Як лікувати дерматит народними засобами
Шкіра - це найбільший орган людини, і вона дуже чутливо реагує на зовнішні подразники, навіть незначні захворювання або зміни у стані здоров'я. І будь-які зміни в стані організму стають причиною виникнення дерматиту. Так називається запальний процес на шкірі, який викликається низкою причин. Зазвичай супроводжується запаленням шкірного покриву, почервонінням і свербінням. Як же лікувати дерматит? Розглянемо кращі народні засоби для лікування дерматиту.
Що таке дерматит і як він проявляється?
Дерматит - це запалення, яке з'являється і у дітей (включаючи немовлят), і у літніх людей. У дитини зазвичай дерматит викликається алергією, а також відображає проблеми шкіри - дуже сильну сухість або занадто високу вологість, що викликає також попрілості. Що стосується дорослих, то дерматит викликається в основному контактуванням шкіри з токсичною хімією, косметикою або особливостями професійної діяльності.
Важливу роль у появі та розвитку дерматиту відіграє алергічна реакція, а також психологічний стан людини (стреси, депресія), включаючи порушення харчування і недостатнє споживання вітамінів. Всі ці фактори викликають певні порушення у процесі нормального обміну речовин, кровообігу шкіри, внаслідок чого вона стає надмірно сухою, тріскається, може свербіти й запалюватися, з'являється свербіж і сильне почервоніння.
Народні засоби в лікуванні дерматиту
Натуральні рослини і трави - це відмінний варіант, який допомагає вилікувати дерматит або захистити шкіру від його виникнення. Кращими варіантами є використання відвару валеріани, трави пустирника, звіробою, м'яти, а також багато засобів можуть додаватися у ванну або на їхній основі роблять ванночки.
Відвар череди
Інгредієнти:
- череда - 1 ст. ложка
Спосіб приготування: щоб зробити відвар або настій для лікування дерматиту, потрібно взяти 1 столову ложку череди і змішати з половиною склянки окропу. Можна кілька хвилин потомити суміш на середньому вогні, після чого залишити настоюватися на кілька годин (а ще краще - на ніч). Засобом просочують марлевий компрес, після чого прикладають на уражену ділянку кілька разів на день.
Спиртова настоянка на травах
Інгредієнти:
- бузина - 10 г;
- звіробій - 10 г;
- кора в'яза - 10 г;
- коріння лепехи - 15 г;
- корені оману - 5 г.
Спосіб приготування: у зазначеній кількості змішуємо рослинний збір з невеликою кількістю окропу (близько 100 мл). Суміш залишають на ніч, після чого проціджують, ще раз доводять до кипіння і додають до 100 г горілки. Залиште суміш на 10 годин. Рідину можна вживати тільки дорослим по два рази на день. 2 столові ложки рідини розводять у склянці чистої кип'яченої і холодної води. Курс лікування становить в середньому до двох тижнів.
Ванночка з ромашки
Інгредієнти:
- ромашка - 10 г.
Спосіб приготування: суху ромашку додають у ванну з теплою водою. Можна заздалегідь зробити відвар з ромашки, процідити її та додати воду у ванну.
Рослини і трави відмінно допомагають захиститися від дерматиту або запобігти його появі. І народні засоби відрізняються безпекою, ефективністю, підходять навіть дітям.
Особливості лікування дерматиту
Дерматит лікується як домашніми народними засобами на основі трав, так і прийомом гормональних препаратів та іншими медикаментозними засобами. Проте попередньо потрібно правильно визначити причину запалення, а ще краще - заздалегідь запобігти цьому. Основним принципом правильного лікування є догляд за шкірою, нормальне зволоження, забезпечення гарних умов для шкіри, а меншою мірою - прийом ліків, мазей або присипок. Також краще заздалегідь усунути різні фактори, які можуть викликати дерматит.
Особливу роль у лікуванні дерматиту відіграють засоби народної медицини, безпечні й натуральні методи лікування. І основою цього методу стає певна схема харчування та використання різних засобів, що особливо важливо при алергічному дерматиті:
- якщо бачите, що на якісь косметичні засоби збільшується алергічна реакція, виникає запалення або є почервоніння, то краще відмовитися від них;
- якщо в людини в цілому є схильність до алергій, то рекомендовано провести консультацію з лікарем, здати шкірні проби і визначити, які засоби або продукти краще виключити;
- найкраще при чутливій шкірі використовувати гіпоалергенні препарати і речовини;
- прання дитячих речей і постільної білизни рекомендовано виконувати спеціальними хімічними засобами;
- прибирання краще проводити в рукавичках і масці;
- у рідкісних випадках причиною дерматиту можуть бути звичайні засоби - хлор, шерсть, контакт із тваринами, тому якщо є реакція, то краще захистити себе від цього.
Дерматит викликається стресами, сплесками гормонів і негативними емоціями, тому одним із методів боротьби із запаленням є седативна народна терапія, до якої входять чаї з трав, відвари і ванночки.