Отправить

Вопросы, на которые уже есть ответ

07.09.20, Таня

Доброго вечора. Призначили антидепресанти, яка травичка може їх замінити? Як довго можна приймати без шкоди для здоров'я? Або порадьте, будь ласка, що пити, щоб поповнити запаси вітамінів в організмі

Эксперт
Роман Лысюк
Должность
Ассистент кафедры фармакогнозии и ботаники Львовского национального медицинского университета им. Данила Галицкого
Узнать больше

Доброго дня!

Основною властивістю антидепресантів є усунення депресивного стану. Їх використовують не лише при депресії, а й при переїданні, нав’язливих станах тощо.

Звіробій - рослина, що має виражений антидепресивний ефект. Ефективність лікування депресії звіробоєм була доведена ще в 1970-х роках у Німеччині. З тих пір при легкому та помірному ступені захворювання у Європі та США його призначають частіше за будь-які хімічні препарати. Дослідження показали, що цей засіб не менш ефективний, ніж стандартні антидепресанти, при цьому він має мінімальні побічні ефекти і нижчу ціну.

При дотриманні дозування і тривалості лікування звіробій оздоровлює весь організм, допомагає відновити сили. При депресивних станах звіробій приймають у різних формах (чаї, відвари, настої). Тривалість курсу в середньому становить близько трьох тижнів, після перерви необхідно повторити лікування. Приймати звіробій кілька місяців підряд неприпустимо. Чай зі звіробою допомагає впоратися зі стресом під час переходу на дієтичне харчування.

Важливо зазначити, що під час курсу прийому звіробою, не повинні вживатись будь-які інші синтетичні антидепресанти.

Слід пам’ятати, що протипоказані при депресії валеріана та збори, що її містять.

Помітну анксіолітичну активність виявляють квітки ромашки, трава меліси. При депресії, неврозах допомагає трава меліси. У складі квіток ромашки, яку традиційно застосовують при безсонні та тривожних станах, флавоноїд апігенін виявляє анксіолітичні властивості. Модуляторний вплив на ГАМК-рецептори також встановлено для активних сполук листя шавлії лікарської.

Хороший ефект виявляють при епілепсії, неврозах, стресах, безсонні, перевтомі, нервовому напруженні, психоемоційних порушеннях плоди глоду.

Корінь цикорію впливає на організм зсередини і забезпечує заспокоєння нервової системи, зміцнення сну, поліпшення настрою.

Препарати ехінацеї пурпурової ефективні при станах психічної депресії, явищах фізичного і нервового виснаження. ГРИПОФІТОЛ ІМУНО виробництва ПрАТ «Ліктрави», який у своєму складі містить кореневища з коренями ехінацеї пурпурової, плоди шипшини, квітки ромашки, ісландський мох, траву звіробою, корені солодки, траву чебрецю, рекомендується в якості дієтичної добавки до раціону харчування як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють підвищенню імунітету та опірності організму до інфекцій, запобіганню сезонним інфекційно-запальним захворюванням, а також відновленню загального стану організму після перенесених простудних захворювань.

Багатими на вітаміни видами ЛРС є насамперед плоди шипшини й аронії чорноплодої, листя кропиви, квітки календули. Плоди горобини (аронії) чорноплідної – прекрасний полівітамінний засіб; їх призначають у комплексній терапії при гіпо- і авітамінозах, початкових стадіях артеріальної гіпертензії, тиреотоксикозу, атеросклерозу. Дія препарату посилюється при одночасному прийомі рослин з вмістом аскорбінової кислоти.

Згідно загальних принципів фітотерапії, безперервне призначення будь-якого одного рослинного засобу тривалістю понад 3-4 тижні небажане. Для забезпечення принципу безперервності, варто створити 2-4 фітокомпозиції, різні за складом, але однакові за терапевтичною активністю та спрямованістю: у Вашому випадку можна б було чергувати курси прийому звіробою, ГРИПОФІТОЛу ІМУНО, з подальшим приготуванням настою трав (наприклад, комбінацією квіток ромашки, трава меліси і шавлії), відвару (коренів цикорію та плодів глоду), а також вітамінного збору (наприклад, комбінацією плодів шипшини з аронією чорноплодою як відвар або ж у формі настою з листя кропиви та квіток календули). Чергуючи застосування таких сумішей, запобігають виникненню побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. Після більш-менш тривалої перерви (не менше 1 тижня), можна провести повторний курс, потім додатково профілактичні чи протирецидивні курси 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категория: Ноготков цветки, Шиповника плоды, Боярышника плоды, Рябины черноплодной плоды, Зверобоя трава, Крапивы листья, Мелиссы трава, Ромашки цветки, Шалфея листья
Свернуть

Самолечение может быть опасным для вашего здоровья

Реклама лекарственного средства. Перед применением ознакомьтесь с инструкцией и проконсультируйтесь с врачом. Хранить в местах, недоступных для детей.