Календула при стоматиті: ефективне лікування й запобігання рецидивам
Стоматит — неприємне захворювання, що трапляється у дорослих і дітей. Визначити його досить просто: з'являються свербіж, пекучість, посилене слиновиділення й невеликі виразки з білим нальотом на слизовій оболонці. Спричинити виникнення стоматиту можуть різні фактори:
- інфекційні захворювання;
- травми (гострими предметами, кінчиком зуба й т. д.);
- відсутність належної гігієни порожнини рота;
- нестача вітамінів;
- вплив алергенів, токсинів і т. д.
Лікувати стоматит можна натуральними засобами . Зокрема, календула допоможе швидко зняти запалення та запобігти виникненню запальних процесів на слизовій оболонці рота.
Як допомагає календула при стоматиті?
- Знімає запалення.
- Активізує загоєння виразок.
- Виступає в якості антисептика.
- Усуває свербіж.
- Поліпшує загальний стан.
- Слугує як засіб профілактики.
Як правильно застосовувати календулу при стоматиті
Нагідки при запальних процесах у порожнині рота рекомендують у вигляді настоїв і відварів. При цьому важливо пам'ятати, що виразки (афти) за жодних обставин не можна припікати нерозведеною настоянкою календули на спирту, як і будь-якою іншою спиртовою настоянкою. Припікання не допомагає загоєнню, а має зворотній ефект.
Календулу можна використовувати для полоскання. Найкраще зробити відвар. Для цього потрібно взяти 2 ст. ложки сухої сировини на 2 склянки води, кип'ятити протягом 2 хвилин. Полоскати рот теплим відваром потрібно якомога частіше.
Щоб зробити настій календули, знадобиться чайна ложка сировини на стакан теплої води. Настоюють протягом кількох годин. При полосканні розводять теплою водою.
Для дезінфекції порожнини рота можна робити полоскання і спиртовою настоянкою. У цьому випадку її добре розводять: 15–20 капель на 100 мл води (теплої). Цей засіб показаний і при гінгівіті.
Квіти календули можна комбінувати з іншими корисними рослинами (парилом, шавлією, пасльоном лікарським) в однакових пропорціях. Зробити настій у розрахунку 3 ст. ложки збору на літр окропу. Застосовувати для полоскання.
Не варто забувати, що календулу не призначають у випадку вагітності, при низькому тиску, а також людям із патологіями серця, що супроводжуються брадикардією.