Березові бруньки: корисні властивості для краси жіночого волосся
Березові бруньки — компонент багатьох лікувальних засобів — отримали активне застосування у косметології. Вони борються з проблемами шкіри обличчя і позитивно впливають на волосся.
Давно була помічена сприятлива дія березових бруньок на шкіру голови і структуру волосся. Вони є джерелом біохімічних елементів, серед яких:
- ефірна бальзамічна олія;
- органічні кислоти;
- сапоніни;
- фітонциди;
- флавоноїди;
- дубильні і смолисті речовини;
- вітаміни.
Бруньки берези для густого і міцного волосся
Березові бруньки позитивно впливають на волосся:
- зміцнюють слабке волосся;
- позбавляють від лупи;
- допомагають усунути проблему надлишкової сальності;
- сприяють росту волосся;
- відновлюють структуру пошкодженого волосся.
Фірми, що спеціалізуються на виготовленні косметичних засобів, випускають шампунь на основі відвару березових бруньок. Але приготувати цілющі засоби для волосся в домашніх умовах зовсім не складно.
Готуємо засоби для волосся на основі бруньок берези
Бруньки берези — основа різноманітних засобів для волосся:
- відварів;
- настоянок;
- мазей;
- масок.
Багато жінок знають, як складно боротися з проблемою підвищеної жирності волосся. Магазинні шампуні рідко можуть впоратися з надмірним виділенням шкірного сала. Хороший результат дає відвар на основі бруньок берези. Для усунення проблеми підвищеної жирності волосся, крім березових бруньок, до відвару додають корінь лепехи. Готовий відвар втирають у шкіру голови.
Теплим відваром з березових бруньок з додаванням яблучного або винного оцту ополіскують волосся у кінці миття. Це також допоможе впоратися з проблемою жирного волосся і усунути лупу.
Березові бруньки для росту волосся у вигляді концентрованого відвару використовують у випадку облисіння: відвар за допомогою тампона наносять на уражені ділянки.
Добре діє на волосся настоянка з березових бруньок, приготована на спирту. Розбавляють її безпосередньо перед застосуванням. Втирають у шкіру голови. Така настоянка зміцнює корені, сприяє росту волосся, відновлює силу і додає блиску.
Зміцнити волосся і поліпшити його структуру допомагають різні мазі з березових бруньок. У суміш також додають інші компоненти (кропиву, ромашку, ланолін, оливкову олію, шишки хмелю, корінь лопуха і т. д.). Сумішами обробляють волосся і корені. Роблять баню для волосся за допомогою плівки. Такі мазі можуть змиватися або ні.
Добре використовувати лікувальні маски з бруньок берези для відновлення пошкодженого волосся або для боротьби з випадінням. Для таких масок найчастіше їх не використовують у чистому вигляді, а додають інші продукти та компоненти (сметану, кефір, кору дуба, лушпиння цибулі, ялівець).
Лікувальні маски не варто використовувати більше, ніж раз на тиждень. Після їх застосування добре ополіскувати волосся відваром з бруньок берези — це додасть волоссю сили і зробить його блискучішим.
За умови регулярного проведення процедур протягом тривалого часу косметичні засоби, приготовані на основі бруньок берези, обов'язково зроблять ваше волосся красивим і сильним.