Як у домашніх умовах лікувати фурункул?
Фурункул, або по-народному “чиряк”, є гнійним новоутворенням на шкірі, яке завдає масу незручностей, неприємні відчуття і, що найгірше, може викликати серйозні наслідки. Він завжди з'являється раптово і буквально за пару годин може збільшитись до досить великого розміру.
Фурункул - це одне з тих захворювань, які можна лікувати в домашніх умовах народними засобами. Найбільш ефективно себе показала комбінована терапія – поєднання народних засобів і лікарських препаратів. Якщо пацієнт виявив у себе гнійник, то насамперед потрібно звертатися до лікаря, який визначить найкращі методи лікування.
Що таке фурункул та від чого він з'являється?
Фурункул – це запалення фолікула, яке проявляється на шкірі. Захворювання виглядає як запалені гнійні порожнини, які спричиняють хворобливі відчуття. Найчастіше фурункули з'являються на тих місцях, в яких часто є тертя об одяг або шкіру і де є хоча б невеликий волосяний покрив - на пахвах, шиї, на обличчі, на грудях, сідницях чи паху. Але іноді вони можуть виникати і в інших місцях на тілі.
Особливо великі фурункули або кілька запалень в одному місці називають карбункулами - вони зазвичай більш болючі та глибокі. Якщо фурункул ще можна вважати відносно нешкідливим, то при появі карбункула необхідно відразу розпочинати лікування з лікарем і сильними медикаментами.
Фурункули виникають з різних причин, але найпоширенішими вважаються такі:
- забруднення шкіри, нехтування правилами гігієни, особливо щоденними процедурами з очищення тіла;
- ушкодження, розриви, травми шкіри;
- алергія;
- загальне виснаження організму, зокрема внаслідок хвороб;
- погіршення та зниження імунітету;
- захворювання шкіри;
- авітаміноз чи брак певного вітаміну;
- порушення у роботі ШКТ, що також може викликати нестачу корисних компонентів;
- перепади температури, постійне переохолодження чи перегрів організму.
Кожен фактор окремо, як і кілька причин разом, можуть викликати зараження шкіри або запалення.
Гнійні новоутворення не проходять самі собою, їм потрібне лікування. Якщо тривалий час нічого не робити, щоб вилікувати фурункул, то він поширюватиметься по шкірі, може викликати в цілому погіршення стану, а гній може потрапити в кровотік.
У жодному разі не можна давити або проводити будь-які самостійні процедури, щоб розкрити фурункул!
Лікування фурункула - народні засоби та найкращі рецепти
Лікуються фурункули як народними засобами, так і з використанням медичних препаратів. Домашнє лікування зазвичай знімає запалення або усуває симптоми, а також повинно проводитися лише в тому випадку, коли точно встановлено причину появи фурункула. Лікар зазвичай обстежує організм і шукає причини.
Залежно від розташування фурункула на тілі визначається і спосіб лікування. Крім того, потрібно враховувати, що навіть лікування травами необхідно проводити так, щоб заздалегідь визначити алергени або рослини, які можуть негативно вплинути на інші захворювання пацієнта. Тому навіть домашнє лікування треба узгоджувати з лікарем.
Відвар полину
Інгредієнти:
- трава полину – 2 ст. ложки.
Спосіб приготування:
Сухий полин потрібно залити склянкою окропу, після чого залишити на кілька годин. Після того як відвар охолоне, потрібно його процідити та зробити примочку за допомогою вати.
Особливо ефективно відвар полину допомагає проти фурункулів у пахвинній ділянці.
Відвар календули
Інгредієнти:
- календула – 2 ст. ложки;
- ожина – 2 ст. ложки.
Спосіб приготування:
Потрібно взяти ожину (настій або сухі ягоди) та квітки календули, перемішати й залити половиною літра окропу, після чого процідити та зробити примочку на фурункул. Використовувати по три рази на день.
Відвар допомагає зменшити запалення фурункулу. Можна також приймати його у вигляді чаю, але розбавити гарячою водою.
Мазь із календули
Інгредієнти:
- суцвіття календули – 1 ст. ложка;
- вазелін – 10 грамів.
Спосіб приготування:
Суху календулу потрібно змішати з невеликою кількістю вазеліну до однорідної консистенції. Отриманою маззю потрібно змащувати кілька разів на день фурункул.
Засіб також відмінно підходить для лікування вугрів на шкірі, карбункулів, а також може загоювати рани.
Відвари з трав'яної суміші
Інгредієнти:
- жостер - 2 ст. ложки;
- плоди фенхелю – 2 ст. ложки;
- коріння солодки – 1 ст. ложка;
- листя берези – 2 ст. ложки;
- квіти бузини – 2 ст. ложки;
- фіалка – 2 ст. ложки.
Спосіб приготування:
Змішати всі трави у зазначених пропорціях, взяти одну столову ложку готової суміші та залити склянкою води. Поставити на слабкий вогонь, довести до кипіння,
потримати 15 хвилин. Відвар треба залишити настоюватися, після чого процідити й пити по склянці тричі на день.
Важливо пам'ятати, що найкраще лікування – це профілактика. Потрібно дотримуватись загальних правил гігієни, правильно харчуватися та стежити за здоров'ям, щоб фурункули і не виникали, а використання простих домашніх методів допоможе вилікувати запалення та усунути симптоми.