Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

01.12.21, Алёна

Був цистит, пропила антибіотик, через 2 дні почали нити нирки.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Деякі сучасні антибіотики, зокрема аміноглікозидної структури, можуть викликати нефротоксичні ураження. Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності.

Цистит - інфекційно-запальний процес у стінці сечового міхура. У більшості випадків лікування циститів поряд з антибактеріальними засобами застосовують знеболюючі та спазмолітичні.

Лікарські рослини при гострому циститі призначають таким чином, щоб приймання їх відварів чи настоїв забезпечувало достатньо активний діурез, окрім того, такий збір повинен володіти антибактеріальними, анальгетичними властивостями і, як наслідок, знижувати подразнення й тенезми.

Дозвольте звернути Вашу увагу на лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» виробництва ПрАТ Ліктрави, який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої.

«Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. М’ята перцева – спазмолітичний компонент збору; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Інший рослинний збір «ФІТОЦИСТОЛ» застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (цистит, уретрит, простатит). До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію. Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Крім того, в народній медицині пагони використовують як в’яжучий, гемостатичний, тонізуючий, ранозагоювальний, жарознижувальний засіб. Основними діючими речовинами листків та пагонів брусниці звичайної є арбутин і метиларбутин, які у нирках гідролізуються до гідрохінону, що виділяється системою ниркових канальців і спричинює дезінфекційну дію на сечові шляхи, завдяки чому застосовується зокрема при лікуванні циститів та уретритів.

Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, успішному досвіду використання їх при нефритах, застосування даного рослинного збору є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи.

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від приймання рослинного засобу. Слід чергувати використання зборів для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні/профілактичні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.