Лікування тахікардії травами

Прискорене серцебиття - проблема, з якою людина може зіткнутися в будь-якому віці. Тахікардія - порушення серцевого ритму, при якому число скорочень за хвилину досягає 90 ударів і вище. Поява прискореного серцебиття може бути пов'язана з різними факторами, тому важливо виділяти нормальний і патологічний стан. У нормі тахікардія виникає при фізичному або емоційному навантаженні, нервових потрясіннях, при вживанні тонізуючих засобів. Патологічне прискорене серцебиття служить ознакою захворювань серцево-судинної системи. При цьому тахікардія з'являється систематично в спокійному стані, ніяк не пов'язаному з фізичними або емоційними навантаженнями. Визначити тип тахікардії можна тільки за допомогою спеціальних досліджень.

Для лікування тахікардії використовують як специфічні лікарські засоби, так і трави. Найчастіше для хвороб серця застосовують траву пустирника і плоди глоду. Рослини служать базою для приготування численних настоїв і відварів, які допомагають нормалізувати артеріальний тиск і роботу серця. Значну користь у регулюванні частоти серцевих скорочень може принести календула.

лікування тахікардії травами

 

Настій трави пустирника для лікування тахікардії

Збалансований склад пустирника дозволяє відносити його до ефективних природних спазмолітиків, які при цьому мають гіпотензивні властивості. Трава рослини містить леонурин і леонуридин - алкалоїди, які заспокоюють нервову систему і знімають спазми. За рахунок цього механізму дії пустирник знеболює і нормалізує високий тиск - часту причину проблем з серцем і судинами. У складі трави пустирника є флавоноїди - компонент, який має антиоксидантну дію і запобігає закупорці судин. Крім цих речовин, рослина насичена смолами, дубильними речовинами, сапонінами, органічними кислотами, ефірною олією, солями мінералів.

Приготувати ліки з пустирника від тахікардії можна з 1 столової ложки сухої трави рослини, яку потрібно заварити 200 мл окропу. Рідину залишають настоятися протягом 1 години, потім проціджують і додають 1 чайну ложку меду, 2-3 краплі олії перцевої м'яти. Готові ліки можна приймати не більше 2 разів на день - пити їх потрібно невеликими ковтками. Засіб вживають курсом тривалістю 2-4 тижні.

Боротися з прискореним серцебиттям потрібно за допомогою засобів, які призначив фахівець, тому що препарати та лікарські збори, корисні для одних пацієнтів, можуть бути неефективними і навіть шкідливими для інших людей. Проконсультуйтеся з фахівцем перед прийомом будь-яких ліків.

пустирник від тахікардії

Календула при тахікардії

Незважаючи на те, що календула широко застосовується в лікуванні захворювань шкіри і шлунково-кишкового тракту, її можна використовувати і при деяких серцево-судинних патологіях. Здатність квіток рослини знімати спазми корисна при тахікардії. Прийом календули допомагає нормалізувати тиск, стабілізує серцевий ритм. Корисні властивості рослини обумовлені наявністю в її квітках флавоноїдного кверцетину - антиоксиданту, який допомагає захистити тканини серця від оксидативного стресу. Завдяки цій властивості календула виступає одним із профілактичних засобів від ішемії. Також вона корисна для тих, хто страждає на гіпертонічну хворобу.

Найкращий ефект від календули при лікуванні тахікардії можна отримати, якщо поєднувати її з пустирником. Приготувати ліки з календули і пустирника можна у формі відвару. Для цього потрібно взяти сировину кожної з рослин у рівних пропорціях. Потім відвар готують з розрахунку 1 столова ложка суміші на 200 мл окропу. Траву заварюють і залишають настоюватися 2 години. Потім її проціджують і приймають невеликими ковтками після обіду. Курс лікування можна продовжувати не більше 2-3 тижнів.

календула від тахікардії

Користь глоду для серця

Плоди глоду широко відомі своїми позитивними властивостями для серцево-судинної системи. Вони мають судинорозширювальну і спазмолітичну дію, сприяють нормалізації серцевого пульсу. Плоди рослини покращують кровопостачання серця і знижують рівень холестерину в крові. Тому глід не тільки захищає судини від появи холестеринових бляшок, а й допомагає поліпшити їхню еластичність. Також плоди рослини містять у собі сильні антиоксиданти, які перешкоджають руйнуванню тканин.

Приготувати відвар від тахікардії можна з 10 г сушених плодів глоду і 1 чайної ложки чистотілу, які потрібно залити 200 мл окропу. Суміш кип'ятять протягом 5 хвилин або настоюють протягом 30 хвилин. Потім засіб проціджують і вживають по третині склянки після їжі не більше 3 разів на добу. Оскільки чистотіл є отруйною рослиною, його вживання всередину може викликати побічні ефекти у вигляді нудоти і блювоти, тому при даних симптомах прийом засобу потрібно негайно припинити, оскільки сильне передозування може призвести до паралічу дихального центру.

Товари з цієї статті
Товари з цієї статті
Більше нові публікаціі