Цілющі трави для здорового волосся
Натуральні лікарські рослини забезпечують дієвий догляд за тьмяним, знебарвленим і виснаженим волоссям, допомагають прискорити його ріст, позбавитися від випадіння чи лупи.
Важливо обрати трави із правильним складом та використовувати їх регулярно. В такому разі волосся віддячить здоров’ям і красою.
Лікарські трави для догляду за волоссям: у чому їхня користь?
Цінність та дієвість лікарських трав зумовлена багатством вітамінів, мінералів, органічних кислот, ефірних олій, що в них містяться. Наприклад, аскорбінова та саліцилова кислоти здатні припинити запальний процес та стимулювати регенерацію клітин. Ефірні олії ефективно живлять волосся, запобігають сухості та тьмяності. А калій, магній, залізо стимулюють його ріст та підвищують пружність.
Ще однією перевагою використання корисних трав для волосся є відсутність небезпечних хімічних компонентів, які з часом накопичуються у волоссі та псують його. Зробивши вибір на користь рослин, можна забути про сульфати, силікони, токсичні канцерогени, що містяться у більшості магазинних продуктів. Відмова від агресивних домішок та використання натуральних продуктів нададуть волоссю життєвого тонусу, здорового блиску та сили.
Фітотерапія сухого волосся
Сухість є однією з найпоширеніших проблем, від яких страждає наше волосся. Серед причин:
- використання хімічних засобів для миття та укладки;
- регулярний термічний вплив фенами та щипцями для вирівнювання чи завивки;
- хлорована вода;
- ультрафіолет;
- високі чи низькі температури на вулиці.
Для живлення сухого та тьмяного волосся найкраще підійдуть ромашка, чебрець, материнка та корінь лопуха.
Ромашка
Ромашка містить велику кількість цінних компонентів, вітамінів та мінералів, що покращують стан волосся:
- ефірні олії зволожують та живлять пасма;
- каротин забезпечує шовковистість;
- дубильні речовини зміцнюють корені та регенерують структуру волосин;
- калій, кальцій, магній та залізо відновлюють фолікули та прискорюють ріст волосся.
Чебрець
Чебрець відновлює та зволожує волосся за рахунок ефірних олій та олеїнової кислоти, пришвидшує його ріст та покращує зовнішній вигляд.
Материнка
Материнка багата на:
- вітаміни A, В, С;
- амінокислоти;
- антиоксиданти;
- ефіри.
Завдяки цьому вона дуже дієва в боротьбі із сухим, ослабленим волоссям та посіченими кінчиками.
Корінь лопуха
Корінь лопуха здатен зробити волосся здоровим, шовковистим, перемогти сухість та тьмяність. Крім того, відвар із кореня лопуха дуже дієвий для зміцнення волосся та стимуляції його росту. Такі лікувальні властивості пояснюються хімічним складом рослини. Вона містить:
- протеїни;
- ефірні олії;
- стеаринову та пальмітинову кислоти;
- вітаміни A, C, P, E, B;
- залізо;
- цинк.
Щоб позбутися сухості волосся, візьміть 2 ст. л. сушеної ромашки й залийте 300 мл окропу. Посуд накрийте кришкою та дайте настоятися. За годину процідіть відвар та залиште охолоджуватися. Використовуйте після миття волосся як ополіскувач, не змиваючи водою.
Трави для волосся, що схильне до жирності
Жирне волосся, яке доводиться мити щодня, потребує використання інших лікарських рослин. Запобігти надлишковому виділенню жиру можуть м’ята, подорожник, полин, звіробій та лаванда.
М’ята
М’ята містить ефірні олії та ментол, який покращує мікроциркуляцію крові та посилює ріст волосся. Рослина ефективно бореться з надлишком шкірного жиру, має бактерицидну дію, запобігає свербінню.
Подорожник
Листя подорожника:
- нормалізує роботу сальних залоз;
- покращує pH шкіри;
- зміцнює волосяні фолікули;
- активізує ріст волосся.
А також завдяки органічним кислотам, каротиноїдам, алкалоїдам та вітамінам С і К усуває лущення, роздратування шкіри.
Лаванда
Лаванда регулює роботу залоз внутрішньої секреції та знімає свербіж за рахунок дубильних речовин і смол.
Звіробій
Звіробій не тільки дієво бореться з надлишком шкірного сала, а й чудово тонізує та очищує шкіру. Ефект досягається завдяки таким компонентам, що містяться у хімічному складі рослини:
- ефірним оліям;
- смолам;
- вітамінам C, PP, E;
- мікро– та макроелементам.
Полин
Полин містить органічні кислоти, а тому:
- регулює роботу сальних залоз;
- усуває лупу, себорею, свербіж;
- прискорює ріст волосся.
Щоб позбутися зайвої жирності волосся, залийте 1 ст. л. полину склянкою окропу і залиште на 15 хвилин. Процідіть і використовуйте як ополіскувач. Після 15 процедур бажано зробити перерву на 2–3 тижні.
Лікарські рослини-активатори росту волосся
Відсутність достатньої кількості вітамінів та поживних речовин, неправильний догляд уповільнюють ріст волосся і роблять його ламким. Щоб запобігти цьому, варто звернути увагу на лікарські трави, що сприяють активному росту волосин. Серед них календула, аїр, базилік, плющ та череда.
Календула
- нормалізують роботу волосяних фолікулів;
- зміцнюють структуру волосини;
- прискорюють ріст волосся.
Такий результат забезпечують:
- ефірні олії;
- флавоноїди;
- стерини;
- кумарини.
А також цінні мікроелементи — цинк, мідь, залізо, магній, кальцій, селен.
Плющ
Плющ містить жирні олії, мінеральні солі, йод, каротин, мурашину та яблучну кислоти, завдяки яким зміцнює волосся, стимулює ріст, додає об’єму.
Череда
Череда сприяє зміцненню волосяних цибулин та активному росту волосся, оскільки містить велику кількість кератину.
Щоб прискорити ріст волосся, 2 ст. л. сухої череди та 1 ст. л. ромашки залийте двома склянками окропу й залиште на годину. Процідіть і використовуйте як ополіскувач; водою не змивайте.
Найкращі трави для зміцнення та відновлення волосся
Тьмяне, ослаблене, посічене, після хімічної завивки чи регулярного використання феном — таке волосся потребує особливого догляду. В пригоді стане шавлія, безсмертник, материнка, деревій.
Шавлія
Шавлія робить волосся гладким, позбавляє ламкості та розщеплення кінчиків. Ефірні олії та смоли, що містяться в шавлії, надають сили, об’єму та блиску.
Безсмертник
Безсмертник покращує кров’яну мікроциркуляцію волосин, відновлює їхню пошкоджену структуру та сприяє росту. Завдяки корисним складовим, серед яких жирні органічні кислоти, зола, смоли, каротин, вітаміни С і К, ця рослина зміцнює волосся та захищає його від ламкості.
Деревій
Деревій сприяє активному росту волосся за рахунок каротину, який покращує кровообіг і зміцнює волосяні цибулини. Вітамін А, що міститься в рослині, усуває ламкість і попереджає ранню сивину.
Для зміцнення волосся використовуйте маску із шавлії та ромашки. 1 ч. л. сухої шавлії та 1 ч. л. ромашки залийте 20 мл окропу, залиште на 20 хвилин. Процідіть, додайте 3 курячі жовтки та перемішайте.
Нанесіть на чисте волосся, обгорніть плівкою та рушником, залиште на годину. Після завершення процедури ретельно промийте волосся.
Бережіть ваше волосся, регулярно піклуйтеся та доглядайте його, і воно тішитиме вас здоров’ям та красою!