Отправить

Вопросы, на которые уже есть ответ

11.01.21, Екатерина

Здравствуйте! У мужа ЖКБ, камни 5-7 мм. Оперироваться пока боимся, хотим побороться. Что Вы посоветуете? Читала о баде **флан, он на основе бессмертника песчаного. Но это в России и Чехии. Очень надеюсь на ваш совет - что из вашей продукции нам подойдет. Камушки не маленькие. Очень ждем Вашего ответа. С уважением, Екатерина.

Эксперт
Роман Лысюк
Должность
Ассистент кафедры фармакогнозии и ботаники Львовского национального медицинского университета им. Данила Галицкого
Узнать больше

Доброго Вам дня!

Жовчнокам’яна хвороба (холелітіаз) - це обмінне захворювання, що характеризується порушенням колоїдного стану жовчі і утворенням конгломератів (каменів) холестерину і солей білірубіну.

Утворенню каменів сприяє дискінезія жовчовидільних шляхів, застій жовчі в жовчному міхурі та інфекція. Дискінезії жовчних ходів являються передумовою для розвитку запального процесів в жовчних ходах і виникнення жовчокам”яної хвороби. Звичайно наявність каменів ускладнюється хронічним холециститом.

Показами до застосування холеретиків (жовчогінних засобів, які посилюють секрецію жовчі гепатоцитами) - препаратів рослинного походження на основі зокрема квіток цмину піщаного, стовпчиків і приймочок кукурудзи - є запальні та функціональні захворювання печінки, жовчного міхура і жовчних шляхів у фазі спадаючого загострення або ремісії (хронічні гепатити, холецистит, холангіт та ін.). При цьому справжні холеретики можна також призначати пацієнтам із жовчнокам’яною хворобою.

Важливими видами терапевтичної активності збору «ФІТОГЕПАТОЛ» є жовчогінна, гепатопротекторна, протизапальна, протимікробна, спазмолітична та репаративна. До складу даного збору входять квітки ромашки, листя м'яти перцевої, квітки календули, трава деревію, квітки пижма. Медичне застосування лікарського засобу «ФІТОГЕПАТОЛ» рекомендовано у комплексній терапії захворювань печінки та жовчного міхура (хронічного некалькульозного холециститу, холангіту, дискінезій жовчновивідних шляхів). Протипоказане застосування «ФІТОГЕПАТОЛу» при підвищеній чутливості до компонентів препарату і калькульозному холециститі (тобто, холециститі, що супроводжується наявністю камінців).

Показами до застосування жовчогінного збору №2 виробництва”Ліктрави”, до складу якого входять цмину піщаного квіток , деревію трави, м’яти перцевої листя, коріандру плодів, і який має жовчогінну дію, сприяє виділенню жовчі із жовчного міхура в кишечник, є хронічні холецистити, холангіти, ангіохоліти з гіпомоторною дискінезією жовчного міхура (у складі комплексної терапії). Біологічно активні речовини препарату збільшують секрецію жовчі, чинять жовчогінну, спазмолітичну, протизапальну дії. Серед протипоказів до застосування жовчогінного збору №2, згідно інструкції для медичного застосування препарату, є обтураційна жовтяниця або жовчокам’яна хвороба з наявністю конкрементів розміром більше 10 мм у діаметрі; гострі запальні захворюваня печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.

Вважається, що настої трави пол-пала розчиняють камені та виводять пісок із нирок та сечової системи; а також розчиняють жовчні камені (Anita et al., 2013). Наявні наукові дані про успішне застосування даної сировини закордоном при лікуванні жовтяниці (яка найбільш характерна при ураженні печінки і жовчних шляхів).

Згідно інструкції для медичного застосування лікарського засобу, траву пол-пали виробництва ПрАТ «Ліктрави» призначають у складі комплексної терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів (хронічний пієлонефрит, цистит, уретрит), сечокислого діатезу (початкові стадії сечокам’яної хвороби), а також як сечогінний засіб при діабетичній нефропатії, артеріальній гіпертензії та набряках різного походження. Трава пол-пали використовується також для виведення солей, шлаків з організму, при лікуванні запалень суглобів, порушеннях обміну речовин тощо.

При холециститах, холангітах, ангіохолітах, хронічних гепатитах, дискінезіях жовчовивідних шляхів, жовчнокам’яній хворобі (мікроліти, «пісок») кукурудзяні стовпчики з приймочками сприяють розрідженню та нормалізації складу жовчі, її максимальній евакуації з жовчного міхура, ритмічній роботі сфінктерів гепатобіліарної системи, зокрема сфінктера Одді, а внаслідок цього – поступовому розсмоктуванню конкрементів, виведенню холестеринових утворень. Для досягнення нормального ритму гепатобіліарної системи у багатьох випадках буває достатньо 3-4 тижневого курсу лікування. У складніших випадках все перераховане досягається за умови тривалого вживання настоїв кукурудзяних стовпчиків з приймочками (декілька 2-3- тижневих курсів з перервами між ними не менш як у 2 тижні й під контролем згортання крові, яке слід проводити при тривалому застосуванні не рідше 1 разу у 2 тижні. За підвищеного згортання крові настої кукурудзяних приймочок не застосовують або вводять до складу зборів антикоагулянт, наприклад траву буркуну).

Застосування трави звіробою дає добрий терапевтичний ефект при дискінезіях жовчних шляхів, гепатитах, застої жовчі в жовчному міхурі, холециститах, жовчнокам'яніи хворобі (у початковій стадії), гіпоацидному гастриті, метеоризмі, гострих і хронічних колітах, простих і кривавих проносах та геморої.

Квіти ромашки мають болезаспокійливу, спазмолітичну, протизапальну, антисептичну, потогінну, жовчогінну, седативну дію, знижують алергічні реакції, підвищують секреторну діяльність травних залоз. Вживання квіток ромашки найбільш ефективне при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, сечовивідних шляхів, які супроводжуються спазмами, при метеоризмі, захворюваннях печінки, особливо при жовчнокам'яній хворобі.

Препарати фенхелю звичайного мають секретолітичні, спазмолітичні, вітрогінні й слабкі сечогінні властивості. Прописувати їх доречно при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводяться спазмами кишечника, метеоризмом і диспепсією, болями в кишечнику (спастичні коліти, кишкова коліка у дітей тощо), при жовчнокам'яній та нирковокам'яній хворобах.

Сполуки листя м’яти перцевої чинять жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію; підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, знижують тонус гладеньких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі. Показання для застосування листя м’яти перцевої: захворювання травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту); захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчокам’яна хвороба), як легкий заспокійливий засіб (у складі комплексної терапії).

При більшості захворювань гепатобіліарної системи (за винятком гострих гепатитів та цирозу печінки, а також жовчнокам’яної хвороби, якщо конкременти можуть спричинити обтурацію загальної жовчної протоки) квітки цмину призначають у вигляді настоїв з листям м’яти (введення до складу збору м’яти або іншого спазмолітика запобігає розвитку застійних явищ у жовчовивідних шляхах). При жовчнокам’яній хворобі пісок і дрібні камінці вимиваються впродовж 2-4 тижнів або навіть швидше, якщо не порушена скоротлива функція жовчного міхура. Якщо ж розміри камінців перевищують 5-7мм, цмин не призначають через ймовірну обтурацію жовчної протоки.

Щодо згаданого Вами БАД на основі цмину піщаного: аналіз даних свідчить, що до його складу ак активний комплекс входить сухий водний екстракт даної рослини, 100 мг у капсулі. У клінічних досліженнях даної харчової добавки, як стверджують розробники, її не давали особам зі заповненням жовчного міхуря камінцями більш, ніж на третину, і розмірами у діаметрі понад 20 мм. Приготований у домішніх умовах настій квіток цмину міститиме не меншу кількість активних сполук, що дозволяє запропонувати Вам такий оптимальний метод використання, як можливий вихід із ситуації.

Категория: Желчегонный сбор №2, Зверобоя трава, Кукурудзы столбики с рыльцами, Мяты перечной листья, Пол-пала, Ромашки цветки, Фенхеля плоды, Фитогепатол, Бессмертника песчаного цветки
Свернуть

Самолечение может быть опасным для вашего здоровья

Реклама лекарственного средства. Перед применением ознакомьтесь с инструкцией и проконсультируйтесь с врачом. Хранить в местах, недоступных для детей.