Золотистий стафілокок - симптоми, причини та народні засоби для лікування

Золотистий стафілокок є дуже поширеним захворюванням шкіри, зокрема у дітей, а у дорослих він зустрічається набагато рідше. Стафілококова інфекція вражає шкіру, викликає дуже серйозні запальні процеси, гнійні фурункули або карбункули, може викликати патології стравоходу, а іноді вражає також лор-органи або навіть кістки.

Якщо з'явилися симптоми наявності золотистого стафілокока, необхідно терміново лікуватися. В першу чергу потрібно звертатися до свого лікаря, педіатра, дерматолога або лора. Крім того, потрібно пам'ятати, що на сьогодні є штами золотистого стафілокока, які стійкі до більшості антибіотиків, тому багато пацієнтів після консультації з лікарем вирішують використовувати народні методи лікування інфекції при одночасному поєднанні з лікарськими препаратами. Саме такий метод лікування показав себе найефективнішим.

Що таке золотистий стафілокок, симптоми та причини захворювання

Золотистий стафілокок є бактерією, яка в нормальному стані знаходиться на шкірі людини і не завдає жодної шкоди, але у разі зараження вона викликає запальний процес на шкірі та інших органах людини. При виявленні стафілококової інфекції необхідно провести аналіз на стафілокок у навколишньому середовищі - найчастіше він зустрічається на посуді, іграшках, навіть постільній білизні, тому дуже важливо дотримуватися правил гігієни.

Іноді стафілокок з'являється в організмі та на шкірі внаслідок хірургічного втручання, через наявність рваних ран чи опіків. Після потрапляння в організм бактерії можуть викликати менінгіт, пневмонію, гастроентерит та низку інших захворювань.

Симптоми стафілокока можуть відрізнятися залежно від пацієнта, його стану та причини захворювання. Іноді при потраплянні в організм бактерія може перебувати в крові, але при цьому не викликати запалення і ніяк не впливати на самопочуття. Це можливо при активному імунітеті, який захищає тіло від бактерії.

Серед найважливіших і найчастіших симптомів можна відзначити:

  • почервоніння, запалення шкіри, поява фурункулів або навіть карбункулів;
  • запалення слизової оболонки рота;
  • кон'юнктивіт та запалення очей;
  • підвищення температури тіла, найчастіше незначне;
  • слабкість, загальне погіршення стану здоров'я, відсутність апетиту, безсоння та порушення сну;
  • блювання, нудота, діарея, біль у животі;
  • почервоніння горла та невелике збільшення мигдалин.

Стафілококова інфекція з'являється в організмі після потрапляння золотистого стафілокока. Це може бути наслідком недостатньо активного імунітету, відсутності або нехтування правилами гігієни (необхідно регулярно мити руки, особливо після прогулянки на вулиці або поїздки у громадському транспорті, а також стежити за тим, що бере в руки та в рот дитина). Крім того, бактерії передаються повітряно-краплинним шляхом від хворих людей, які можуть навіть не підозрювати про інфікування.

лікування золотистого стафілокока травами

Лікування золотистого стафілокока в домашніх умовах

Складність лікування стафілокока і стафілококової інфекції полягає в тому, що бактерія стійка до більшості антибіотиків. Найбільш ефективно антибіотики та медикаментозний засіб себе показали виключно на початковій стадії захворювання, а якщо інфікування вже досить тривале, то рекомендовано вживати антибіотики останнього покоління, а також використовувати комбіновану терапію. Лікарі найчастіше виписують як лікарські засоби, так і домашні методи лікування – відвари трав, настої та засоби для полоскання рота.

Відвар шипшини

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

Необхідно заварити настій шипшини, для чого береться одна столова ложка плодів і заливається склянкою окропу. Засіб потрібно настоювати протягом години, після чого пити кілька разів на день. Для максимальної ефективності плоди шипшини можна розрізати навпіл або на кілька частин, тоді корисні компоненти швидше потраплятимуть у воду.

відвар шипшини від золотистого стафілокока

 

Настій лопуха та живокосту

Інгредієнти:

  • лопух – 1 ст. ложка;
  • живокіст - 1 ст. ложка.

Спосіб приготування:

Взяти в рівних пропорціях по одній столовій ложці сушеної трави лопуха і живокосту, перемішати й залити склянкою окропу. Настій потрібно залишити на 15 хвилин, після чого процідити та пити по склянці 3 рази на день. До нього можна додати трохи меду, щоб покращити смак.

настій лопуха та живокосту від золотистого стафілокока

Настій ромашки та календули

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

Необхідно змішати суху ромашку і календулу, залити склянкою гарячої води, після чого залишити настоюватись протягом 10 хвилин. Відвар необхідно процідити. Засіб використовується для полоскання рота по 3 рази на день, але важливо, щоб відвар був досить теплим, при цьому не дуже гарячим. Варто відзначити, що цей відвар використовується також для полоскання носа або його можна капати у вуха, якщо стафілококова інфекція виявлена в інших місцях.

настій ромашки та календули від золотистого стафілокока

Стафілокок потрапляє в організм різними шляхами і зазвичай викликає запалення, якщо у пацієнта недостатньо сильний імунітет, інакше імунна реакція придушила б бактерії. Щоб уникнути зараження, необхідно дотримуватися простих правил гігієни, стежити за здоров'ям, правильно харчуватися та ретельно стежити за дитиною.
Більше нові публікаціі