Глід: корисні властивості для серцево-судинної і нервової системи
Корисні властивості дикорослих видів глоду використовували ще жителі Стародавнього Китаю та Азії. Культурні види почали виводити у ХVI столітті. Глід цінувався спочатку як засіб, що усуває діарею. Пізніше помітили його властивість надавати лікувальну дію серцю і судинам.
Як цілющий засіб використовують плоди, суцвіття і листя чагарнику. Всі ці частини збагачені комплексом вітамінів і елементів.
У хімічний склад плодів глоду входить фруктоза, олеанолова, урсолова і кратегова кислоти, холін і ацетилхолін, вітаміни С, Е, А, К, кальцій, магній.
Квітки глоду не менш багаті на речовини з цілющою дією, серед яких вітамін В4, кверцетин, кавова, олеанолова кислоти, ефірне масло і т. д.
Листя глоду використовують набагато рідше, ніж плоди і суцвіття, але в їхньому складі теж є корисні речовини: гіперозид, акантолова і кавова кислоти, ефірна олія, кверцетин і т. д.
Лікувальна дія глоду і показання до застосування
Приймати засоби на основі глоду особливо показано літнім людям, тому що саме у них спостерігається порушення серцевої діяльності, причини якого в ослабленні тонусу серцевого м'яза, недостатності коронарного кровообігу. Також глід корисний для серця молодих людей, які часто переживають стреси або хвороби.
Лікування глодом дуже ефективне при проблемах із серцем, захворюваннях судин і порушенні роботи нервової системи, тому що він:
- розширює судини;
- тонізує серцевий м'яз;
- забезпечує достатнє надходження кисню;
- нормалізує серцевий ритм;
- знімає збудливість і стомлення серця;
- нормалізує згортання крові;
- регулює рівень холестерину;
- має седативну дію;
- усуває перезбудження нервової системи, дратівливість;
- нормалізує сон, усуває безсоння, мігрень.
Плоди глоду
У першу чергу високо цінується користь плодів глоду для серця. Поліпшення кровообігу, регуляція скорочення серцевого м'яза, очищення судин – це те, чим корисні плоди глоду.
Плоди глоду допомагають при аритмії і тахікардії. Вони корисні як профілактичний засіб для попередження інсульту та інфаркту міокарда. Плоди глоду також рекомендовані до вживання гіпертонікам від тиску.
У складі ягід рослини є елементи, які позитивно впливають на нервову систему і тим самим мають заспокійливу дію. У зв'язку з цим хороший ефект вони дають при вживанні у випадку таких захворювань:
- стрес;
- безсоння;
- епілепсія і неврози;
- перевтома (у тому числі хронічна втома);
- нервове напруження;
- психоемоційні порушення.
Квітки глоду
Окрім ягід, користь здоров'ю приносять і квітки глоду. Завдяки квіткам рослини поліпшується робота серця і зміцнюються судини, а також:
- нормалізується серцевий ритм;
- стабілізується тиск;
- проходить головний біль, шум у вухах.
Для літніх людей вживання настою із квіток перед кожним прийомом їжі корисне не тільки тим, що нормалізує тиск, а й здатністю поліпшувати загальне самопочуття.
Листя глоду
Засоби на основі листя глоду використовують рідше, але чай із них також допомагає впоратися з деякими захворюваннями і при цьому:
- знижує тиск;
- заспокоює;
- знімає напругу;
- усуває відчуття тривоги.
Також для лікування серцевих захворювань використовують настій, приготований із суміші квіток і листя глоду.
Засоби на основі плодів глоду в домашніх умовах
Плоди глоду – основа різних засобів, приготовлених самостійно в домашніх умовах:
- чай;
- відвар;
- настій;
- настоянка.
Різні рецепти пропонують приготування лікарських засобів зі свіжих, висушених або заморожених ягід.
Чай заварюють не тільки з ягід, але і з листя глоду. Залежно від рецепту, до чаю можуть бути додані інші компоненти, що мають лікарську дію (ромашка, пустирник, шипшина).
Не завдасть великих труднощів приготування відвару: ложку плодів заливають склянкою води і кип'ятять півгодини. Проціджують і розбавляють 200 мл води.
Спиртову настоянку готують із подрібнених ягід, іноді додають квітки. При лікуванні гіпертонії, стенокардії настоянка з додаванням квіток буде більш ефективною.