Трави для жіночого здоров’я
У теперішньому ритмі життя далеко не кожна жінка приділяє достатньо уваги своєму здоров’ю, навіть якщо й розуміє, наскільки воно важливе. Але постійна нестача часу змушує відкладати вирішення інтимних проблем на потім. Таке нехтування часто призводить до ускладнень, тому варто своєчасно розпочинати лікування чи проводити профілактику. Чудовими помічниками в цій справі є цілющі трави, які й попереджають захворювання, і допомагають їх лікувати.
Лікарські рослини використовують при запаленні органів репродуктивної системи, порушенні менструального циклу, гормональних розладах, а також для посилення лактації, зменшення больового синдрому під час менструації, підвищення лібідо.
Лікарські рослини, які мають бути в жіночій аптечці
У домашній аптечці кожної жінки має бути принаймні кілька із восьми трав, що благотворно впливають на жіноче здоров’я:
- полин;
- кропива;
- ромашка;
- м’ята;
- календула;
- деревій;
- звіробій;
- шавлія.
Вони дбайливо піклуються про організм жінки, попереджають різні захворювання репродуктивних органів, мають антисептичні, спазмолітичні та протизапальні властивості.
Полин
Зазвичай полин використовується для лікування розладів шлунково-кишкового тракту. Проте завдяки унікальному хімічному складу стебла полину сприяють відновленню менструального циклу і роблять місячні менш болючими. Такий ефект досягається завдяки:
- флавоноїдам;
- дубильним речовинам;
- білковим речовинам;
- органічними кислотам;
- вітамінам B6, K, C;
- каротину;
- хамазулену.
При порушеннях менструального циклу рекомендовано вживати настій або настоянку з полину.
Більш детально про користь полину для жіночого здоров’я та краси можна ознайомитися у відповідній статті на нашому сайті .
Кропива
Кропива — універсальна лікарська рослина, яка чудово впливає на весь жіночий організм. Вона має загальнозміцнювальні та протизапальні властивості, стимулює згортання крові, знижує артеріальний тиск, полегшує протікання менструації, посилює статевий потяг.
Така терапевтична дія зумовлена складом рослини, до якого входять:
- аскорбінова кислота;
- вітаміни B, K, E;
- каротиноїди;
- залізо;
- калій;
- барій;
- кальцій;
- марганець.
Зверніть увагу! Вживати відвар з кропиви лікарі не радять жінкам, які страждають на варикоз, атеросклероз чи мають дуже густу кров. Дуже обережними з цією рослиною слід бути вагітним, оскільки кропива може спровокувати скорочення маткової мускулатури та призвести до передчасних пологів.
Ромашка
Ромашка — це чудовий антисептик, який ефективно бореться з бактеріями на слизових оболонках. Саме тому найчастіше цю рослину використовують для підмивання та спринцювання. Антисептична дія можлива завдяки таким компонентам:
- флавоноїдам;
- нікотиновій, аскорбіновій, каприловій, саліциловій кислотам;
- кумаринам;
- фітостеринам;
- гліцеридам жирних кислот (олеїнової, пальмітинової, лінолевої);
- хамазулену;
- вітаміну С.
Також рослина має спазмолітичну й протизапальну дію.
Ромашка використовується при лікуванні запальних хвороб статевої системи і для зменшення больових відчуттів під час менструації.
М’ята
М’ята використовується як спазмолітичний засіб при болючих менструаціях. Також ця лікарська рослина ефективно протистоїть негативним проявам клімаксу та попереджає запальні процеси органів малого тазу. Такі лікувальні властивості можливі завдяки:
- ментолу;
- флавоноїдам;
- урсуловій та олеаноловій кислотам;
- бетаїну;
- каротину;
- дубильним речовинам;
- міді;
- марганцю.
Освіжаючі та тонізуючі властивості м’яти допомагають від токсикозу.
Зауважте, що жінкам, які годують грудьми, чаї з м’яти вживати не бажано, тому що рослина має здатність знижувати лактацію.
Календула
Суцвіття календули — дуже потужний антисептик, який використовується при запальних захворюваннях. Спринцювання трав’яним настоєм допомагають позбавитися від свербежу та печіння, що виникає внаслідок зміни мікрофлори статевих органів. Дієвість календули зумовлена її хімічним складом, до якого входять:
- каротиноїди;
- флавоноїди;
- ефірні олії;
- смолисті та дубильні речовини;
- яблучна та саліцилова кислоти;
- фітостерини;
- вітамін С.
Деревій
Широкий спектр дії на жіночий організм має деревій. Лікарська рослина:
- нормалізує нерегулярний менструальний цикл;
- знижує дискомфорт під час місячних;
- сприяє швидкому зачаттю;
- покращує лактацію.
Серед основних компонентів деревію:
- ефірні олії;
- флавоноїди;
- сесквітерпени;
- дубильні речовини;
- органічні кислоти;
- вітамін K.
Деревій використовується для приготування чаю, детальний рецепт та спосіб приготування якого можна знайти на нашому сайті у матеріалі «Чай із деревію для жіночого здоров ’я».
Звіробій
Звіробій має сильну антисептичну та протизапальну дію. У вигляді настою ефективний для лікування циститів. При запальних захворюваннях піхви трава використовується для спринцювань. Звіробійна олія досить дієва для лікування ерозії шийки матки. До хімічного складу звіробою входять:
- дубильні речовини;
- каротин;
- аскорбінова кислота;
- ефірні олії;
- смолисті речовини;
- сапоніни;
- молібден;
- вітаміни PP, P.
Саме ці компоненти забезпечують дієві ефекти для лікування розладів жіночої статевої системи.
Шавлія
Шавлія для жіночого здоров’я найбільш відома як засіб лікування безпліддя. Такі її властивості пов’язані з умістом так званих фітогормонів, подібних до естрогену. Останній виробляється фолікулярним апаратом яєчників жінок і відповідає за репродуктивну функцію. Тож якщо безпліддя пов’язане з дефіцитом такого гормону, вживання настою із шавлії підвищить його рівень.
Крім цього, шавлія нормалізує діяльність статевих залоз, усуває прояви клімаксу та активно використовується для зменшення лактації та завершення періоду грудного вигодовування.
Терапевтична дія шавлії зумовлена її складом, до якого входять:
- алкалоїди;
- ефірна олія;
- флавоноїди;
- дубильні речовини;
- урсулова та олеанолова кислоти;
- уваол;
- парадифенол;
- вітамін A;
- бета-каротин.
Увага! Вживати шавлію не рекомендовано вагітним, оскільки туйон, що міститься в рослині, може спричинити викидень.
Домашні лікувальні засоби при жіночих проблемах
Інтимні жіночі проблеми можна вирішувати не лише за допомогою пігулок. Покращити самопочуття, додати бадьорості та енергії здатні лікарські рослини, придбати які можна в кожній аптеці.
Спринцювання ромашкою при молочниці
Молочниця — це запальне захворювання, яке провокують грибкові інфекції. Воно супроводжується виділеннями, свербежем та печінням. Щоб зменшити запалення та неприємні відчуття, спробуйте спринцювання ромашкою.
2 ст. л. сушеної ромашки залийте двома склянками холодної води. Залиште настоюватися протягом кількох годин.
Проводьте спринцювання 2–3 рази на день.
Відвар звіробою для лікування циститу
Цистит — це запалення у слизовій оболонці сечового міхура, яке характеризується болючим та частим сечовипусканням. Для лікування циститу використовується відвар зі звіробою.
1 ст. л. звіробою залийте склянкою окропу. Проваріть протягом 15 хвилин на повільному вогні.
Приймайте тричі на день по 50 мл.
Своєчасне лікування циститу дуже важливе, тому що хронічна стадія захворювання може призвести до запалення нирок . Детальніше про рослини, які допомагають подолати цистит, можна прочитати у нашій статті за цим покликанням .
Відвар збору трав для відновлення регулярного менструального циклу
Затримка місячних та нерегулярний менструальний цикл можуть бути зумовлені багатьма факторами: інфекційними захворюваннями, проблемами в гормональній системі, нервовими та фізичними навантаженнями. Для стимуляції місячних підійде відвар з кількох компонентів.
30 г полину, 20 г перстачу, 20 г рути та 30 г ягід ялівцю змішайте в глибокому посуді. 1 ст. л. цієї сировини залийте склянкою води, прокип’ятіть декілька хвилин.
Вживайте по 2 склянки щовечора до появи менструації.
Чай із шавлії для зменшення проявів клімаксу
Клімакс — природний стан жінки, який характеризується зупинкою вироблення жіночого гормону естрогену. Менопауза супроводжується сильним потовиділенням, слабкістю, сонливістю, високим тиском. Запобігти таким проявам допоможе чай із шавлії.
1–2 ст. л. подрібненої шавлії залийте склянкою окропу. Залиште настоюватися протягом 5 хвилин. Додайте мед чи шматочок лимона.
Пийте чай, коли турбують неприємні симптоми: з’являється пітливість, приливи жару, прискорене серцебиття.
Чай із м’яти для полегшення болю під час місячних
Багатьох жінок турбує біль під час менструації. Це викликано відшаруваннями ендометрію та скороченнями матки. Зменшити больові відчуття допоможе м’ятний чай.
1 ч. л. сухої подрібненої м’яти залийте склянкою окропу. Накрийте посуд, щоб чай настоявся протягом 5–10 хвилин.
Вживайте двічі на день.
Здоров’я жінки є найбільшим подарунком від природи. Воно потребує дбайливого ставлення та невідкладного вирішення будь-яких делікатних проблем. Тому варто лікуватися своєчасно, безпечними засобами і обов’язково після консультації з лікарем!