Цілющий відвар при метеоризмі
Метеоризм, або скупчення газів свідчить про порушення у роботі ШКТ. Це може бути наслідком хвороби, переїдання, стресу тощо. Прояви метеоризму — неприємні й завдають незручностей, обмежують діяльність людини:
- здуття;
- важкість;
- кольки;
- часте (часом шумне) відходження газів;
- відрижка;
- неприємний запах з рота тощо.
Щоб позбутися цих симптомів, окрім синтетичних препаратів, за рекомендацією лікаря призначаються і лікарські рослини, зокрема ті, що використовуються у цьому рецепті.
ЧИМ КОРИСНІ ТРАВИ ТА ЯК ВОНИ ДІЮТЬ ПРИ МЕТЕОРИЗМІ?
Кмин. Плоди кмину — найпопулярніший засіб проти підвищеного газоутворення. При метеоризмі кминну водичку дають навіть малюкам. Вона розслабляє м’язи кишок та кишечника (знімає спазми), запобігає надмірному утворенню та скупченню газів і нормалізує роботу ШКТ в цілому.
Ромашка. Це м’який ефективний засіб, який активно використовують у гастроентерології. Ромашка знімає запалення, спазми, володіє антисептичним ефектом, тому полегшує стан при гастриті, виразці тощо. Допоможе вона й при метеоризмі: зніме біль, здуття живота та усуне відрижку.
Лепеха. Більш відома назва — аїр. При метеоризмі ця рослина надає болезаспокійливу дію, долає печію і втрату апетиту (ці симптом теж нерідко супроводжують метеоризм). А порошок кореня лепехи жують, щоб усунути неприємний запах з рота.
М’ята. Листя рослини містить ментол — він зменшує кількість утворених газів та усуває здуття шлунка. Також м’ята добре знімає спазми та поліпшує апетит.
- Зменшення газоутворення.
- Усунення здуття та печії.
- Поліпшення апетиту.
- Зняття спазмів.
- Нормалізація роботи ШКТ.
- Змішайте всі інгредієнти, взяті у рівних кількостях.
- Доведіть до кипіння 500 мл води. Також підготуйте водяну баню.
- Залийте компоненти окропом і поставте посудину на киплячий нагрівник на півгодини.
- Після цього залиште засіб при кімнатній температурі ще на 10 хвилин.
- Вживайте по півсклянки відвару перед прийомом їжi.