Як заварити та приймати насіння льону при геморої та гастриті
НАСІННЯ ЛЬОНУ має обволікаючу, протизапальну дію, покриваючи тонким шаром слизові оболонки шлунково-кишкового тракту, застерігає їх від подразнення. Шар слизу утримується досить довго, виявляючи захисну дію при запаленні. Олія жирна, що міститься в насінні, виявляє пом’якшувальну, протизапальну та посилюючу регенерацію тканин дію.
Насіння льону застосовуються у комплексній терапії гастриту, виразки шлунка, які супроводжуються нудотою, печією, підвищеною кислотністю. Рекомендований курс лікування — 2—3 тижні. Протипоказами до застосування є підвищена чутливість до біологічно активних речовин сировини, гострий або хронічний холецистит у стадії загострення, непрохідність кишок.
Найдоцільніша форма застосування насіння льону — у вигляді слизу, який вживають внутрішньо. Слиз отримують за різними технологіями. Згідно інструкції до медичного застосування насіння льону, 1 чайну ложку насіння залити 100 мл окропу і збовтувати протягом 15 хв, процідити. Внутрішньо застосовувати тільки свіжоприготований препарат у теплому вигляді 3 рази на добу за 30 хв до їди: дорослим та дітям старше 14 років – по 1/4 склянки.
При схильності до надмірної ваги, з метою очищення кишечника й профілактики гастриту приймати насіння льону рекомендовано у подрібненому вигляді: так воно швидше та ефективніше діє. Для цього вранці та ввечері з'їдайте по 2 столові ложки насіння, запиваючи великою кількістю рідини, щоб насіння якомога більше набрякло й зайняло увесь шлунок. Протягом дня підсилюйте ефект, випиваючи не менш ніж 2 л.
Застосування КОРИ ДУБА при геморої доцільно завдяки практично миттєвому ефекту: її в'яжучі властивості швидко зупиняють кровотечу. Також натуральний засіб чинить антисептичну дію й добре загоює ранки. Це дозволяє уникнути болю і дискомфорту. Відвари та настої кори дуба при геморої вживають всередину. Також засіб застосовують зовнішньо — роблять примочки, ванночки. В цьому випадку готують міцніший відвар: 6 ст. ложок кори на півтора літра води. Кип'ятять на водяній бані приблизно 40 хвилин і настоюють кілька годин. Щоб зробити примочку, до гемороїдального вузла прикладають змочений у відварі чистий бинт. Щоб зробити ванночку, відвар виливають у таз. Кору дуба при запаленні гемороїдальних вузлів можна поєднувати з ромашкою, насінням льону, кінським каштаном і польовим хвощем.
Дозвольте звернути Вашу увагу на лікарський засіб «Фітогастрол» виробництва ПрАТ «Ліктрави» чинить спазмолітичну, протизапальну, жовчогінну, обволікаючу (захист слизових оболонок), вітрогінну дію, нормалізує секрецію шлункових залоз. До складу збору входять ромашки квітки, м̕яти перцевої листя, кропу пахучого плоди, лепехи кореневища, солодки корені; його рекомендовано для медичного застосування у комплексній терапії захворювань травного тракту при гастриті, функціональній диспепсії, синдромі подразненої кишки.
Квітки ромашки у складі збору «Фітогастрол» посилюють функції багатьох травних залоз, не підвищуючи кислотності шлункового соку; вважаються найбезпечнішим засобом при болю в животі нез’ясованої етіології, метеоризмі, здутті. Листя м’яти перцевої виявляє знеболювальний, протизапальний, антимікробний, жовчогінний, спазмолітичний і вітрогінний ефект. Плоди кропу запашного - шлунковий засіб при різних формах захворювань, що супроводжуються кольками, судомами кишок, диспепсією, зокрема при метеоризмі та гастриті, завдяки спазмолітичній і вітрогінній дії. Корені солодки зменшують загальну інтоксикацію та стан запальних процесів (зокрема у підшлунковій залозі), стимулюють перистальтику кишок. Кореневища лепехи, інший важливий компонент збору «Фітогастрол», забезпечують ефективне позбавлення від печії.