Лікування фарингіту травами
Фарингіт є одним із захворювань, поява якого пов'язана з професійною діяльністю. Причиною його виникнення часто є голосове перенапруження. Дана хвороба характеризується запальними процесами у горлі, які викликають набряки і провокують біль під час ковтання. Для лікування фарингіту необхідно встановити точну причину захворювання і визначити його характер. У терапії стану застосовуються як медикаменти, так і лікарські рослини.
Причини появи і симптоми фарингіту
Фарингіт може з'явитися не тільки від надлишкової перенапруги, а й як наслідок інфекційних захворювань, які поширюються з порожнини рота, навколоносових пазух носа, носових ходів. Хвороба може з'явитися через запущений карієс, синусит, тонзиліт, викривлення носової перегородки, аденоїди. Сприяють появі фарингіту такі збудники, як риновіруси, аденовірус, коронавірус, вірус грипу, стрептококи, хламідії. Запалення глотки може з'явитися через переохолодження, зловживання курінням або алкоголем, шкідливий вплив навколишнього середовища. Провокують захворювання також травми та алергічні реакції.
Симптомами фарингіту є набряклість глотки, першіння і печіння, сухість у горлі, осиплість голосу, відчуття закладеності у вухах. Пацієнт може скаржитися на неприємні відчуття при ковтанні, може створюватися враження, що в горлі зосереджений ком або є сторонній предмет. При цьому виникає шум у вухах і з'являється неприємний запах з рота. Після появи ознак фарингіту необхідно звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням. Хронічного фарингіту лікування може здійснюватися не тільки за допомогою медикаментів, а й із застосуванням лікарських трав.
Народні засоби при лікуванні фарингіту
При фарингіті лікування народними засобами допускається тільки під контролем лікаря. Існує кілька рецептів, які надають жарознижувальну та протизапальну дію.
Перед тим як лікуватися травами, потрібно обов'язково відвідати лікаря і з'ясувати, чи немає протипоказань до їх прийому. Стандартним протипоказанням є індивідуальна непереносимість одного або декількох компонентів зборів.
Слід пам'ятати, що лікування гострого фарингіту повинно включати медикаменти, які допомагають зменшити інтенсивність прояву захворювання, тому не рекомендується самостійно купірувати ознаки фарингіту травами.
Самовільне застосування народних засобів може спровокувати ускладнення захворювання.
Рецепти для лікування фарингіту травами
Інгаляція з мати-й-мачухи та материнки
Інгредієнти:
- Мати-й-мачухи листя - 15 г.
- Материнки трава - 10 г.
Спосіб приготування:
Збір для інгаляцій при фарингіті включає листя мати-й-мачухи звичайої у кількості 3 частин на 2 частини листя материнки звичайної. Після того як інгредієнти будуть змішані, їх потрібно залити 500 мл окропу і настояти, а потім приймати у вигляді інгаляцій. Застосовувати настій можна для полоскання горла по 4-5 разів на день.
Полоскання з лепехи та ромашки
Інгредієнти:
- Лепехи кореневища - 10 г.
- Ромашки квітки - 15 г.
Спосіб приготування:
Для приготування полоскань при фарингіті можна використовувати наступний збір - на 500 мл окропу необхідно взяти 2 частини аїру і 3 частини ромашки аптечної. Отриманий настій охолоджують за кімнатної температури. Полоскати горло необхідно 3-4 рази на день, у вигляді інгаляцій настій використовують 10-12 разів на курс.
Трав'яний настій
Інгредієнти:
- Дуба кора - 10 г.
- Мати-й-мачухи листя - 10 г.
- Звіробою трава - 10 г.
- Причепи трава - 5 г.
Спосіб приготування:
Ще один рецепт настою від фарингіту включає кілька інгредієнтів: листя мати-й-мачухи звичайної - 2 частини, кору дуба черешчатого - 2 частини, траву звіробою звичайного - 2 частини, траву череди трироздільної - 1 частина. Компоненти змішують, після чого заливають 500 мл окропу і настоюють не менше півгодини. Настій можна використовувати для полоскання горла, інгаляцій.
Настоянка з календули
Інгредієнти:
- Календули квітки - 1 ст. ложка
Спосіб приготування:
Для 10 днів курсу лікування фарингіту можна приготувати настій з 1 столової ложки квіток календули, яку потрібно залити 1 склянкою окропу. Настоюють його протягом 20 хвилин, потім проціджують і використовують теплим для полоскань не менше 4 разів на добу.
Відвар з чебрецю
Інгредієнти:
- Чебрецю трава - 1 ст. ложка
Спосіб приготування:
Приготувати відвар можна з 1 столової ложки шавлії і 1 столової ложки чебрецю, які заливають 500 мл води і дають закипіти. Потім його потрібно прокип'ятити протягом 15 хвилин і додати 1 столову ложку меду з ¼ кавової ложки лимонної кислоти. Отриманий відвар можна використовувати для полоскання горла.