Стевії листя

--

Стевія: опис, властивості і користь рослини
ПРАТ «ЛІКТРАВИ»
Листя стевії ✔️ Користь ✔️ Лікувальні властивості ✔️ Опис ✔️ Застосування в медицині

Опис

--

Склад

Стевії листя

Фармакологічна дія

Рекомендується як натуральний підсолоджувач при порушеннях вуглеводного обміну. Сприяє зниженню вмісту холестерину, покращує функцію шлунково-кишкового тракту, печінки, підшлункової залози.

Зміст

Загальна інформація

Стевія медова — представниця родини Айстрових. Багаторічна трав'яниста рослина у вигляді куща з високими стеблами (від 60 до 120 см). Квіти білі, зібрані в суцвіття, насіння дрібне.

У дикому вигляді росте в Центральній, а також Південній Америці. Оскільки користь стевії визнана медициною, її культивують в Азії, Європі (у тому числі і в Україні). Лікувальні властивості виявляє листя стевії. Воно багате на флавоноїди, вітаміни С, А, Е, Р, глікозиди (стевіозид та ін.), а також полісахариди, мікроелементи. Містить клітковину, ефірні олії та дубильні речовини.

Заготівля сировини

Для заготівлі придатне як листя, так і трава (стебла з листям) стевії. Заготівлю сировини починають в період утворення бутонів і цвітіння: саме тоді у листі концентрація стевіозидів максимальна.

Рослину зрізають на висоті 5–10 см над землею. Після цього розкладають на папері або підвішують, зв'язавши в невеликі пучки. Можна відразу відокремити листя від стебел. З одного куща виходить близько 5 кг сировини. Сушать у світлому провітрюваному приміщенні або на сонці. За спекотної погоди тонкий шар рослин висихає менше, ніж за 10 годин. Чим менше часу витрачено на сушіння, тим якіснішою буде сировина. Це пов'язано з тим, що з кожним днем кількість стевіозидів зменшується. Після закінчення сушіння листя обривають. Зберігають сировину в сухому приміщенні протягом 2 років.

Лікувальні властивості

Насамперед стевія є безпечним замінником цукру. Її солодкий смак пояснюється наявністю стевіозидів. Якщо використовувати рослину у великій кількості, виникає гіркуватий присмак. Стевія в 10–15 разів солодша за цукор, але не калорійна, і її прийом не має негативних наслідків, тому стевія замість цукру рекомендована при ожирінні, цукровому діабеті та інших порушеннях обміну речовин.

У різних країнах виготовляють різноманітні продукти та напої, в яких екстракт стевії замінює цукор. Ці продукти дозволені в раціоні хворих на цукровий діабет і тих, хто контролює вагу. Листя стевії для схуднення також можна заварювати і пити у вигляді чаю.

Користь листя стевії полягає не тільки у низькій калорійності. Стевія для схуднення ефективна ще й тому, що очищує організм від токсинів, шлаків.

Оскільки стевія має тонізуючу і зміцнювальну дію, вона рекомендована як добавка до раціону спортсменів, а також під час сильних розумових чи фізичних навантажень.

Способів, як використовувати стевію, багато. Стевія може застосовуватися для заміни цукру у вигляді екстракту, настою, сиропу. Також можна придбати замінник цукру зі стевії промислового виробництва.

Застосування рослини розглядається у кількох аспектах:

  • Стевія і підшлункова залоза (відновлює її функцію).
  • Стевія і шлунок (захищає слизову оболонку, перешкоджає процесам бродіння).
  • Стевія і щитовидна залоза (покращує роботу).
  • Стевія й алергія (в т. ч. й діатез у дітей).

Опис рослини стевія та її властивостей можна зустріти і в народній медицині. Вона широко застосовується в Японії. Стевія в народній медицині рекомендується не тільки в якості натурального підсолоджувача, але й для зниження артеріального тиску та підвищення імунітету.

Стевія в косметології застосовується для вирішення проблем шкіри, наприклад, для позбавлення від пігментних плям.

Стевія не шкідлива, протипоказань практично немає. Прийом не рекомендований вагітним, а також хворим на гастроентерит. З обережністю застосовується при гіпотонії.

Дата публікації:

Оновлено: 23.02.2021

Лікарські рослини й фітозбори, згадані в матеріалі

Інші рецепти для здоров'я

Всі рецепти

Інші статті

Всі статті
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.