О нас

 

З давніх часів люди вивчали і широко використовували силу природи – лікарські трави. З покоління в покоління, від старших до молодших, переходила, як родинний спадок, наука траволікування (фітотерапії). C початку 20-го століття заготівля та роздрібна реалізація лікарських рослин все більше переходить з приватних рук до спеціалізованих підприємств. Такі підприємства розташовувалися в місцях масового зростання лікарських трав і рослин.

Українське Полісся – край лісів, озер і річок, лук і пагорбів. Рослинний світ – це диво Полісся. Тільки в Центральному (Житомирському) Поліссі росте близько 2000 видів рослин.

У 1925 році саме в Житомирському районі була закладена плантація лікарських рослин, під яку спочатку було виділено 15,5 десятин землі.

У 1928 році на базі житомирської плантації лікарських рослин була побудована калориферна сушка. З цього моменту плантація отримала можливість надавати вирощеним на ній лікарським рослинам готову для реалізації форму і можливість поставляти її в аптечну мережу для приготування ліків, а також продавати за кордон.

 

О нас
Історія Компанії

 

Саме з 1928 року починається історія компанії «Ліктрави». Збираючи лікарські рослини з різних місць, база житомирської плантації поступово нарощувала обсяги заготівель та первинної переробки лікарської рослинної сировини.

 

1928
1928

 

 

Під час Великої вітчизняної війни підприємство було змушене зупинити свою роботу. Після звільнення області від окупантів фабрика відновила свою роботу, набрано штат робітників.

У січні 1944 року фабрика випустила першу продукцію.

 

 

1944
1944

 

 

Починається етап технічного переозброєння підприємства. На заводі були встановлені різальний верстат «Ленкузня», «трясунок», дисковий подрібнювач, обладнання для переробки далматської ромашки.

Фасували сировину вручну. На той момент 36 людей переробляло 200 тонн сировини.

 

 

1950
1950

 

 

190 осіб переробляло 2650 тонн сировини. У тому ж році запущений в експлуатацію перший фасувальний автомат АП-2Б.

Протягом другої половини 70-х - початку 80-х років було вирішене питання заміни технологічного обладнання на більш сучасне.

 

 

1970
1970

 

Перероблено 5880 тонн сировини. Чисельність працівників становить 297 осіб. Випущено 46812 тис. упаковок продукції. Продукція постачається практично в усі аптеки СРСР.

З розвалом наявної системи обірвалися стосунки з постачальниками сировини, припинилися поставки зі спеціалізованих радгоспів. Повністю перестало існувати планове постачання продукції в аптечну мережу. За рік переробляється близько 400 тонн сировини.

Але керівництво заводу зробило все заради збереження колективу, спеціалістів, обладнання. Довелося переробляти і фасувати продукти харчування, прянощі і т. д.

 

1990
1990

 

Середина 90-х. Поступово налагоджувалися зв'язки з постачальниками сировини, укладалися договори поставок з аптеками. Закуплено перші автопоїзди. Укладено ряд договорів на постачання сировини з-за кордону.

У 1997 році вся номенклатура продукції заводу була зареєстрована в Україні.

 

1997
1997

У 1998-1999 рр. продукція зареєстрована в Білорусі, Молдові.

1998
1998

 

Було перереєстровано продукцію заводу і отримано понад 100 реєстраційних свідоцтв на лікарські засоби.

 

2002
2002

З грудня 2011 р. власником ПрАТ «Ліктрави» стала німецька компанія «Martin Bauer Holding» – визнаний світовий лідер в галузі переробки лікарської сировини, приєднання до якого дозволило нашій компанії вийти на світовий рівень і впровадити у виробництво нові технології.

2011
2011
Наше Сьогодення

 

 

На сьогоднішній день компанія «Ліктрави» є безперечним лідером українського ринку фітопрепаратів. Наші покупці віддають перевагу якісній продукції, якій можна довіряти.

Компанія «Ліктрави» заготовляє лікарську рослинну сировину в екологічно чистих регіонах України і зарубіжних країн.

На підприємстві «Ліктрави» діє система багатоступінчастого контролю якості продукції, яка включає перевірку вхідної рослинної сировини, контроль на проміжних етапах і контроль готової продукції. Сучасна лабораторія підприємства дозволяє проводити випробування за всіма показниками якості та безпеки лікарської рослинної сировини згідно з вимогами Державної Фармакопеї України та інших нормативних актів.

 

Значна увага приділяється контролю лікарської рослинної сировини, що надходить на виробництво, на наявність радіонуклідів, цезію-137 та стронцію-90, а також вміст важких металів – свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку.

Для якісного та кількісного визначення різних груп діючих речовин в лікарській рослинній сировині в лабораторії використовують метод тонкошарової хроматографії, високоефективної рідинної хроматографії, а також спектрофотометричний метод.

Таким чином, сьогодні в компанії «Ліктрави» функціонує система якості, яка забезпечує виробництво найякіснішої продукції на ринку, що відповідає всім вимогам належної виробничої практики (GMP), що пред'являються до лікарських засобів рослинного походження.

 

Новый виток
Лінія фасування - насипна пачка
1
Лінія фасування - насипна пачка
Лінія фасування - насипна пачка
2
Лінія фасування - насипна пачка
Лінія повітряної сепарації
3
Лінія повітряної сепарації
Лінія подрібнення
4
Лінія подрібнення
Лінія подрібнення лікарської сировини
5
Лінія подрібнення лікарської сировини
Лінія фасування ЕС!
6
Лінія фасування ЕС!
Лінія фасування ЕС!
7
Лінія фасування ЕС!
Лінія фасування ЕС!
8
Лінія фасування ЕС!
Лінія фасування ЕС!
9
Лінія фасування ЕС!
Лінія фасування у фільтр-пакети
10
Лінія фасування у фільтр-пакети "Consumasz"
Оцелофанувальна машина у відділ фаcування у фільтр-пакети
11
Оцелофанувальна машина у відділ фаcування у фільтр-пакети
Оцелофанувальна машина у відділ фаcування у фільтр-пакети
12
Оцелофанувальна машина у відділ фаcування у фільтр-пакети
Контроль якості лікарської сировини
13
Контроль якості лікарської сировини
Контроль якості лікарської сировини
14
Контроль якості лікарської сировини
Контроль якості лікарської сировини на наявність радіонуклідів
15
Контроль якості лікарської сировини на наявність радіонуклідів
Контроль якості лікарської сировини
16
Контроль якості лікарської сировини
Склад готової продукції
17
Склад готової продукції
Підприємство
18
Підприємство "Ліктрави"
Підприємство
19
Підприємство "Ліктрави"

 

 

Компанія «Ліктрави» продовжує впроваджувати новаторські технології, що використовуються у німецькому холдингу «Martin Bauer Group», частиною якого є  наше підприємство. Впровадження чогось нового – завжди велика подія, тим більше, якщо мова йде про відкриття нової виробничої лінії. Так, 2014 р. ознаменувався значним досягненням у технологічному процесі виготовлення продукції, – а саме, введенням в експлуатацію лінії подрібнення та очищення лікарської рослинної сировини з використанням повітряної сепарації «зиг-заг». 

З метою забезпечення ефективної дії важливо, щоб лікарська рослинна сировина містила необхідну кількість діючих речовин і мала оптимальне подрібнення. При заварюванні лікарської рослинної сировини правильне її подрібнення забезпечує рівномірне вивільнення діючих речовин і, як наслідок, забезпечується фармакологічна дія препарату. 

 «Родзинкою» лінії подрібнення є наявність гравітаційного повітряного сепаратора типу «зиг-заг», який дозволяє розділяти сировину на фракції – окремі складові (квітки, стебла та ін.). Після поділу подрібненої сировини на фракції з'являється можливість відкидати певну її частину (наприклад, стебла, що містять меншу кількість біологічно активних речовин) і тим самим підвищувати якість продукції. Також завдяки повітряному сепаратору можна очищати лікарську рослинну сировину від мінеральних домішок (пісок, камінчики), які можуть потрапляти при заготівлі. Наявність великої кількості магнітних фільтрів дозволяє уникати потрапляння в продукцію дрібних металевих включень. 

Ще однією гордістю підприємства стала лінія для подрібнення рослинної сировини та подальшого її фасування у фільтр-пакети «Ротоплекс». Застосування цього обладнання дозволяє видалити найдрібніші домішки та отримати на виході більш очищену й однорідну продукцію, що дуже важливо для виробництва ефективних лікарських засобів в зручній для споживача формі фільтр-пакетів. 

У 2014 році було введено в експлуатацію   дві автоматичні фасувальні лінії насипної пачки, американського бренду ECI Packaging Ltd, з сумарною виробничою потужністю 32 тисяч пачок за зміну, а у 2018 дві автоматичні фасувальні лінії однокамерних квадратних фільтр-пакетів, італійського бренду OMAG, з сумарною виробничою потужністю 13 тисяч пачок за зміну. Сучасне обладнання фасування надає можливість забезпечити точність ваги, що особливо важливо для лікувально-профілактичних чаїв. 

Споживачі фітопрепаратів віддають перевагу фітокомпозиціям з суміші трав, так як  раціональне поєднання компонентів суміші надає комплексний лікувально-профілактичний ефект, а додавання окремих видів сировини - покращувати смакові властивості фіточаю. Задля забезпечення рівномірного розподілу всіх компонентів рослинної суміші у 2018 році було введено в експлуатацію конусний змішувач об’ємом разового змішування до 5 кубів

У 2020 році було введено в експлуатацію нові приміщення Вимірювальної  лабораторії відділу контролю якості підприємства та отримано Свідоцтво про атестацію, видане Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками. Лабораторія  оснащена сучасним вимірювальним обладнанням та використовує у своїй роботі  методи контролю, гармонізовані з Європейськими стандартами,  що дає можливість проводити аналіз рослинної сировини та готової продукції  за показниками якості та безпечності, а саме:

  • визначення вмісту діючих речовин, використовуючи методи спектрофотометрії, високоефективної та тонкошарової хроматографії;
  • проведення радіологічного контролю (Цезій-137 та Стронцій-90); 
  • визначення вмісту важких металів (кадмій, свинець, ртуть, миш’як);
  • контроль мікробіологічної чистоти.  

Основна мета, яку ставить перед собою ПрАТ «Ліктрави» в сфері якості – це випуск якісних, ефективних та безпечних лікарських та оздоровчо-профілактичних засобів рослинного походження завдяки контролю та забезпеченню якості на всіх етапах виробництва та життєвого циклу продукції. 

Якість та безпечність продукції, відповідність виробництва та системи якості підприємства національним та міжнародним стандартам підтверджено:

  • Сертифікатом GMP (належна виробнича практика), виданим Державною службою з лікарських засобів та контролю за наркотиками; 
  • Сертифікатом відповідності ДСТУ ISO 22000:2019 «Система управління безпечністю харчових продуктів», виданим Органом з оцінки відповідності – ДП «Житомирстандартметрологія».

Турбота про споживача – невід'ємна частина роботи будь-якої компанії. 

Компанія «Ліктрави» досягла на цьому терені чималих успіхів: впровадження нових технологій, удосконалення виробництва і постійний пошук інновацій дозволяє нам не тільки не зупинятися на досягнутому і розвиватися, але й піклуватися про найголовніше – надання якісної допомоги пацієнтам. Нашу продукцію ви побачите на полицях аптек. Вона приваблює покупців своєю якістю, дизайном і доступною ціною. 
Компанія «Ліктрави» обіцяє знову і знову радувати споживачів новими препаратами та інноваціями у галузі фітотерапії.