Ревматизм: народні методи боротьби із захворюванням - ПрАТ «Ліктрави»

Ревматизм: народні методи боротьби із захворюванням

Раніше ревматизм вважався переважно віковим захворюванням, але сьогодні його діагностують навіть дітям або підліткам. Дуже важливо правильно і вчасно поставити діагноз, а також призначити ефективне лікування, в тому числі й тому, що ревматизм характеризується регулярними рецидивами.

Для підтримання гарного стану або боротьби із захворюванням, особливо на ранніх етапах, рекомендовано використовувати домашні методи лікування. Це може бути відвар, настоянка або мазь з натуральних трав і рослин.

Ревматизм - причини та симптоми

Ревматизм є системним інфекційно-алергічним захворюванням сполучної тканини, при цьому також є ураження суглобів і серцево-судинної системи. Відрізняється досить частими рецидивами.

Починається хвороба із запалення, після чого організм починає реагувати у відповідь, що в результаті викликає аутоімунну атаку організму на свою ж сполучну тканину.

Багато хто вважає ревматизм болем у суглобах, але насправді це тільки симптом захворювання, оскільки ревматична лихоманка комплексно вражає м'язи (особливо серцеві м'язи), шкіру, нервову систему, судини. Іноді ревматизм впливає і на органи дихання, зору або шлунково-кишкового тракту. Біль у суглобах іноді буває настільки сильним, що навіть лікар попередньо призначає лікування суглобів, не помічаючи інших симптомів.

Найчастіше причиною ревматизму є стрептококова інфекція групи А. Тому зазвичай першими симптомами є ангіна, фарингіт, скарлатина або тонзиліт, а потім тільки з'являються антитіла для боротьби з цим захворюванням. Складність у тому, що антитіла знаходять стрептокок за певними білками, але такі ж білки є і в сполучній тканини деяких людей, зокрема, в серці та судинах. Це і є причиною того, що організм атакує власні тканини, а згодом викликає ревматизм.

Серед найчастіших симптомів ревматизму можна відзначити:

  • головний біль у лобній ділянці;
  • підвищена температура тіла;
  • суглобовий біль;
  • болі в грудях;
  • біль у горлі;
  • ревматичні вузлики на суглобах.

Одна з проблем діагностування в тому, що на початкових етапах ревматизм схожий на безліч інших захворювань і зазвичай саме їх і лікують. Тому важливо вчасно звертатися до лікаря і визначати точне захворювання.

Діагностика і лікування ревматизму

Оскільки частою причиною ревматизму є стрептокок, то й діагностика захворювання досить проста - лікар бере мазок із зіву на виявлення стрептокока. Крім того, потрібно здати загальний і розгорнутий аналіз крові, а також пройти огляд стану шкіри, що покаже порушення в роботі організму.

Після виявлення захворювання призначається терапія, яка складається з декількох етапів. Спочатку рекомендовано стаціонарне лікування, коли медикаментозне лікування комбінується з постільним режимом, після чого рекомендується пройти курс лікування в кардіоревматологічному санаторію. Далі лікар повинен регулярно спостерігати пацієнта і проводити огляд, щоб побачити поліпшення здоров'я.

При ревматизмі для лікування призначаються медикаментозні засоби (антибіотики, сечогінні, препарати калію) і фізіотерапія. Пацієнту треба дотримуватися певної дієти, обмежити кількість солі та рідини, а також робити основний акцент на молочних продуктах і рослинній їжі.

лікування ревматизму травами

Кращі рецепти народної медицини при ревматизмі

Багато лікарів зараз роблять вибір на користь натуральних ліків і домашніх засобів з нетрадиційної медицини, які є чудовою альтернативою складному процесу лікування та медикаментозному втручанню. Рослини і трави складають основу багатьох дійових лікарських препаратів, тому використання самих трав показує себе з позитивної сторони.

Проте треба пам'ятати, що попередньо рекомендується проконсультуватися з лікарем про методи лікування. Домашні засоби хоча й можуть полегшити стан пацієнта і зняти симптоми, але потрібно регулярно проходити огляд, щоб побачити позитивну тенденцію в лікуванні.

 

Ванна з сосновими бруньками

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

Взяти кілька столових ложок соснових бруньок, залити гарячою водою (близько літра), довести до кипіння, після чого залишити настоюватися кілька годин. При прийманні ванни в гарячу воду додати літр відвару.

Ванна з сосновими бруньками для лікування ревматизму

Настій мучниці

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

У половину літра окропу додати столову ложку мучниці, перемішати й залишити настоюватися на кілька годин. Після цього потрібно процідити настій. Пити по кілька разів на день.

Настій мучниці для лікування ревматизму

Відвар з брусниці

Інгредієнти:

  • листя брусниці - 1 ст. ложка.

Спосіб приготування:

Залити столову ложку брусничного листя трьома склянками води, після чого кип'ятити близько 10 хвилин. Залишити відвар на годину, процідити. Пити засіб три рази на день.

Відвар з брусниці для лікування ревматизму

Відвар з фіалки

Інгредієнти:

Спосіб приготування:

До однієї склянки окропу потрібно додати чайну ложку листя запашної фіалки. Залишити настоюватися на кілька годин. Три рази на день потрібно приймати по три столові ложки відвару.

Відвар з фіалки для лікування ревматизму

Лікування ревматизму народними засобами - це відмінний спосіб боротьби із захворюванням і зокрема з симптомами, але при цьому треба пам'ятати і про те, щоб нормалізувати свій раціон. Крім того, шкідливі звички та малорухливий спосіб життя теж негативно позначаються на здоров'ї, тому краще виробити корисні звички й більше часу проводити на свіжому повітрі, займатися спортом і правильно харчуватися. Це є кращою профілактикою ревматизму.
Ще більше нових публікацій