Від сухого кашлю наніч підійде грудний збір 1 чи 2

 

Безпечність, добра переносимість і сумісність з іншими лікарськими засобами, м’який терапевтичний ефект при значній ефективності, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, а також тривалого використання без розвитку гіповітамінозу чи дисбактеріозу, широкий спектр активності, - все це створює низку переваг для використання рослинних зборів.

При сухому кашлі рекомендують засоби, що стимулюють секрецію, при непродуктивному вологому кашлі – препарати, які розріджують мокротиння, при продуктивному вологому кашлі – мукорегулятори.

ГРУДНИЙ ЗБІР № 1 виробництва ПрАТ «Ліктрави», аналогічно до ГРУДНОГО ЗБОРУ № 2, призначають у комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів (бронхіту, бронхопневмонії, бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби).

Грудний збір № 1 містить алтеї корені, мати-й-мачухи листя та материнки траву. До складу Грудного збору № 2 входять мати-й-мачухи листя, подорожника великого листя, солодки корені.

Біологічно активні речовини Грудного збору №1 чинять відхаркувальну дію за рахунок покращення відходження мокротиння при захворюваннях дихальних шляхів. Спектр фармакологічної активності Грудного збору № 2 є дещо ширшим: додатково до відхаркувального та сприяючого відходженню мокротиння ефектам, для нього характерними є і протизапальна, обволікаюча та пом’якшуюча кашель дія; посилення функціональної активності епітелію дихальних шляхів.

Проте у Вашому випадку оптимальним варіантом все ж буде приймання лікарського засобу у формі збору «ФІТОБРОНХОЛ», що містить багна звичайного пагони (відхаркувальний, протикашлевий засіб рефлекторної дії), ромашки квітки, календули квітки, фіалки траву, солодки корені, м’яти перцевої листя, який рекомендовано у комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу. Біологічно активні речовини збору чинять відхаркувальну, протизапальну, обволікаючу дію (захист слизових), посилюють функціональну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють розрідженню і відходженню мокротиння, пом’якшують та зменшують кашель.

Сировина багна звичайного, що входить до складу збору «ФІТОБРОНХОЛ», використовується як відхаркувальний, спазмолітичний, потогінний та антимікробний засіб, має сечогінну дію; її зазвичай призначають внутрішньо як відхаркувальний та протикашлевий засіб у складі комплексної терапії у вигляді настою при пневмонії, гострих і хронічних бронхітах, трахеїтах, ларингітах, коклюші, туберкульозі легень, бронхіальній астмі. Наявний клінічний досвід застосування багна в комплексному лікуванні бронхіальної астми та бронхопневмонії. При багатьох запальних процесах квіти ромашки, інший компонент збору «ФІТОБРОНХОЛ», застосовують як неспецифічний протизапальний, протимікробний і дезінтоксикаційний засіб (застудні захворювання, у зборах – при пневмоніях, бронхітах, ангінах). Застосування ромашки ефективне при захворюваннях верхніх дихальних щляхів, особливо при наявності спазмів. Траву фіалки, яка також входить до складу «ФІТОБРОНХОЛу», у формі настою здебільшого призначають як відхаркувальний і засіб, що пом'якшує кашель, при гострих респіраторних захворюваннях, хронічних бронхітах і бронхопневмоніях, кашлюку.

 

Роман Лисюк
Автор Роман Лисюк Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Більше нові публікаціі