Евкаліпту прутовидного листя

EUCALYPTI VIMINALIS FOLIA

Евкаліпту прутовидного листя
ПРАТ «ЛІКТРАВИ»
Листя евкаліпта прутовидного: інструкція, застосування, протипоказання

Опис

Дерево заввишки до 45-50 м. Кора гладка, біла, опадає, або груба, лусковидна біля основи стовбура, іноді зустрічаються дерева з більш-менш глибокою бороздою на корі до верхніх гілок. Молоде листя супротивне, у великому числі пар, сидяче або стеблообіймаюче, вузько ланцетне або широко ланцетне, темно- або світло-зелене, блискуче. Проміжне листя почергове, черешкове, широко ланцетне або ланцетно-загострене, блідо- або темно-зелене, плоске або хвилястіе Доросле - також чергове і черешкове, ланцетне, часто серповидне, або більш велике, блідо-зелене, плоске або хвилясте.

Склад

Листя евкаліпта прутовидного містять олію ефірну (до 3 %), флавоноїди, речовини дубильні, кислоту елагову, смоли, віск.

Фармакологічна дія

Мають антисептичні, протизапальні властивості, сприяють швидкому загоюванню ран, виявляють болезаспокійливу і відхаркувальну дію.

Зміст

Загальна інформація

Евкаліпт прутовидний належить до родини Миртових. Виділяється товстою корою, морозостійкістю і не виростає вище 50 м. Родом із Австралії. Культивується в причорноморській зоні. Надає перевагу родючому ґрунту з великим вмістом води. Добре росте на заболоченій місцевості.

Заготівля сировини

Лікувальні властивості евкаліпта сконцентровані у листі. Його збирають восени, у жовтні-листопаді. В цей час заготовляється молоде листя, що найчастіше застосовується в медицині. Збір не має обмежень у часі, але осіння заготівля вважається найкориснішою.

Зібрана сировина невибаглива, можна сушити її у будь-якому місці, навіть на відкритому повітрі. Зберігають після сушіння у сухому приміщенні, у щільно закритій тарі. Кондиційність сировини перевіряється щорічно.

Лікувальні властивості

Дія і застосування листя евкаліпта

У результаті дослідження евкаліпта були встановлені його антисептичні та протизапальні, відхаркувальні, ранозагоювальні, болезаспокійливі властивості. Зафіксовано стимулювальний вплив на рецептори слизової оболонки. Вивчаються можливі цукрознижувальні властивості.

Рослина активно призначається для полоскань та інгаляцій при запальних захворюваннях зіва, порожнини рота, глотки і верхніх дихальних шляхів.

Евкаліпт приймають усередину при гастриті зі зниженою кислотністю, болях у кишечнику, ГРЗ, бронхіальній астмі, кашлі, плевриті, гнильному бронхіті, гангрені легень. Із його допомогою лікують отити, запальні захворювання нирок і сечової системи. Вживають для усунення лихоманки.

Листя евкаліпта використовується для промивання та лікування гнійних і свіжих ран, свищів, виразок, флегмон і гнійних маститів. Додають настій у ванни при обмороженні та опіках. Розтирають уражені місця при радикуліті та невралгії для купірування болю. Змащують укуси комах, щоб позбутися сверблячки.

Лікувальні властивості евкаліпта приносять користь у гінекологічній практиці при кольпіті, білях, запаленні придатків і ерозії шийки матки.

Евкаліпт входить до системного лікування блефариту і кон'юнктивіту.

Листя евкаліпта у відварі або настої вважається результативним протипухлинним засобом. Крім того, його використовують австралійські аборигени для лікування малярії.

Евкаліпт прутовидний у косметології

Є хорошим засобом проти лупи. Надає волоссю пружності та блиску. Для цього ополіскують волосся відваром листя евкаліпта.

Настоєм регулярно вмивають обличчя, щоб вилікувати шкірні інфекції, прибрати прищі та фурункули, відбілити шкіру, поліпшити колір обличчя і знизити сальність. Такий спосіб допомагає відновити шкіру після обмороження або опіку.

За матеріалами:

1. Мазнев Н. И. Золотая книга лекарственных растений / Н. И. Мазнев. — 15-е изд., доп. — М.: ООО «ИД РИПОЛ Классик», ООО Издательство «ДОМ. XXI век», 2008. — 621 с.
2. Мазнев Н. И. Травник / Н. И. Мазнев. — М.: ООО «Гамма Пресс 2000», 2001. — 512 с. с илл.
3. Товстуха Є. С. Фітотерапія / Є. С. Товстуха. — К.: Здоров'я, 1990. — 304 с., іл., 6,55 арк. іл.
4. Чухно Т. Большая энциклопедия лекарственных растений / Т. Чухно. — М.: Эксмо, 2007. — 1024 с.

Інформація надана з ознайомчою метою і не повинна бути використана для самолікування.

Дата публікації:

Оновлено: 30.09.2019

Лікарські рослини й фітозбори, згадані в матеріалі
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.