Лікарські рослини для шлунка

Здорове травлення — одна з основних складових гарного самопочуття. Воно сприймається як належне, доки не з’являються різні проблеми: розлад шлунка, біль, здуття, нудота. Порушення роботи шлунково-кишкового тракту виникає як наслідок неправильного харчування, зловживання жирною їжею, алкоголем, курінням тощо.

лікарські рослини для шлунка та кишківника

Іноді проблеми в роботі органів травлення пов’язані з хелікобактерною інфекцією. Бактерія хелікобактер пілорі часто є основною причиною хронічного гастриту, виразкової хвороби шлунка та дванадцятипалої кишки.

Нормалізувати травлення, зменшити неприємні симптоми та прискорити одужання допоможуть фітопрепарати. Вони:

 • забезпечують протимікробну дію (зокрема, боротьбу з хелікобактер пілорі та кишковими паличками);
 • усувають метеоризм;
 • знімають спазми гладкої мускулатури шлунково-кишкового тракту;
 • захищають слизову оболонку;
 • стимулюють вироблення жовчі.
Лікування рослинними препаратами бажано поєднувати з правильним харчуванням, відмовою від алкоголю та кофеїновмісних напоїв. Регулярність та тривалість прийому фітозасобів має призначати лікар.

 

Фітотерапія при гастриті

Гастрит — це запалення слизової оболонки шлунка, для якого характерні дискомфорт у верхній частині живота, втрата апетиту, нудота, здуття, блювота. Серед основних причин гастриту:

 • інфікування бактеріями хелікобактер пілорі;
 • гостра кишкова інфекція;
 • аутоімунні захворювання;
 • прийом антибіотиків та нестероїдних протизапальних засобів;
 • неправильне харчування;
 • куріння, вживання алкоголю, стрес.

Лікування гастриту залежить від причин його виникнення та форми — хронічної, гострої, гіпертрофічної, ерозивної, поліпозної. Також при виборі правильної терапії зважають на види захворювання залежно від секреторних відхилень — з підвищеною або зниженою кислотністю.

Фітотерапія чудово справляється з відновленням стінок шлунка, нормалізує кислотоутворювальну функцію органа, стимулює регенерацію клітин та зменшує больові прояви. Серед цілющих рослин для лікування гастриту найчастіше використовуються звіробій і кора крушини.

Звіробій

Звіробій застосовується для лікування гіпоацидної форми гастриту, що супроводжується зниженою кислотністю шлункового соку і скороченням секреції шлунка. Трава звіробою містить біологічно активні компоненти (ефірні олії, флавоноїди, каротиноїди, токофероли, вітамін С і дубильні речовини), які забезпечують антимікробну, протизапальну, спазмолітичну дію.

Ефективністю трави звіробою при інших захворюваннях шлунково-кишкового тракту можна поцікавитися більше за цим покликанням.

Кора крушини

До складу кори крушини входить велика кількість антраглікозидів, які підвищують перистальтику кишківника без подразнення його слизової оболонки. Рослина має бактерицидну, ранозагоювальну і протизапальну дію. Крім того, кора крушини розслаблює мускулатуру органів шлунково-кишкового тракту і зменшує спазми та больові відчуття, характерні при гастриті.

Знеболювальні трави

Більшість захворювань шлунково-кишкового тракту супроводжується дискомфортом та больовими відчуттями. Іноді слабкий біль може переростати в гострий та нестерпний. У такому випадку не обійтися без знеболення, забезпечити яке можуть лікарські рослини — валеріана та чистотіл.

Валеріана

Валеріана має не лише седативні, але й спазмолітичні властивості. Ефірна олія, що міститься в коренях рослини, сприяє розслабленню гладенької мускулатури внутрішніх органів та знімає підвищений тонус м’язів. Як наслідок — зменшуються больові відчуття і поліпшується самопочуття в цілому.

Чистотіл

Чистотіл використовується для лікування багатьох захворювань шлунково-кишкового тракту: панкреатиту, гастриту, виразки шлунка, холециститу, ентероколіту. Алкалоїди, що містяться у траві чистотілу, мають анестезуючу, спазмолітичну дію. Флавоноїди забезпечують протизапальні та противірусні властивості.

чистотіл для шлунка

Рослини для нормалізації травлення

Порушення травлення мають не лише неприємні симптоми. Вони дуже небезпечні для організму, оскільки під час діареї втрачається велика кількість води. Обезводнення призводить до серйозних збоїв у роботі всіх внутрішніх органів. Тому дуже важливо своєчасно виявити причину діареї та побороти її наслідки. Допомогти у цьому зможуть чебрець та кора дуба.

Чебрець

Лікувальні властивості чебрецю зумовлені тимолом, що міститься в ефірній олії. Він має антибактеріальну та бактерицидну дію, яка більшою мірою проявляється щодо кокової патогенної мікрофлори. Терапевтична дія чебрецю залежить не тільки від ефірної олії, але також і від дубильних речовин, гіркот, смол, камеді, флавоноїдів і хімічних сполук неорганічного походження.

Лікарська рослина збільшує секреторну активність і надає тонізуючу дію шлунково-кишковому тракту. Ефірна олія має антисептичні властивості та сприяє відходженню газів, знімає спазми кишківника, розлад та біль у шлунку.

Кора дуба

Кора дуба має в’яжучі, антисептичні, протизапальні властивості завдяки високому вмісту дубильних речовин, флавоноїдів, крохмалю, ефірної олії. Вона нормалізує роботу кишківника, зменшує газоутворення, допомагає відновити мікрофлору. Завдяки м’якій терапевтичній дії настої з кори дуба підходять навіть для чутливої шлунково-кишкової системи дітей.

Більш детально про користь кори дуба при проносі та діареї читайте у цьому матеріалі.

Трави з антибактеріальним ефектом

До порушень в роботі кишківника призводить дисбаланс корисних і патогенних мікроорганізмів. У такому випадку корисні бактерії не в змозі нейтралізувати токсини, що виділяються гнильними бактеріями. Внаслідок цього виникає запор чи діарея, підвищений метеоризм, біль у животі, алергічні реакції на шкірі. Відновити мікрофлору та повернути здоров’я шлункового-кишкового тракту допоможуть кисломолочні продукти, їжа з великою кількістю клітковини та харчових волокон, а також лікарські рослини — шавлія і цмин піщаний.

Шавлія

Антимікробний та протизапальний ефект шавлії забезпечується завдяки фітонцидам — біологічно активним речовинам, які вбивають хвороботворні бактерії чи пригнічують їхнє зростання і розвиток. Засоби із шавлії нормалізують травлення, полегшують відходження газів та мають знеболювальний ефект. Крім того, листя шавлії дієве при лікуванні проблем, спричинених хелікобактер пілорі — бактерії, яка найчастіше викликає розлади кишківника.

трави з антибактеріальним ефектом

Цмин піщаний

Цмин піщаний містить унікальний рослинний антибіотик аренарін, який забезпечує антибактеріальний та регенеративний ефект під час лікування захворювань шлунково-кишкового тракту. Разом з іншими компонентами (флавоноїдами, стероїдними сполуками, аскорбіновою кислотою, дубильними речовинами) він нормалізує роботу кишківника, стимулює секрецію, підвищує діурез.

«Шлунковий збір № 3» від компанії «Ліктрави»

Ефективність фітопрепаратів у багатьох випадках залежить від поєднання компонентів лікарських рослин. Найкраща терапевтична дія досягається завдяки спеціальним трав’яним сумішам, які розробляються та тестуються у професійних лабораторіях. Саме до таких продуктів належить «Шлунковий збір № 3» від компанії «Ліктрави».

 

 

До складу збору входять:

 • кореневища валеріани;
 • листя м’яти перцевої;
 • листя кропиви;
 • кора крушини;
 • кореневища аїру.

Суміш із таким збалансованим набором компонентів призначається при захворюваннях печінки та жовчовивідних шляхів, гастриті, холециститі, закрепах. Вона має вітрогінну, жовчогінну, протизапальну та спазмолітичну дію.

Здоров’я шлунка — це запорука міцного імунітету та гарного самопочуття! Тож ретельно обирайте продукти харчування, підтримуйте водний баланс, регулярно вживайте кисломолочні продукти та рослинну їжу, а за перших ознак шлункових хвороб одразу звертайтеся до лікаря для призначення грамотної терапії.

Товары из этой статьи
Товары из этой статьи
Ще більше нових публікацій