Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

21.12.21, Александр alex

Які відвари трав порадите при виявленні високого рівня білка в аналізі, а також за високого нижнього рівня тиску? При високому тиску п'ю настій глоду, добре допомагає. Приймав багато таблеток, не допомогло. Дякую.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Протеїнурія (альбумінурія) — урологічний симптом, при якому виявляють підвищений вміст білка в сечі. Причиною найчастіше є захворювання нирок; стійка протеїнурія вказує на підвищення проникності ниркових клубочків.

Серед важливих механізмів усунення протеїнурії – зменшення запальних процесів у нирках та зниження рівня холестерину (Zhong et al., 2007).

Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності.

Лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» виробництва ПрАТ Ліктрави, який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої.

«Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Інший рослинний збір «ФІТОЦИСТОЛ» застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (цистит, уретрит, простатит). До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію. Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Крім того, в народній медицині пагони використовують як в’яжучий, гемостатичний, тонізуючий, ранозагоювальний, жарознижувальний засіб. Основними діючими речовинами листків та пагонів брусниці звичайної є арбутин і метиларбутин, які у нирках гідролізуються до гідрохінону, що виділяється системою ниркових канальців і спричинює дезінфекційну дію на сечові шляхи, завдяки чому застосовується зокрема при лікуванні циститів та уретритів.

Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, успішному досвіду використання їх при нефритах, застосування даного рослинного збору є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи.

«Фіточай «Гіпертофітол плюс», що містить глоду листя і квіти, конюшини лугової траву, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, астрагала шерстистоквіткового траву, м’яти перцевої листя, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; зменшує рівень нервового напруження; сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу.

«Фіточай «Гіпертофітол», до складу якого входять астрагалу шерстистоквіткового трава, звіробою трава, м’яти перцевої листя, меліси трава, календули квітки, хмелю супліддя, чебрецю трава, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної та нервової системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску. Серед протипоказів – артеріальна гіпотензія та підвищена індивідуальна чутливість до компонентів зазначених зборів; слід утриматись від вживання фіточаю «Гіпертофітол плюс» у стадії загострення захворювань серцево-судинної системи.

Для забезпечення оптимальної дії та запобігання розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищенаведені збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше тритижневі курси приймання кожного із них, при цьому одночасно вживаючи лише один із обраних. Повторні курси для кожного із зборів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.