Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

05.12.21, Влада

Здрастуйте, шановний Романе. Мене цікавить гіпотензивний рослинний засіб, який можна застосовувати для зниження спазму судин та зниження тиску при пульсі 53–60, а також рослинний спазмолітик та засіб, який може застосовуватися для зменшення та розслаблення мускулатури шиї після стресу у зв'язку зі смертю близьких. Чи може при наявності якихось із перерахованих симптомів допомогти астрагал, меліса й календула? Буду вдячна за отримання консультації якнайшвидше. Дякую.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня Вам, Владо!

Так, згадані рослинні засоби будуть корисними у Вашому випадку.

Лікарською рослинною сировиною меліси лікарської є трава, яка виявляє чисельні корисні фармакологічні ефекти, завдяки чому застосовується при різноманітних станах і захворюваннях. Меліса заспокоює нервову систему, поліпшує сон, припиняє нудоту й блювання, діє протисудомно, має анестезуючі властивості. Вона виявляє легку потогінну, вітрогінну та проносну дію. Застосовують при лікуванні захворювань травного каналу, печінки, панкреатиту, цукрового діабету, запальних процесів сечостатевої системи, зокрема при сечокам’яній хворобі, уретриті, простатиті, циститі. Рослину використовують при анацидному та гіпоацидному гастриті.

Квітки календули мають протизапальні, бактерицидні, ранозагоювальні, спазмолітичні, гіпотензивні, кардіотонічні та седативні властивості. Клінічне застосування обумовлено її антисептичною, протизапальною, спазмолітичною, жовчогінною та ранозагоювальною дією. У результаті дії квіток календули на нервову систему знижується рефлекторна збудливість, уповільнюється ритм серцевих скорочень, зникає головний біль, нормалізується сон, зменшується задишка й набряки, нормалізується потовиділення, минають запаморочення, відчуття болю в ділянці серця, носова кровотеча, поліпшується пам’ять. Як загальнозміцнюючий засіб нагідки лікарські застосовують у разі дистрофічних процесів у слизових оболонках травного каналу.

Трава астрагалу шерстистоквіткового, який входить до складу фіточаїв «Гіпертофітол» і «Гіпертофітол плюс», забезпечує седативну, гіпотензивну та кардіотонічну дію. Препарати астрагалу підвищують діурез, поліпшують функціональну діяльність печінки, позитивно впливають на процес зсідання крові. Призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коронарній недостатності (стенокардії), при недостатності серцево-судинної системи, для лікування гострих і хронічних гломерулонефритів. Особливо ефективним є застосування препаратів астрагалу на початковій стадії цих хвороб, при схильності до набряків і підвищеній збудливості нервової системи.

Серед переваг комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійка та м’яка терапевтична дія при значній ефективності, широкий спектр терапевтичної дії; гармонізований вплив на всі органи і системи організму; низька токсичність та мінімальна кількість побічних ефектів; передбачено можливість приготування в домашніх умовах.

Фіточай «Гіпертофітол плюс», що містить конюшини лугової траву, астрагала шерстистоквіткового траву, глоду листя і квіти, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, м’яти перцевої листя, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; зменшує рівень нервового напруження; сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу. Настої з листя та квіток глоду, важливого компоненту «Гіпертофітол плюс», покращують роботу серцевого м'яза, усувають порушення ритму серцевих скорочень (аритмії), посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та судинах головного мозку, нормалізують артеріальний тиск, знижують проникність стінок кровоносних судин і капілярів, сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

Фіточай «Гіпертофітол» містить астрагалу шерстистоквіткового траву, звіробою траву, м’яти перцевої листя, меліси траву, календули квітки, хмелю супліддя, чебрецю траву. Препарати меліси лікарської, яка поряд з травою астрагалу шерстистоквіткового антиаритмічної дії входить до складу фіточаю ГІПЕРТОФІТОЛ, застосовуються для комплексного лікування пацієнтів з алергічними реакціями, профілактики алергічних і стресових станів організму та усунення спазмів судин мозку, жовчного міхура, спастичного коліту, для нормалізації ритму серця (при екстрасистолії, тахікардії, пароксизмальній тахікардії), лікування вегето-судинної дистонії, гіпертонічної хвороби.

Серед протипоказів – артеріальна гіпотензія та підвищена індивідуальна чутливість до компонентів обох зазначених зборів; слід утриматись від вживання фіточаю «Гіпертофітол плюс» у стадії загострення захворювань серцево-судинної системи.

Лікарський засіб «Фітоседан» у формі збору виробництва ПрАТ «Ліктрави» – снодійний та седативний препарат, до складу якого входять пустирника трава, материнки трава, чабрецю трава, валеріани кореневища з коренями, буркуну трава. «Фітоседан» чинить седативну (заспокійливу), спазмолітичну дію та показаний до застосування при підвищеному нервовому збудженні, порушенні сну (безсонні), нейроциркуляторній дистонії за гіпертонічним типом, спазмі травного тракту.

Валеріана у складі збору «Фітоседан» забезпечує зменшення прояви збудливості центральної нервової системи, безсоння, посилення дії снотворних засобів при неврозах серцево-судинної системи, нервовому порушенні, істерії, хронічних порушеннях коронарного кровообігу, при гіпертонічній хворобі 1-го ступеня, серцебиттях, пароксизмальній тахікардії, пов'язаній з невротичним станом. Пустирника (собачої кропиви) трава, інший важливий компонент збору «Фітоседан», має виражені седативні, спазмолітичні і гіпотензивні властивості, уповільнює серцевий ритм, підвищує силу серцевих скорочень. Вживання пустирника рекомендовано у складі комплексної терапії при неврозах та неврозоподібних станах; надмірній нервовій збудливості; артеріальній гіпертензії легкого ступеня. Настої материнки звичайної застосовують як седативний засіб при безсонні і нервових розладах; настої буркуну знижують збудливість і тонус, а трава чебрецю, яка також входить до збору «Фітоседан», виявляє зокрема спазмолітину і гіпотензивну дію.

Комплексна дія лікарського засобу «Фітоседан» не лише дозволяє вирішити невротичні проблеми, а й запобігає та усуває вегетативно-соматичні порушення, які виникають на фоні розладу нервової системи, сприяє нормалізації серцевої діяльності.

Для забезпечення оптимальної дії фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищезазначені збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше тритижневі курси прийому кожного із них, при цьому одночасно вживаючи лише один із обраних Вами зборів. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.