Отправить

Вопросы, на которые уже есть ответ

26.08.20, Юрій

Шановний Пане Романе, дякую за розгорнуті та професійні відповіді. Прошу уточнити, чи можна для настоянки від варикозу використати мускатний горіх мелений, що продається у в якості спеції? Хотів уточнити також Ваше ставлення до настоянки квітів білої акації для лікування варикозних вузлів ? Які трави найкраще для запобігання тромбоутворення? Також прошу порадити лікування для 82 річної мами. 2 роки тому перенесли ішемічний інсульт, має алергію . Зараз загальний стан слабенький, дошкуляє серце та головокружіння, не може ходити, адже при різкому навантаженні може виникнути спазм судин голови в результаті чого є ризик знепритомніти. Окрім того скаржиться на печіння пальців ніг та ступнів у нічний час, має грибок нігтів на ногах. Чи можна щось порадити у цьому випадку?

Эксперт
Роман Лысюк
Должность
Ассистент кафедры фармакогнозии и ботаники Львовского национального медицинского университета им. Данила Галицкого
Узнать больше

Доброго дня, п. Юрій!

Дякуємо Вам за високу оцінку нашої діяльності, постійно спрямованої на покращення стану здоров’я покупців продукції ПрАТ «Ліктрави».

Оскільки мускат не входить до переліку аптечного асортименту, для виготовлення настойки при варикозному розширенні вен його слід придбати у вигляді цілих горіхів чи подрібненому стані у відділах магазинів, де продають спеції.

Щодо квітів білої акації (робінії звичайної) для лікування варикозних вузлів: завдяки багатому вмісту у сировині флавоноїдів, відомих венотонізуючих чинників, застосування квіток робінії слід вважати цілком виправданим при судинних розладах. Варто зазначити, що у посібнику Кобзар А.Я. наведено дані, що «настої чи настоянки квіток п’ють упродовж 2 тижнів при тромбофлебітах, гіпертонічній хворобі, різних жіночих хворобах».

Антиагреганти запобігають склеюванню тромбоцитів і еритроцитів, подальшому прилипанню до ендотелію кровоносних судин, що веде до поліпшення плинності крові. Призначають антиагреганти з метою запобігання утворення розвитку післяопераційних тромбів, тромбоемболічних ускладнень при ішемічній хворобі серця та інфаркті міокарда, інших захворюваннях з підвищеним ризиком тромбоутворення.

Зменшення в’язкості і згортання крові, що веде до запобігання утворення тромбів, також досягається призначенням антикоагулянтів. При емболіях, тромбозах, тромбофлебітах, інфаркті міокарда найчастіше серед рослинних засобів використовують буркун, гіркокаштан, софору.

Похідні оксикумарину, які містяться у траві буркуна лікарського, є антикоагулянтами непрямої дії, антагоністами вітаміну К. Найбільш відоме внутрішнє використання трави буркуна при інфарктах, інсультах, тромбофлебітах, гіпертонічних кризах, облітеруючому ендартеріїті – у разі необхідності розширити периферичні судини.

Саме тому дозвольте звернути Вашу увагу на лікарський засіб у формі збору ФІТОСЕДАН, який містить зокрема буркуну траву і рекомендований у складі комплексної терапії при підвищеному нервовому збудженні, порушеннях сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, функціональних спазмах травного тракту. У склад даного збору також входять пустирника трава, материнки трава, чебрецю трава, валеріани кореневища з коренями. Пустирника трава і буркуну трава є видами лікарської рослинної сировини з антигіпоксантною дією. Наявна у складі збору ФІТОСЕДАН трава буркуну може сприяти прояву антикоагулянтного ефекту.

Слід зазначити, що здатність активізувати протизсідальну активність системи крові доведено для трави галеги (козлятника). Галега є асортиментною позицією ПрАТ «Ліктрави».

Враховуючи особливості стану Вашої мами, важливим компонентом фітотерапевтичної корекції слід вважати рослини антигіпоксантної та антиішемічної дії, які здатні підвищувати стійкість організму в умовах дефіциту кисню (гіпоксії), захищати тканини мозку від ішемічного ушкодження. Гіпоксія є станом кисневого дефіциту, що виникає при захворюваннях серця, ішемії, кровотечах і інфарктах.

Фіточаї «Гіпертофітол» і «Гіпертофітол плюс» рекомендуються з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної та нервової системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; «Гіпертофітол плюс» також зменшує рівень нервового напруження, сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу. Серед протипоказів – артеріальна гіпотензія та підвищена індивідуальна чутливість до компонентів зазначених зборів; слід утриматись від вживання фіточаю «Гіпертофітол плюс» у стадії загострення захворювань серцево-судинної системи.

Фіточай «Гіпертофітол» містить астрагалу шерстистоквіткового траву, звіробою траву, м’яти перцевої листя, меліси траву, календули квітки, хмелю супліддя, чебрецю траву. Серед його компонентів значну антигіпоксантну активність виявляють астрагал шерстистоквітковий, меліса, календула, хміль.

До складу фіточаю «Гіпертофітол плюс» входять глоду листя і квіти, конюшини лугової трава, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, астрагалу шерстистоквіткового трава, м’яти перцевої листя. З-поміж інгредієнтів даного збору, для глоду, липи, берези, астрагалу шерстистоквіткового доведено антигіпоксантні властивості. При відсутності протипоказів та за узгодженням з лікарем, вживають протягом 1‒2 місяців; за потреби через місяць курс можна повторити.

У випадку розвитку алергічних реакцій, застосування фітозасобів слід припинити.

Для забезпечення оптимальної дії фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищезазначені збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше тритижневі курси прийому кожного із них, при цьому одночасно вживаючи внутрішньо лише один із обраних Вами зборів.

У боротьбі з грибками використовують лікарські рослини, що мають антимікотичну (протигрибкову) дію. Рекомендуємо збір для зовнішнього застосування, усі компоненти якого випускаються ПрАТ «Ліктрави» і можуть бути придбані в аптечній мережі. Лікарська рослинна сировина, що входить до складу даного збору, забезпечує антимікотичні (протигрибкові), антисептичні, бактерицидні та протизапальні властивості.

Чистотілу трави (4 частини): евкаліпта листя (3 частини) : фенхелю плоди (1 частина): чебрецю трава (2 частини). 3 ст. л. збору, отриманого змішуванням зазначених кількостей подрібнених сухих компонентів, залити 1 склянкою окропу. Помістити на киплячий водяний нагрівник на 15 хв, витримати настій за кімнатної температури не менше 45 хв, процідити. Отриманим настоєм промивають уражені інфекцією ділянки пальців ніг, поверхні нігтів, навколонігтеві та міжпальцеві поверхні 1- 2 рази на добу. Курс – 7 тижнів. При необхідності курс можна повторити ще двічі після 1-2-тижневої перерви. Протягом періоду лікування слід періодично підпилювати нігті за допомогою одноразової пилочки.

Вміст флавоноїдів та тритерпенів зумовлюють імуномодулювальні й антиоксидантні властивості, неспецифічну протизапальну, протиалергійну дію солодки, її регулювальний вплив на інші відділи гормональної системи, на водно-сольовий обмін.

Відвар кореня солодки часто використовується у традиційній медицині для лікування алергічних, запальних захворювань, мікробних інфекцій. Протизапальна й протиалергічна дія препарату зумовлена кортикостероїдною активністю гліциризину, 18β-гліциритинової кислоти (ВООЗ, 1999; Shibata, 2000), ліквіритигеніну та пригніченням вироблення імуноглобуліну Е (Shin et al., 2007; El-Saber Batiha et al., 2020).

З метою запобігання розвитку можливої побічної дії, при алергії для приготування відвару коренів солодки слід брати 1/2 столової ложки сировини, помістити їх в емальований посуд, залити 200 мл гарячої кип’яченої води, закрити кришкою і настояти на киплячій водяній бані 30 хв. Охолодити при кімнатній температурі 10 хв., процідити, залишок віджати до процідженого відвару. Об’єм відвару довести кип’яченою водою до 200 мл. Приймати у теплому вигляді за 30 хв. до їди: дорослим по 1-2 столовій ложці 3-4 рази на добу.

Протипоказаннями до застосування коренів солодки є гіперчутливість до біологічно активних компонентів препарату; органічні ураження серця (міокардит, перикардит, інфаркт міокарда), артеріальна гіпертензія; порушення функції печінки та нирок; гіпокаліємія; тяжкий ступінь ожиріння.

Антиалергічна і протисвербіжна дія череди (причепи) відома з давніх давен. Зовнішньо відвар череди використовують у формі примочок, ванн, напівванн, для вмивання обличчя.

Флавоноїди череди (причепи) – активні протигістамінні фактори, мають здатність активізувати функцію кори наднирників. Детоксикаційна дія рослини реалізується безпосередньо завдяки наявності антиоксидантів і опосередковано – стимуляції жовчо- та сечовиділення й потогінним властивостям.

Показами до застосування трави причепи є захворювання шкіри алергічного характеру, діатези, піодермії, псоріаз, екземи, нейродерміти;захворювання сечовивідних шляхів, порушення обміну речовин, алергії; застудні захворювання (ГРЗ, грип) (у комплексному лікуванні).

Категория: Эвкалипта прутовидного листья, Череды трава, Солодки корни, Фенхеля плоды, Фитоседан, Чабреца трава, Чистотела трава, Гипертофитол плюс, Гипертофитол, Галега
Свернуть

Самолечение может быть опасным для вашего здоровья

Реклама лекарственного средства. Перед применением ознакомьтесь с инструкцией и проконсультируйтесь с врачом. Хранить в местах, недоступных для детей.