє на ділянку фасування.

що тут відбувається?

01
Засипаємо сировину в мультиголовковий дозатор для точного зважування.
02
Наповнюємопорцією суміші заданої маси пакети або фільтр-пакети.
03
Поміщаємо розфасовану сировину в картонні упаковки. Наносимо серію і термін придатності.
04
Оцінюємозовнішній вигляд готового продукту.
05
Робимо контрольне зважування упаковки.

перевірка готової продукції

Під час фасування фахівці відділу контролю якості відбирають і передають до лабораторії зразки готової продукції. Як і вхідну сировину, спеціалісти ретельно перевіряють їх на відповідність вимогам ДФУ та іншої нормативної документації.

Які параметри аналізуються?

 • Вміст активних речовин
 • Вологість
 • Допустимі домішки
 • Мікробіологічна чистота
 • Радіологічні показники
 • Ступінь подрібнення сировини
 • Маса пакетів / фільтр-пакетів
Лише якщо результати фінального аналізу будуть успішними за всіма показниками, готова продукція «Ліктрави» отримає дозвіл на реалізацію.

ЗБЕРІГАННЯ

Готова продукція, як і рослинна сировина, зберігається на окремому, спеціально облаштованому складі. Контрольними пристроями ми регулярно перевіряємо умови в цих приміщеннях.

На складі ми контролюємо

Чистоту
Температуру
Вологість

доставка в аптеки

Щоби доставити продукцію в аптеки зі збереженням її найкращої якості, ми не використовуємо звичайні тентові машини, а виключно рефрижератори.

Чому в рефрижераторах?

Герметичний фургон
Потрібна температура
Швидке перевезення
НАРЕШТІ ВСІ ЕТАПИ ПРОЙДЕНО! ТЕПЕР ЯКІСНУ Й БЕЗПЕЧНУ ПРОДУКЦІЮ «ЛІКТРАВИ» У ЗРУЧНІЙ ДЛЯ ВАС ФОРМІ МОЖНА ПРИДБАТИ В НАЙБЛИЖЧІЙ АПТЕЦІ АБО ЗАМОВИТИ НА НАШОМУ САЙТІ.

А ЧОМУ НАШОЇ ПРОДУКЦІЇ НЕМАЄ В МАГАЗИНАХ?

Щойно ви могли згадати, що в асортименті супермаркету теж є трав’яні чаї. Проте продукції «Ліктрави» серед них ви ніколи не зустрінете. Чому? Бо якщо ви досі вважали, що між трав’яним напоєм з аптеки й магазину немає жодної різниці, то час дізнатися, чому ви помилялися.

трав’яний чай

Той, що з аптеки

 • Виготовляється відповідно до вимог ДФУ та інших нормативних документів
 • Головне завдання — лікувати
 • Містить лише ті частини рослин, у яких є активні компоненти
 • Лікує і смакує

Той, що з магазину

 • Має інші, здебільшого менш строгі, вимоги щодо виробництва
 • Головне завдання — смакувати
 • Має у складі різні частини рослини
 • Смакує і не обов’язково лікує