Фіалка при кашлі: чим корисна красива квітка
Асортимент лікарських засобів від кашлю не просто великий — він величезний. Як же інакше — адже з кашлем рано чи пізно стикається кожен. Коли дитина через кашель не відвідує школу або садок, а дорослий лякає колег на роботі, слід вжити дієвих заходів. Реклама й аптеки пропонують велику кількість препаратів від кашлю. От тільки коштують вони недешево і одною упаковкою чи флаконом лікування може не обмежитись.
Насправді лікування кашлю залежить від його природи і характеру. Це не захворювання, а симптом. Запальні процеси, локалізовані у верхніх та нижніх дихальних шляхах, не можна лікувати одним засобом. Так, якщо кашель виник через бактеріальну інфекцію, необхідний антибіотик, якщо його спровокував вірус — потрібно створити умови для одужання. Але в обох випадках полегшити стан та пришвидшити одужання допоможуть лікарські рослини.
Фіалка від кашлю: користь рослини
Фіалка не раз підтверджувала ефективність при кашлі різної природи. Для лікування використовують квіти фіалки. Вони мають багатий корисний склад, у якому є:
- ефірна олія;
- вітамін С;
- саліцилова та урсолова кислоти;
- сапоніни;
- флавоноїди;
- каротиноїди.
Але зберегти ці речовини та отримати користь від фіалки при кашлі у повній мірі можна тільки за умови правильного збору, заготівлі та зберігання.
Фіалку рекомендують використовувати при бронхітах і трахеїтах. Лікування кашлю фіалкою доцільне завдяки таким властивостям рослини:
- пом'якшувальній;
- відхаркувальній;
- протизапальній.
Фіалка полегшує виведення мокротиння, розріджуючи його при продуктивному кашлі. Якщо кашель сухий і супроводжується болем у горлі, на допомогу приходять пом'якшувальні властивості рослини. Також її рекомендують використовувати для профілактики. Наприклад, можна пити ароматний фіалковий чай під час епідемій ОРВІ та грипу.
Як застосовувати квіти фіалки від кашлю
Є кілька варіантів лікарських засобів на основі фіалки:
- чай;
- відвар;
- настій;
- сироп;
- порошок.
Один із найпростіших способів — це відвар із висушеної сировини. Для приготування відвару столову ложку трави заливають склянкою води, варять 15 хвилин і настоюють протягом години. Для настою пропорції ті самі; траву заливають окропом і залишають у термосі на кілька годин. Маленьким дітям до 2-х років не можна давати більше 200 мл настою на добу.
Щоб приготувати сироп від кашлю, потрібно спочатку зробити настій. Для цього 2 ст. л. трави заливають літром окропу і залишають на ніч. Вранці засіб потрібно процідити, додати 1 кг цукрової пудри і варити без кришки до загустіння. Вичавити в сироп сік невеликого лимона, проварити ще 10 хвилин, зняти з вогню.
Фіалка безпечна, але приймати її більше місяця без перерви не можна. Також не варто перевищувати рекомендоване дозування. Лікування вагітних і дітей проводять тільки під контролем лікаря.