Отправить

Вопросы, на которые уже есть ответ

10.09.20, Юрій

Прошу порадити ефективне фітолікування хронічного фарингиту, в тому числі атрофічного, з частим запаленням задньої стінки горла, першінням. А також методи зміцнення слизової оболонки верхніх дихальних шляхів з метою появи відпорності на віруси іт.д.

Эксперт
Роман Лысюк
Должность
Ассистент кафедры фармакогнозии и ботаники Львовского национального медицинского университета им. Данила Галицкого
Узнать больше

Доброго дня!

Фарингіт – дифузне запалення слизової оболонки глотки вірусного походження. Може бути як самостійним, так і проявом гострих респіраторних захворювань. Хронічний фарингіт виникає внаслідок риніту, синуситу, захворювань органів травлення, зловживання алкоголем та палінням.

При хронічному фарингіті відзначають біль, відчуття сухості, наявність чужорідного тіла в глотці, нерідко накопичення слизового мокротиння, що інколи набуває кров’янистого вигляду й важко відходить від носоглотки. Нерідко непокоїть біль у потиличній області.

Етіотропна фітотерапія фарингіту спрямована на усунення причини захворювання й застосування лікарських рослин з протимікробною (евкаліпт прутовидний, шавлія лікарська, звіробій звичайний, ромашка та ін.) та загальнозміцнюючою (ехінацея, елеутерокок та ін.) активністю при внутрішньому й місцевому (полосканні) використанні. Патогенетична та симптоматична фітотерапія полягає в застосуванні лікарських рослин з протизапальними та полівітамінними властивостями (шипшина, календула та ін.).

Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування.

Активні речовини компонентів збору «Елекасол» виробництва ПрАТ «Ліктрави», до складу якого входять шавлії листя, евкаліпта прутовидного листя, причепи трава, ромашки квітки, солодки корені, календули квітки, мають антимікробну дію відносно стафілокока, кишкової та синьогнійної паличок, вульгарного протею, пухнастого мікроспоруму й деяких інших мікроорганізмів, виявляють протизапальні властивості і стимулюють репаративні процеси. Показання для застосування: у комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини й травного тракту, гострих і хронічних захворювань вуха, горла та носа. Застосовувати місцево для полоскання у розведеному вигляді (перевареною водою у 3-4 рази).

СИНУФІТОЛ, який у своєму складі містить евкаліпту листя та шавлії листя, первоцвіту траву, буквиці траву, звіробою траву, липи квітки, рекомендується як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації функціонального стану верхніх дихальних шляхів, зокрема біляносових пазух, попередженню синуситів та розвитку їх ускладнень, поліпшенню носового дихання, зняттю набряків. Для фіточаю СИНУФІТОЛ характерна імуностимулююча, протизапальна, відхаркувальна, протизастудна дія.

Евкаліпт у складі рослинних зборів «ЕЛЕКАСОЛ» та «СИНУФІТОЛ» має виражені протизапальні властивості, сприяє швидкому гоєнню ран, виявляє болетамувальну, слабку седативну і незначну відхаркувальну дію. Евкаліптові приписують і загальнозміцнювальний ефект.

Фіточай ГРИПОФІТОЛ , до складу якого входять листя шавлії, квітки липи, плоди шипшини, листя малини, квітки акації білої (робінії), рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють полегшенню симптомів застуди, мають потогінні, протизапальні та протимікробні властивості, активізують захисні сили організму; засіб нормалізує загальний стан організму та знижує розвиток ускладнень при простудних захворюваннях. Компоненти ГРИПОФІТОЛУ забезпечують наступні види фармакологічної активності: антисептичну, імуностимулюючу, протизапальну, відхаркувальну, протизастудну, тонізуючу.

Біологічно активні речовини листя шавлії, що входить до описаних вище фітозасобів «ЕЛЕКАСОЛ», «СИНУФІТОЛ», «ГРИПОФІТОЛ», ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникність клітинних мембран, зміцнюють стінки ушкоджених кровоносних судин. Чинять в’яжучу, протизапальну, антисептичну та кровоспинну дію. Показання для застосування листя шавлії: захворювання ротової порожнини (стоматити, гінгівіти, парадонтози) та верхніх дихальних шляхів (ларингіти, фарингіти, трахеїти).

«ГРИПОФІТОЛ ІМУНО» у своєму складі містить плоди шипшини, кореневища з коренями ехінацеї пурпурової, квітки ромашки, ісландський мох, траву звіробою, корені солодки, траву чебрецю, що сприяють підвищенню імунітету та опірності організму до інфекцій, запобіганню сезонним інфекційно-запальним захворюванням, а також відновленню загального стану організму після перенесених простудних захворювань. Для фіточаю ГРИПОФІТОЛ ІМУНО характерна імуностимулююча, протизапальна, відхаркувальна, протизастудна і тонізуюча дія.

Багатий хімічний склад ромашки, яка входить до описаних вище рослинних зборів «ЕЛЕКАСОЛ», «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО», зумовлює широкий діапазон її терапевтичних властивостей. Препарати ромашки виявляють болетамувальну, протизапальну і антимікробну дію, посилюють потовиділення, Ехінацея пурпурова (яка входить до складу «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО») виявляє імуностимулювальну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну дію, застосовуються при інфекційних та вірусних захворюваннях, особливо верхніх дихальних шляхів. Також препарати ехінацеї пурпурової застосовують для підвищення фізичної та розумової працездатності. Клінічно підтверджено імуностимулювальну дію, адаптогенну та стимулювальну – на ЦНС, загальний стан хворого організму чи такого, що перебуває на межі хвороби, при фізичному та нервовому виснаженні, запальних процесах.

Для забезпечення оптимальної дії та запобігання розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищенаведені збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше трьохтижневі курси прийому кожного із них, при цьому одночасно вживаючи лише один із обраних Вами зборів. Повторні курси для кожного із зборів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.


Категория: Элекасол, Гриппофитол иммуно, Гриппофитол, Синуфитол
Свернуть

Самолечение может быть опасным для вашего здоровья

Реклама лекарственного средства. Перед применением ознакомьтесь с инструкцией и проконсультируйтесь с врачом. Хранить в местах, недоступных для детей.