Кора дуба: застосування в гінекології
Дуб не тільки прикрашає ліс, а й допомагає зберегти здоров'я. Кора цього дерева ефективно застосовується протягом багатьох років в офіційній та народній медицині. Завдяки протизапальній, кровоспинній та в'яжучій дії вона добре відома в гінекології. В складі кори дуба містяться пектин, дубильні речовини, жирні кислоти, білки і т. д. Вона ефективна в таких ситуаціях:
- молочниця;
- кольпіт;
- вульвовагініт;
- ерозія шийки матки;
- білі;
- запальні процеси;
- рясні менструації;
- маткові кровотечі.
Застосування цього засобу дуже поширене, оскільки переважна більшість жінок стикається з проблемою молочниці через стреси, курс антибіотиків або в зв'язку з вагітністю. Проте й ерозія шийки матки останнім часом зустрічається нерідко. У цих випадках кора дуба може успішно замінити дорогі й не завжди безпечні медикаменти.
Для лікування вибирають кору досить молодих дерев — тих, яким не більше 20 років. Основна дубильна речовина в ній — танін. Його дія спрямована на білки патогенних мікроорганізмів. Танін їх зв'язує, через це стримується розвиток патогенної мікрофлори, а самопочуття хворого поліпшується.
Спринцювання корою дуба
При лікуванні гінекологічних захворювань часто рекомендують спринцювання. Цей метод дозволяє досягти максимально швидкого ефекту. Спринцювання корою дуба забезпечує різноплановий вплив:
- бореться з інфекцією (грибковою в тому числі);
- сприяє регенерації пошкоджених слизових оболонок;
- не дозволяє хвороботворним мікроорганізмам проникнути всередину тканин;
- знімає біль;
- сприяє швидкому рубцюванню і загоєнню.
Спринцювання корою дуба при ерозії шийки матки, молочниці та інших захворюваннях проводять тільки після консультації фахівця.
Як підготувати розчин для спринцювання
Щоб зробити розчин, потрібно взяти 2 ст. ложки подрібненої кори (без гірки), залити їх склянкою окропу, а потім прокип'ятити на водяній бані приблизно третину години. Отриманий відвар добре процідити через марлю. Для спринцювання необхідно 1 літр розчину, тому відвар потрібно розбавити кип'яченою водою (не гарячою). Спринцювання рекомендують здійснювати до чотирьох разів на день, але це питання потрібно індивідуально вирішувати з лікарем. Курс лікування теж обговорюється з фахівцем.
Кора дуба в гінекології: особливості застосування та протипоказання
Спринцювання корою дуба в гінекології — безпечна процедура. Тому її нерідко призначають у випадках, коли медикаментозне лікування протипоказано; під наглядом фахівців його можна проводити навіть під час вагітності. Але потрібно пам'ятати, що будь-яке спринцювання протипоказане, якщо захворювання протікає в дуже важкій формі. Також його можна проводити під час менструації.
Іноді зустрічається алергічна реакція на кору дуба, і цей фактор теж потрібно враховувати. Курс лікування не повинен перевищувати 14 днів, його можна повторити після перерви. Щоб отримати хороший результат, важливо не тільки правильно використовувати кору дуба, а й знайти хорошу сировину. Значення має і вік дерева, і правильне зберігання, і заготівля. Тому краще придбати якісну сировину відомої фірми в аптеці.