Компанія «Ліктрави»

З давніх часів люди вивчали і широко використовували силу природи – лікарські трави. З покоління в покоління, від старших до молодших, переходила, як родинний спадок, наука траволікування (фітотерапії). C початку 20-го століття заготівля та роздрібна реалізація лікарських рослин все більше переходить з приватних рук до спеціалізованих підприємств. Такі підприємства розташовувалися в місцях масового зростання лікарських трав і рослин.

Українське Полісся – край лісів, озер і річок, лук і пагорбів. Рослинний світ – це диво Полісся. Тільки в Центральному (Житомирському) Поліссі росте близько 2000 видів рослин.

У 1925 році саме в Житомирському районі була закладена плантація лікарських рослин, під яку спочатку було виділено 15,5 десятин землі.

У 1928 році на базі житомирської плантації лікарських рослин була побудована калориферна сушка. З цього моменту плантація отримала можливість надавати вирощеним на ній лікарським рослинам готову для реалізації форму і можливість поставляти її в аптечну мережу для приготування ліків, а також продавати за кордон.

Історія компанії

1928

Саме з 1928 року починається історія компанії «Ліктрави». Збираючи лікарські рослини з різних місць, база житомирської плантації поступово нарощувала обсяги заготівель та первинної переробки лікарської рослинної сировини.

Під час Великої вітчизняної війни підприємство було змушене зупинити свою роботу. Після звільнення області від окупантів фабрика відновила свою роботу, набрано штат робітників.

У січні 1944 року фабрика випустила першу продукцію.

1944
1950

Починається етап технічного переозброєння підприємства. На заводі були встановлені різальний верстат «Ленкузня», «трясунок», дисковий подрібнювач, обладнання для переробки далматської ромашки.

Фасували сировину вручну. На той момент 36 людей переробляло 200 тонн сировини.

190 осіб переробляло 2650 тонн сировини. У тому ж році запущений в експлуатацію перший фасувальний автомат АП-2Б.

Протягом другої половини 70-х - початку 80-х років було вирішене питання заміни технологічного обладнання на більш сучасне.

1970
1990

Перероблено 5880 тонн сировини. Чисельність працівників становить 297 осіб. Випущено 46812 тис. упаковок продукції. Продукція постачається практично в усі аптеки СРСР.

З розвалом наявної системи обірвалися стосунки з постачальниками сировини, припинилися поставки зі спеціалізованих радгоспів. Повністю перестало існувати планове постачання продукції в аптечну мережу. За рік переробляється близько 400 тонн сировини.

Але керівництво заводу зробило все заради збереження колективу, спеціалістів, обладнання. Довелося переробляти і фасувати продукти харчування, прянощі і т. д.

Середина 90-х. Поступово налагоджувалися зв'язки з постачальниками сировини, укладалися договори поставок з аптеками. Закуплено перші автопоїзди. Укладено ряд договорів на постачання сировини з-за кордону.

У 1997 році вся номенклатура продукції заводу була зареєстрована в Україні.

1997
1998

У 1998-1999 рр. продукція зареєстрована в Білорусі, Молдові.

Було перереєстровано продукцію заводу і отримано понад 100 реєстраційних свідоцтв на лікарські засоби.

2002
2011

З грудня 2011 р. власником ПрАТ «Ліктрави» стала німецька компанія «Martin Bauer Holding» – визнаний світовий лідер в галузі переробки лікарської сировини, приєднання до якого дозволило нашій компанії вийти на світовий рівень і впровадити у виробництво нові технології.

Наше сьогодення

На сьогоднішній день компанія «Ліктрави» є безперечним лідером українського ринку фітопрепаратів. Наші покупці віддають перевагу якісній продукції, якій можна довіряти.

Компанія «Ліктрави» заготовляє лікарську рослинну сировину в екологічно чистих регіонах України і зарубіжних країн.

На підприємстві «Ліктрави» діє система багатоступінчастого контролю якості продукції, яка включає перевірку вхідної рослинної сировини, контроль на проміжних етапах і контроль готової продукції. Сучасна лабораторія підприємства дозволяє проводити випробування за всіма показниками якості та безпеки лікарської рослинної сировини згідно з вимогами Державної Фармакопеї України та інших нормативних актів.

Значна увага приділяється контролю лікарської рослинної сировини, що надходить на виробництво, на наявність радіонуклідів, цезію-137 та стронцію-90, а також вміст важких металів – свинцю, кадмію, ртуті, миш'яку.

Для якісного та кількісного визначення різних груп діючих речовин в лікарській рослинній сировині в лабораторії використовують метод тонкошарової хроматографії, високоефективної рідинної хроматографії, а також спектрофотометричний метод.

Таким чином, сьогодні в компанії «Ліктрави» функціонує система якості, яка забезпечує виробництво найякіснішої продукції на ринку, що відповідає всім вимогам належної виробничої практики (GMP), що пред'являються до лікарських засобів рослинного походження.

Новий виток

Компанія «Ліктрави» продовжує впроваджувати новаторські технології, що використовуються у німецькому холдингу «Martin Bauer Group», частиною якого є саме підприємство. Впровадження чогось нового – завжди велика подія, тим більше, якщо мова йде про відкриття нової виробничої лінії: 2014 р. ознаменувався значним досягненням у забезпеченні якості продукції – відкриттям лінії нарізки, подрібнення та повітряної сепарації «зигзаг».

З метою забезпечення ефективності важливо, щоб лікарська рослинна сировина містила необхідну кількість діючих речовин і була правильно подрібнена. При заварюванні лікарської рослинної сировини правильне її подрібнення (нарізка) забезпечує рівномірне вивільнення діючих речовин і, як наслідок, забезпечується фармакологічна дія препарату.

«Родзинкою» нової лінії нарізки є наявність гравітаційного повітряного сепаратора типу «зигзаг», який дозволяє розділяти сировину на фракції – окремі складові (квітки, стебла та ін.). Після поділу подрібненої сировини на фракції з'являється можливість відкидати певну її частину (наприклад, стебла, що містять меншу кількість біологічно активних речовин) і тим самим підвищити якість продукції. Також завдяки повітряному сепаратору можна очищати лікарську рослинну сировину від мінеральних домішок (пісок, камінчики), які можуть потрапляти туди при заготівлі. Наявність великої кількості магнітних фільтрів дозволяє уникати потрапляння в продукцію дрібних металевих включень.

Ще однією гордістю підприємства стала лінія для подрібнення рослинної сировини та подальшого її фасування у фільтр-пакети «Ротоплекс». Застосування цього обладнання дозволяє видалити найдрібніші домішки та отримати на виході більш очищену й однорідну продукцію, що дуже важливо для виробництва ефективних лікарських засобів в зручній для споживача формі фільтр-пакетів.

Турбота про споживача – невід'ємна частина роботи будь-якої компанії.

Компанія «Ліктрави» досягла на цьому терені чималих успіхів: впровадження нових технологій, удосконалення виробництва і постійний пошук інновацій дозволяє нам не тільки не зупинятися на досягнутому і розвиватися, але й піклуватися про найголовніше – надання якісної допомоги пацієнтам.

Нашу продукцію ви побачите на полицях практично кожної аптеки. Вона приваблює покупців своєю якістю, дизайном і доступною ціною. З успіхом реалізується продукція в аптечних закладах Білорусі, Молдови та інших країнах близького і далекого зарубіжжя.

Компанія «Ліктрави» обіцяє знову і знову радувати споживачів новими препаратами та інноваціями у галузі фітотерапії.

Якість продукції та її відповідність стандартам засвідчила й Державна служба з лікарських засобів та контролю за наркотиками в Житомирській області, що ознайомилася з робочими процесами ПрАТ «Ліктрави» влітку 2017 року.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.