ПРАТ «ЛІКТРАВИ»
Лікування кашлю травами, народними засобами

Лікування кашлю: чим допоможуть лікарські рослини

3918

Кашель — важливий захисний механізм нашого організму, який допомагає звільнити дихальні шляхи від хвороботворних мікроорганізмів, пилу, алергенів і т. д. Він може супроводжувати різні захворювання, але попри причини у лікуванні кашлю можна використовувати лікарські рослини. Завдяки своїм властивостям вони допомагають м'яко очистити дихальні шляхи й вивести слиз, зняти запалення і прискорити одужання, знімаючи також інші симптоми захворювання.

Лікування кашлю

Причини та види кашлю

Поверхня дихальних шляхів вкрита слизовою оболонкою, яка виділяє секрет при попаданні на неї подразника. М'язи скорочуються, і виникає кашель, завдяки якому дихальні шляхи позбавляються від подразника, який виходить з них разом із мокротою.

Кашель викликають різні причини:

 • потрапляння вірусів або бактерій;
 • грибок;
 • алерген;
 • пересушене повітря;
 • занадто холодне або гаряче повітря, перепад температур;
 • залишки їжі в горлі;
 • сильна закладеність носа;
 • побічна дія лікарських препаратів і т. д.

Існує кілька класифікацій кашлю. За характером він буває сухим і продуктивним. Сухий кашель приносить багато незручностей, він часто буває гавкучим, дратівливим.

За тривалістю кашель ділять на наступні види:

 • гострий (триває до двох тижнів);
 • затяжний (триває до місяця);
 • хронічний (турбує понад два місяці).

У різних фахівців підхід до визначення хронічного кашлю відрізняється: деякі джерела називають хронічним кашель, якщо він триває довше двох або трьох тижнів. Часто він буває пов'язаний не тільки з наслідками хвороб, але і з курінням, зокрема пасивним. Тактику лікування хронічного кашлю, як і будь-якого іншого, повинен вибирати лікар. При різних видах кашлю використовуються лікарські рослини з різними властивостями. Але деякі з них універсальні й можуть застосовуватися незалежно від характеру кашлю.

Лікарські рослини проти кашлю

Чим лікувати сухий кашель

Лікування сухого кашлю у дорослих і дітей має починатися зі створення сприятливих для відкашлювання умов: зволожене чисте повітря, рясне пиття. При сухому кашлі корисні засоби, які обволікають слизову оболонку, пом'якшують кашель. Безпечним та ефективним у такому випадку є лікування кашлю відварами і настоями мати-й-мачухи. Детальніше про те, як приймати цю рослину, можна прочитати в матеріалі «Мати-й-мачуха — універсальний помічник при кашлі».

При сухому кашлі показані також насіння льону, квітки липи, корінь алтеї.

Чим лікувати сухий кашель

Якщо надривистий сухий кашель сильно турбує ночами, варто випити перед сном чай з ромашки або пустирника. Якщо ж сухий кашель поєднується з сильними больовими відчуттями, то допоможе відвар із соснових бруньок або чебрецю.

Народні засоби при вологому кашлі

Лікування кашлю з мокротинням необхідно направити на розрідження густого слизу та його виведення з дихальних шляхів. Цьому ефективно сприяє фіалка. До того ж вона знімає запалення й заспокоює. Якщо говорити про лікування кашлю народними методами у дітей, то відвар або чай з фіалки для цього підходить за всіма параметрами. Також допомагають настої з солодки та алтея. Дізнайтеся, як зробити відвар із цих рослин, тут.

Окрім рослин, що володіють відхаркувальним ефектом, при вологому кашлі корисні й ті, які мають протизапальну, антисептичну та антимікробну дію. Це можуть бути листя шавлії, евкаліпт, плоди фенхелю і чебрець.

Народні засоби при вологому кашлі

Якщо кашель не проходить довгий час, полегшити стан може корінь оману . Відвари рослин можна застосовувати не тільки всередину, але і для приготування інгаляцій.

Як усунути кашель при алергії

При алергічному кашлі необхідно якомога швидше виявити алерген і виключити контакт з ним. Лікування кашлю народними засобами у цьому випадку направлене на його пом'якшення і полегшення стану хворого. Зменшити прояви алергічного кашлю допоможе кропива, ромашка, деревій і м'ята.

Як усунути кашель при алергії

Також є рослини, які підвищують стійкість організму до алергенів. Наприклад, такими властивостями володіє відвар череди, який потрібно приймати кілька разів на день.

Лікування кашлю комплексними рослинними препаратами

Лікування кашлю травами

Збори лікарських рослин проти кашлю мають комплексний вплив на організм. Більшість трав не тільки відмінно поєднуються між собою, а й доповнюють дію одна одної. Робити суміші з трав можна і самостійно, але щоб не сумніватися в правильності пропорцій, краще підібрати готові збори з перевіреною рецептурою. Такі комплексні рослинні засоби виготовляє компанія «Ліктрави».

Поліпшити виділення мокротиння, зняти запалення і захистити слизові оболонки від подразнення допоможе поєднання таких рослин:

 • календула;
 • солодка;
 • ромашка;
 • м'ята;
 • багно;
 • фіалки.

Ці рослини містяться у зборі «Фітобронхол».

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Біологічно активні речовини, що входять до складу «Фітобронхолу» надають відхаркувальну, протизапальну, обволікаючу дію, посилюють функціональну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють розрідженню і відходженню мокротиння, пом'якшують кашель і зменшують його вираженість. Препарат показаний для застосування в комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів, у тому числі ГБ і ХБ, трахеїту, пов'язаних з порушенням бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу. Важливо відзначити, що «Фітобронхол» є засобом допоміжної терапії бронхітів і трахеїтів, тобто у клінічних ситуаціях, що вимагають застосування хімічних мукоактивних препаратів та/або антибіотиків, цей збір можна і потрібно поєднувати з іншими засобами без побоювання розвитку небажаних лікарських взаємодій, — оцінює можливості «Фітобронхолу» Ярослав Дякунчак, сімейний лікар, терапевт з м. Києва [цитуємо за медичною газетою «Здоров'я України» № 18 від вересня 2016 року, с. 51].

___________________________________________________________________________________________________________________________________

Компанія «Ліктрави» випускає цей засіб у двох формах — як розсипчастий збір та у фільтр-пакетах.

У випадках, коли необхідно посилити відхаркування, оптимально підійде комбінація з листя мати-й-мачухи, коренів алтеї та трави материнки. Ці рослини поєднує в собі «Грудний збір № 1». Якщо, крім поліпшення відхаркування, необхідно зняти запалення, пом'якшити слизові оболонки або, наприклад, заспокоїти сильний нічний кашель, підійде збір із коренів солодки, листя мати-й-мачухи й подорожника. З цих рослин складається «Грудний збір № 2».

Поточний рейтинг: 3.82 з 5 Кількість голосів: 65

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.