В аптечку при бронхіті

Бронхіт — це запальне захворювання бронхів, причиною якого є бактерії та віруси. Залежно від клінічних симптомів бронхіт поділяють на гострий та хронічний. Бронхіт потребує ретельної діагностики та оперативного лікування, адже захворювання може спровокувати такі ускладнення, як бронхіальна астма, пневмонія, емфізема легень. Найбільш схильні до бронхіту діти та люди похилого віку.

Характерними симптомами гострого бронхіту є:

  • кашель;
  • озноб;
  • підвищена температура;
  • слабкість;
  • пітливість;
  • біль у м'язах.

Кашель при бронхіті спочатку сухий та різкий. За декілька днів після початку хвороби починається відходження мокротиння. За умови правильного лікування кашель зникає за два тижні. Якщо після трьох тижнів не настає полегшення, є вірогідність розвитку хронічної форми бронхіту.

лікування бронхіту травами

 

Медикаментозне лікування бронхіту зазвичай поєднується з фітопрепаратами. Трави у вигляді чаїв, настоїв, відварів, інгаляцій забезпечують протизапальну, антимікробну, жарознижувальну дію, полегшують відходження мокротиння та прискорюють одужання.

 

Трави при бронхіті

Для лікування бронхіту цілющі рослини використовують у різних напрямках терапії. Для імунокорекції призначають чаї та настої з кореневищ і коренів ехінацеї, коренів солодки, коренів женьшеня. Протимікробну дію мають трава чебрецю, листя евкаліпта, бруньки сосни, листя шавлії. Для розрідження мокротиння використовують муколітики: корені алтеї, корені солодки, корені оману, листя подорожника, листя мати-й-мачухи, квітки мальви. Протизапальний ефект забезпечують звіробій, календула, оман.

Листя подорожника

Подорожник — одна з найефективніших рослин для лікування бронхіту. За рахунок слизів, іридоїдів та флавоноїдів листя подорожника чинить муколітичну, імуностимулювальну, протизапальну, знеболювальну, антигіпоксичну, антибактеріальну та противірусну дію.

листя подорожника при бронхіті

 

Слизи утворюють захисний шар, зменшують подразнення слизових оболонок верхніх дихальних шляхів, сприяють муколітичному ефекту, знижують подразнення кашльових рецепторів та виступають бар’єром для інфекції.

 

Ефективний засіб для лікування кашлю — відвар із квіток бузини, трави фіалки лікарської та листя подорожника. Щоб його приготувати, потрібно взяти по 1 ст. л. сировини та залити 300 мл окропу. Витримати суміш на водяній бані півгодини, потім дати настоятися 40–50 хвилин. Процідити відвар та вживати по 1/3 склянки перед кожним прийомом їжі.

Мати-й-мачуха

Справжньою знахідкою при лікуванні бронхіту стане мати-й-мачуха. Вона містить слизи, флавоноїди, каротиноїди. Такий комплекс активних речовин забезпечує розрідження мокроти, полегшує її відведення, пом’якшує кашель, знижує високу температуру та стимулює підвищення імунітету.

Рослину використовують у комплексній терапії бронхіту, для лікування простудних та вірусних захворювань, для профілактики грипу та застуди.

Квітки мальви

Для лікування бронхіту у дорослих та дітей застосовують квітки мальви. Найчастіше рослина входить до трав’яного збору, де міститься листя подорожника.

Серед активних компонентів мальви — слизи, флавоноїди, фенольні кислоти, антоціани, таніни. Вони утворюють захисну плівку на слизовій оболонці дихальних шляхів, зменшують запалення та подразнення, полегшують дихання, втамовують непродуктивний кашель.

Корінь солодки

Для комплексної терапії бронхіту застосовують корінь солодки. Відхаркувальні властивості рослини можливі за рахунок гліциризину, який стимулює активність війчастого епітелію бронхів і трахеї, посилює секреторну функцію слизових оболонок верхніх дихальних шляхів.

корінь солодки при лікуванні бронхіту

Компоненти кореня солодки покривають слизові оболонки ротової порожнини та горла, забезпечують пом’якшувальний ефект, усувають подразнення та сухий кашель.

Шавлія

Завдяки вмісту дубильних речовин, ефірної олії, вітамінів та смол шавлія сприяє розрідженню та відходженню мокротиння із бронхів, знищує бактерії та патогенні мікроорганізми.

Для розрідження мокротиння та його виведення з дихальних шляхів використовують інгаляції з відвару шавлії. 5 ст. л. трави заливають 1 л окропу, доводять до кипіння на слабкому вогні. Відвар проціджують та виливають у миску. Інгаляції проводять, накрившись рушником. Вдихати пари рекомендується 10–15 хвилин двічі на день.

Лікування бронхіту в дітей народними засобами

Рівень захворюваності на бронхіт у дітей коливається від 15 до 50 %. Тому дуже важливо забезпечити малюками своєчасне та безпечне лікування, для чого, зокрема, актуальні фітопрепарати. Вони м’яко діють на організм, майже не викликають побічних реакцій та забезпечують дієвий ефект.

Найчастіше для лікування дитячого бронхіту використовують такі рослини:

  • мати-й-мачуху;
  • подорожник;
  • солодку;
  • алтею лікарську;
  • чебрець;
  • шавлію.

лікування бронхіту у дітей

Найдоцільніші форми застосування — чаї, відвари та інгаляції. Схему лікування обов’язково має призначати педіатр або сімейний лікар.

Для лікування бронхіту в дітей варто спробувати настій із подорожника, м’яти та ромашки. По 5 г сухих рослин заливають склянкою окропу, настоюють протягом 30 хвилин, вживають по 30 мл тричі на день після їди.

Чудовий ефект мають парові інгаляції. Теплий пар стимулює циркуляцію крові у слизових оболонках, знімає спазм та набряк, розріджує мокроту та знезаражує запалені ділянки.

Для інгаляції при бронхіті змішують по 1 ст. л. листя шавлії, мати-й-мачухи, ромашки та евкаліпта. 1 ст. л. збору заливають склянкою окропу, настоюють 20 хвилин, охолоджують до 70 градусів та переливають в інгалятор. Процедуру проводять протягом 10 хвилин двічі на день.

Інгаляції протипоказані при підвищеній температурі тіла та захворюваннях серцево-судинної системи.

Фітобронхол: потужна сила трав проти кашлю для дорослих і дітей

Ефективність фітотерапії визначається правильним поєднанням лікарських рослин, дотриманням пропорцій при приготуванні зборів та якістю сировини. Найкраще використовувати рослинні препарати, над створенням яких працювали професійні фармацевти. Серед таких засобів — трав’яний збір «Фітобронхол», розроблений для комплексної терапії запальних захворювань органів дихання.

 

«Фітобронхол» від компанії «Ліктрави» має виключно натуральний склад, тому підходить для лікування бронхіту у дорослих та дітей від трьох років.

Трав’яний збір містить:

  • квітки календули;
  • корені солодки;
  • квітки ромашки;
  • листя м’яти перцевої;
  • пагони багна болотного;
  • траву фіалки.

Біологічно активні речовини цих рослин посилюють активність миготливого епітелію бронхів, сприяють розрідженню мокроти, стимулюють відхаркування, зменшують запалення та подразнення.

Профілактика захворювання завжди краща за будь-яке лікування. Щоб запобігти розвитку бронхіту, своєчасно звертайтеся до лікаря при перших ознаках ГРЗ та грипу, піклуйтеся про зміцнення імунітету та використовуйте лише якісні фітопрепарати, що продаються в аптеках.

Бережіть себе та своє здоров’я!

Товары из этой статьи
Товары из этой статьи
Ще більше нових публікацій