Стрептодермія: симптоми, причини та лікування в домашніх умовах

Стрептококи можуть викликати в організмі різні захворювання, але найпоширенішими та найчастішими є шкірні захворювання, які класифікуються як стрептодермія. Особливо часто вонивиникають у дітей, але іноді бувають і у дорослих пацієнтів. Стрептодермія піддається лікуванню та профілактиці, тому при виявленні перших симптомів потрібно відразу звертатися до лікаря за підбором ефективних засобів лікування. Часто лікарські препарати комбінуються з використанням засобів народної медицини, трав і рослин.

Що таке стрептодермія?

Стрептодермія є шкірним захворюванням, яке викликається стрептококами. На поверхні шкіри з'являються пухирі, висипання, невеликі гнійники, які можуть завдати дискомфорту та іноді викликають хворобливі відчуття.

У дітей захворювання буває гострим та хронічним. Гостра форма відрізняється досить агресивним перебігом захворювання з яскраво вираженими симптомами, а хронічна більшість часу не викликає неприємних відчуттів і лише періодично загострюється. Крім того, є також кілька форм стрептодермії, і кожна з них відрізняється своїми симптомами та перебігом.

Серед найпоширеніших симптомів стрептодермії можна назвати:

 • підвищена температура тіла;
 • інтоксикація;
 • почервоніння;
 • наявність гнійників зі свербінням;
 • збільшені лімфатичні вузли.

Почервоніння та плями можуть бути різних типів і видів – білі, з каламутною рідиною всередині, пухирі, які збільшуються до 2 см і можуть лопатися. Захворювання вражає шкіру по всьому тілу, але іноді може локалізуватися у куточках рота, руках чи ногах.

Якщо вчасно не лікувати стрептодермію, то плями, пухирі та почервоніння можуть трансформуватися у серйозні струпи, викликати інші проблеми зі шкірою, залишати шрами.

Стрептодермія викликається стрептококом групи А, який уражає шкіру. Дитячий організм особливо схильний до потрапляння в нього хвороби, але розвиток захворювання починається при різних факторах, що обтяжують боротьбу з інфекцією:

 • наявність подряпин, порізів або тріщин на шкірі, в які можуть потрапити мікроорганізми;
 • ігнорування елементарних правил гігієни;
 • слабкий імунітет, що може бути спричинений перенесеним захворюванням або тривалим прийомом лікарських препаратів;
 • наявність інших дерматологічних захворювань;
 • постійні стреси та втома;
 • авітаміноз чи брак певного вітаміну в організмі;
 • змивання захисного шару на шкірі, що може бути викликане занадто частим миттям рук чи шкіри;
 • постійна дія високої температури або занадто низької.

Складність діагностування стрептодермії в тому, що багато симптомів або не помічаються, або схожі на інші дерматологічні хвороби, наприклад, екзему або кропив'янку. Крім того, якщо тривалий час не займатися лікуванням захворювання, воно може перейти в хронічну форму, що потім набагато складніше вилікувати.

При виявленні перших симптомів необхідно відразу ж звертатися до дерматолога, особливо у дітей та немовлят. Лікар проводить візуальний огляд, уточнює загальний стан здоров'я, а також може проводити мікроскопію та бакпосів, хоча зазвичай вистачає простого огляду.

лікування стрептодермії травами

 

Лікування стрептодермії - найкращі рецепти народних засобів

Лікування стрептодермії передбачає прийом препаратів вузького спектра дії, підбір правильного раціону, а також обмеження причин, що спричинили розвиток захворювання.

Рекомендовано виключити з раціону солодкі та жирні продукти, уникати купання, тому що водні процедури можуть спричинити поширення захворювання. Потрібно вибирати правильний одяг, не рекомендовано використовувати речі з синтетики чи вовни. Іноді лікар може розкрити стерильною голкою бульбашки, які утворилися на шкірі. Для захисту шкіри від потрапляння інших захворювань за наявності кірки від бульбашок рекомендовано використовувати антибактеріальний гель або спеціальні мазі.

Окремо варто сказати: якщо захворювання виявлено у немовляти чи дитини, то навіть якщо попередній діагноз поставив педіатр, потрібно звертатися до дерматолога за призначенням точного лікування. Тільки цей фахівець може визначити найефективніші препарати, які допоможуть швидше.

Крім того, лікарі часто рекомендують використовувати народні засоби лікування, відвари на травах для додаткового захисту шкіри та боротьби зі стрептодермією.

 

Відвар із кропиви

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

Трави потрібно ретельно змішати у вказаних пропорціях, після чого залити літром теплого молока. Потрібно поставити відвар на слабкий вогонь і проварити протягом 20 хвилин, постійно помішуючи й стежачи за ним. Зняти з плити й залишити остигати, після чого додати трохи меду і перемішати. Засіб потрібно процідити від трав та остудити до теплої температури. Відваром змащують рани протягом 4 днів, після чого необхідно приготувати нову порцію засобу, якщо стан здоров'я не покращився.

Відвар із кропиви від стрептодермії

 

Припарка на вільхових шишках

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

Припарки особливо корисні для лікування уражених стрептодермією ділянок. Для цього використовують вільхові шишки, які заливають літром окропу. На основі цього відвару можна робити припарки уражених місць тричі на день, після чого гнійні висипання повинні зникнути.

Припарка на вільхових шишках від стрептодермії

 

Необхідно не лише регулярно відвідувати лікаря та стежити за станом свого здоров'я, а й виконувати профілактичні заходи боротьби зі стрептодермією. Сюди входить правильне харчування, велика кількість фруктів та овочів, особливо тих, які містять вітаміни групи B. Вважається, що саме їх недолік і призводить до проблем зі шкірою. До таких продуктів належать помідори, злаки, капуста, огірки, а також житній хліб. Намагайтеся уникати стресових ситуацій, а після прийому гормональних препаратів або антибіотиків, а також перенесених захворювань необхідно відразу ж відновити імунітет.

 

Крім того, слід стежити за нормальною роботою моторної функції кишечника. Рекомендовано не застосовувати надмірну кількість лікарських засобів, наприклад, при запорі безпечнішим вважається прийом соняшникової олії або відвару кори жостеру, а не проносних засобів.

Товари з цієї статті
Товари з цієї статті
Більше нові публікаціі