Настоянка пустирника - Рецепт самостійного приготування

НАСТОЯНКА ПУСТИРНИКА - ЗАСТОСУВАННЯ В НАРОДНІЙ МЕДИЦИНІ

Трава пустирника - цінна лікарська сировина, яка використовується для виготовлення різноманітних препаратів і народних засобів. Рослина має широкий спектр дії на організм - від седативного ефекту до позитивного впливу на шкірні покриви. У медицині трава пустирника використовується у складі зборів і у вигляді спиртової настоянки. За рахунок багатого хімічного складу рослина надає протизапальний, протинабряковий, антиоксидантний, загальнозміцнювальний та седативний ефект.

НАСТОЯНКА ПУСТИРНИКА - ВЛАСТИВОСТІ ТА КОРИСТЬ

Настоянка пустирника на спирті - ефективний засіб проти підвищеної збудливості нервової системи, дратівливості, плаксивості, неврозів. Застосовують препарат також у випадках, коли необхідно знизити спазми - при сильному кашлі під час бронхіальної астми і запальних процесах дихальних шляхів. Вживають пустирник при метеоризмі, катарах товстого кишечника. 

ЯК ПРИЙМАТИ ЛІКАРСЬКИЙ ЗАСІБ

Прийом настоянки пустирника варто починати за рекомендацією лікаря і уважно ознайомившись з протипоказаннями. До складу ліків входить етиловий спирт, тому їх не можна приймати перед водінням. З обережністю призначають настій трави рослини при діабеті та хронічних захворюваннях печінки - препарат не рекомендований при нирковій недостатності. 

Властивості та переваги

 

НАСТОЯНКА ПУСТИРНИКА - ЗАСТОСУВАННЯ ДЛЯ ЛІКУВАННЯ ЗАХВОРЮВАНЬ СЕРЦЯ

Цінність трави пустирника для лікування захворювань серця і судин полягає в її здатності заспокоювати нервову систему і регулювати скорочення м'язів гладкої мускулатури. Рослина використовується при серцевій недостатності 1-3 ступеня, кардіоневрозі, гіпоксії. Прийом настоянки трави пустирника може призначатися при міокардиті й стенокардії. Користь такого препарату в тому, що він нормалізує серцевий ритм і допомагає знизити артеріальний тиск. У зв'язку з цим він буде корисний у лікуванні артеріальної гіпертензії на початковій стадії.

Трава пустирника покращує транспортування кисню в крові до серця. Поряд з цим рослина сприяє зниженню холестерину в крові й нормалізації рівня глюкози, тому дозволяє боротися з атеросклерозом. Седативний ефект від прийому пустирника накопичувальний - повною мірою його відчути можна через пару тижнів систематичного вживання настоянки. Ліки чинять на організм помірну протитривожну дію, однак при тривалому використанні можуть викликати погіршення пам'яті та витривалості, зниження психомоторних реакцій. Однак у правильно підібраному дозуванні настоянка пустирника приносить користь у профілактиці серцево-судинних ускладнень на тлі перенапруги й хронічного стресу. 

 

Інгредієнти

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /var/www/liktravym/liktravy.ua/public/themes/default/design/articles/read.phtml on line 56
Рецепт

 

Приготовить настойку пустырника в домашних условиях можно следующим образом. На 100 г сушеной травы пустырника или 500 г свежего измельченного растительного сырья необходимо взять 500 мл водки или медицинского спирта. 

Если для настойки используют свежую траву пустырника, ее можно пропустить через мясорубку. Траву помещают в стеклянную емкость вместе с соком. 

Далее сырье заливают спиртом или водкой, а затем закрывают крышкой помещают в прохладное и темное место. Смесь нужно настаивать в течение месяца, периодически встряхивая емкость. Готовую настойку процеживают и хранят в стеклянной емкости, вдали от солнечных лучей

 

Застосування

Спосіб застосування препарату і його дозування призначаються індивідуально з урахуванням особливостей окремо взятого пацієнта. Тільки лікар може визначити оптимальну дозу ліків, а також тривалість курсу лікування. Застосовуючи настоянку пустирника, важливо суворо дотримуватися зазначеної схеми прийому препарату. Не варто займатися самолікуванням і встановлювати дозування самостійно - це може призвести до збоїв у роботі організму, аж до серйозних порушень.

Показання до прийому

Показаннями до прийому настойки стають артеріальна гіпертензія, серцево-судинні неврози, тиреотоксикоз, висока емоційна збудливість, психастенія і неврастенія, захворювання шлунково-кишкового тракту. Засіб складається з компонентів, які допомагають нормалізувати роботу серця, забезпечити стійкість нервової системи і зміцнити організм. Для жінок користь пустирника полягає в нормалізації менструального циклу і клімаксу. Прийом пустирника полегшує настання сну, зменшує збудливість нервової системи. Вживання ліків не сприяє звиканню і розвитку психологічної залежності. Також настойка рослини може підсилювати дію снодійних, седативних, аналгетичних засобів.

Протипоказання до прийому

Протипоказаннями до прийому настоянки пустирника є алергія на компоненти ліків, вагітність, оскільки препарат може призвести до викидня, а також лактація, дитячий та підлітковий вік до 18 років. Не можна вживати настоянку при ерозивному гастриті, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки. Побічними діями від прийому ліків можуть бути диспепсія та алергічні реакції. Перед вживанням препарату необхідна консультація з фахівцем.

Товари з цієї статті
Товари з цієї статті
Більше нові публікаціі