Зміст
Трава причепа популярна в косметології через свою властивість сприятливо впливати на волосся і шкіру. Цьому сприяють вітаміни й елементи, що містяться в її складі та володіють цілим спектром корисних дій.
Корисні властивості трави причепи для обличчя
У причепі є велика кількість дубильних речовин, які на 66 % складаються з поліфенолів, що надають траві яскраво виражених бактерицидних властивостей. Саме завдяки їм трава причепа успішно застосовується в косметології обличчя. Також дубильні речовини надають рослині протизапальні властивості, сприяють загоєнню шкірних ран і саден, допомагають впоратися з гнійними інфекціями.
Олійні екстракти трави причепи, в яких міститься значна кількість каротину, не розчинного у воді, але добре розчинного в жирах, мають протизапальну і ранозагоювальну дію. Особливі масла гнітюче діють на гнильну і патогенну мікрофлору.
Флавоноїди і полісахариди обумовлюють протизапальну, а також антимікробну та антиалергійну дію.
Провітамін А, вітамін С і флавоноїди уповільнюють старіння шкіри.
Застосування причепи для чистоти шкіри обличчя
Трава причепи — один із найефективніших засобів, який використовується для шкіри обличчя:
- бореться з жирним блиском;
- знезаражує шкіру;
- чинить підсушувальну дію;
- усуває вугровий висип;
- загоює тріщини і ранки;
- очищує;
- тонізує мляву шкіру;
- зберігає молодість.
Трава причепи використовується для обличчя, насамперед, тому, що добре усуває жирний блиск. Ефективною при цьому буде маска з причепи. Настій причепи допоможе позбутися від прищів (вугрової висипки).
2 ст. ложки сухої подрібненої сировини заливають склянкою гарячої води. Настоюють протягом 50–60 хвилин. Готовий засіб проціджують. Його можна зберігати в холодильнику не більше 2-х днів. У відварі змочують марлеву серветку і накладають на обличчя. Тримають близько 20 хвилин. Таку процедуру потрібно робити 2–3 рази на тиждень до досягнення бажаного ефекту. Потім кількість застосувань зменшують до 1 разу.
Якщо відвар застосовувати систематично, він посприяє знезараженню шкіри і зменшить вугровий висип. Від прищів причепа допоможе тільки за умови регулярного використання. Відваром можна вмиватися, використовувати як тонік, робити компреси і примочки на уражені ділянки для лікування гнійних ран і висипу на обличчі.
Для боротьби із проблемною шкірою причепу застосовують не тільки зовнішньо, але й вживають всередину. Вона очищає кишківник від шлаків, токсинів, гнильних бактерій, знижує інтоксикацію організму.
Протирання відваром підходить для всіх типів шкіри як антивіковий тонізувальний засіб.
Відвар використовують у формі кубиків льоду для усунення темних кіл під очима. Протирання обличчя таким косметичним льодом тонізує й очищує шкіру.
Властивості трави причепи корисні не тільки для обличчя, але і для шкіри всього тіла. Ванни з причепою приймають від прищів на спині, алергічних висипів, дерматиту, псоріазу, а також для зняття напруги.
Застосування місцевих ванночок для рук і ніг зніме свербіж, усуне роздратування, відновить шкірний покрив після подряпин і тріщин.
Причепа для здоров'я волосся
Хімічний склад причепи має корисні компоненти і для волосся:
- дубильні речовини сприяють регуляції роботи сальних залоз;
- ефірні масла і дубильні речовини надають знезаражувальну дію;
- вітаміни А, С, мінеральні речовини сприяють відновленню волосся.
Отже, причепа для волосся, як і для шкіри, корисна в кількох аспектах:
- усуває лупу;
- нормалізує роботу сальних залоз, борючись із проблемою жирності волосся;
- знімає роздратування шкіри голови;
- зміцнює волосся;
- надає волоссю силу і блиск;
- відновлює пошкоджене волосся;
- прискорює ріст;
- перешкоджає випаданню.
Найчастіше причепа для волосся використовується для боротьби з лупою. Антисеборейний ефект трава причепи надасть, якщо шкіру голови протирати ватним тампоном, змоченим у відварі.
Для боротьби із запаленнями на шкірі голови, сверблячкою і роздратуванням застосовують лікувальні ополіскування. Більш ефективними вони будуть із додаванням ромашки. Ополіскування також сприяють відновленню ламкого волосся.