Акне: причини та лікування народними засобами
Хоча вважається, що прищі, вугрі чи акне - це захворювання, яке турбує лише підлітків, але насправді це зовсім не так. Крім того, є думка, що прищі на обличчі чи тілі можна усунути кремом для шкіри, що також помилково.
Акне може почати турбувати і дорослих, а причини бувають найрізноманітнішими, але найчастіше прищі є наслідком серйозних дерматологічних проблем та порушень у роботі організму. Як можна позбутися прищів і що для цього треба робити?
Що таке акне та в чому причини?
Вугрі або акне на шкірі - це численні висипи, які можуть з'явитися по всьому тілу, але найчастіше бувають на обличчі. Самі прищі чи висипання називають вуграми, а вони, у свою чергу, є симптомами захворювання акне.
Щодо процесу, то акне є запаленням шкіри, яке супроводжується закупоркою сальних проток. Такі вугри називають комедонами, і вони можуть бути кількох типів. Але в багатьох випадках акне може бути наслідком більш серйозних проблем зі здоров'ям.
На сьогодні точно не встановлено, в чому прична акне, хоча можна визначити фактори, що підвищують ризик захворювання. Серед найпоширеніших можна відзначити:
- Неправильне харчування або порушення роботи ШКТ. Велика кількість шкідливої, жирної, смаженої їжі негативно впливає на здоров'я шкіри. Іноді прищі свідчать про те, що людина має виразку, гастрит або інші захворювання травної системи.
- Неправильний догляд за шкірою. Часто використовуються креми або засоби, які просто не підходять для вашого типу шкіри або мають у складі алерген, про який ви і не підозрюєте. Неправильне очищення, пересушування або надто інтенсивне зволоження, зловживання косметикою – це може викликати акне. Щоб підібрати якісну косметику, треба відвідати дерматолога та косметолога. Також не можна робити очищення обличчя вдома, а тільки у професіоналів, щоб ще більше не травмувати шкіру.
- Гормональний збій. Це одна з найпоширеніших причин появи прищів. Жінки страждають від цього в період менструації, вагітності або в інших випадках, якщо є гормональний дисбаланс. Порушення гормонів може бути і в чоловіків. З появою прищів потрібно відразу ж відвідати ендокринолога, щоб здати аналізи та з'ясувати причину.
Найчастіша помилка про акне - це те, що захворювання з'являється внаслідок неправильного догляду за шкірою або через вплив зовнішнього середовища. Зазвичай проблема комплексна і шукати її треба всередині організму. Відповідно, і лікування має бути комплексним, але часом усунути прищі можна й простіше – у домашніх умовах, використовуючи засоби народної медицини, але лише після здачі аналізів та консультації з дерматологом.
Кращі рецепти на травах і рослинах для боротьби з акне
Народні засоби - це по суті основа сучасних високоякісних косметичних продуктів. Багато світових брендів, які є лідерами у цій сфері, використовують переважно натуральні компоненти, екстракти та витяжки з рослин, що сприятливо впливають на шкіру. Тому домашнє лікування теж показує себе досить ефективним та корисним. Головне - правильно підібрати собі засіб, і краще це робити після консультації з дерматологом.
Настоянка ромашки
Ромашка - це одна з найефективніших і найдієвіших рослин, яка використовується для лікування прищів.
Інгредієнти:
- ромашка – 1 ст. ложка.
Спосіб приготування:
Столову ложку сушеної ромашки залити склянкою окропу, залишити на 15 хвилин настоюватися. Відваром потрібно протирати обличчя або вмиватися раз на кілька днів.
Ромашка знімає запальні процеси та очищає шкіру, живить її, зволожує та надає блиску, але важливо не використовувати відвар занадто часто, щоб шкіра “навчалася” самостійно виконувати ці функції.
Відвар трав
Інгредієнти:
- календула – 1 ч. ложка;
- ромашка – 1 ч. ложка;
- шавлія – 1 ч. ложка;
- евкаліпт – 1 ч. ложка;
- деревій – 1 ч. ложка;
- мати-й-мачуха – 1 ч. ложка;
- спиртова настоянка календули – 2 ст. ложки.
Спосіб приготування:
Візьміть по чайній ложці всіх сушених трав (часто можна купити вже готовий набір), ретельно перемішайте їх. Потрібно взяти дві столові ложки суміші та додати в каструлю з гарячою водою (половина літра води), поставити на невеликий вогонь та довести до кипіння, після чого потримати ще 10 хвилин на вогні.
Зніміть відвар, залиште настоюватися його на кілька годин. Процідіть засіб від трав. У готовий відвар потрібно додати дві столові ложки спиртової настоянки календули (можна зробити самостійно). Якщо немає настоянки, можна додати дві ложки чистої горілки.
Ватним спонжиком, змоченим у відварі, слід протирати шкіру ввечері. Засіб чудово підсушує шкіру, знімає запальні процеси та усуває прищі, зайву жирність.
Настій полину з калиновим соком
Інгредієнти:
- полин – 1 ст. ложка;
- сіль – половина чайної ложки;
- калиновий сік (або ягоди калини) – 1 ст. ложка.
Спосіб приготування:
Полин потрібно залити склянкою окропу, після чого залишити настоювати на півгодини. Процідіть засіб, додайте в нього сіль та сік калини, мішайте, доки сіль повністю не розчиниться. Потрібно протирати обличчя щодня кілька разів на тиждень. Разом з цим треба пам'ятати, що зовнішній вплив на шкіру не вирішує проблему в організмі. Акне є одним із тих захворювань, які можна лікувати і в домашніх умовах, але рекомендовано це робити під наглядом лікаря та за його призначенням. Також потрібно здати і додаткові аналізи, щоб точно визначити причину дерматологічних порушень.