Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

13.11.21, Наталья

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, як налагодити відтік жовчі? Я перепробувала майже все. Нічого не діє.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Здрастуйте!

Показами до застосування холеретиків (жовчогінних засобів, які посилюють секрецію жовчі гепатоцитами) - препаратів рослинного походження на основі зокрема квіток цмину піщаного, стовпчиків і приймочок кукурудзи - є запальні та функціональні захворювання печінки, жовчного міхура і жовчних шляхів у фазі спадаючого загострення або ремісії (хронічні гепатити, холецистит, холангіт та ін.). При цьому справжні холеретики можна також призначати пацієнтам із жовчнокам’яною хворобою.

При холециститах, холангітах, ангіохолітах, хронічних гепатитах, дискінезіях жовчовивідних шляхів, жовчнокам’яній хворобі (мікроліти, «пісок») кукурудзяні стовпчики з приймочками сприяють розрідженню та нормалізації складу жовчі, її максимальній евакуації з жовчного міхура, ритмічній роботі сфінктерів гепатобіліарної системи, зокрема сфінктера Одді, а внаслідок цього – поступовому розсмоктуванню конкрементів, виведенню холестеринових утворень. Для досягнення нормального ритму гепатобіліарної системи у багатьох випадках буває достатньо 3-4 тижневого курсу лікування. У складніших випадках все перераховане досягається за умови тривалого вживання настоїв кукурудзяних стовпчиків з приймочками (декілька 2-3- тижневих курсів з перервами між ними не менш як у 2 тижні й під контролем згортання крові, яке слід проводити при тривалому застосуванні не рідше 1 разу у 2 тижні. За підвищеного згортання крові настої кукурудзяних приймочок не застосовують або вводять до складу зборів антикоагулянт, наприклад траву буркуну).

При більшості захворювань гепатобіліарної системи (за винятком гострих гепатитів та цирозу печінки, а також жовчнокам’яної хвороби, якщо конкременти можуть спричинити обтурацію загальної жовчної протоки) квітки цмину призначають у вигляді настоїв з листям м’яти (введення до складу збору м’яти або іншого спазмолітика запобігає розвитку застійних явищ у жовчовивідних шляхах).

Сполуки листя м’яти перцевої чинять жовчогінну, седативну і слабку гіпотензивну дію; підвищують секрецію травних залоз, збуджують апетит, пригнічують процеси гниття і бродіння у травному каналі, знижують тонус гладеньких м’язів кишечнику, жовчо- та сечовивідних шляхів, посилюють виділення жовчі. Показання для застосування листя м’яти перцевої: захворювання травного тракту (нудота різного походження, кишкові коліки, метеоризм, спазми травного тракту); захворювання печінки (холецистит, гепатит, холангіт, жовчокам’яна хвороба), як легкий заспокійливий засіб (у складі комплексної терапії).

Показами до застосування жовчогінного збору №2 виробництва”Ліктрави”, до складу якого входять цмину піщаного квіток , деревію трави, м’яти перцевої листя, коріандру плодів, і який має жовчогінну дію, сприяє виділенню жовчі із жовчного міхура в кишечник, є хронічні холецистити, холангіти, ангіохоліти з гіпомоторною дискінезією жовчного міхура (у складі комплексної терапії). Біологічно активні речовини препарату збільшують секрецію жовчі, чинять жовчогінну, спазмолітичну, протизапальну дії. Серед протипоказів до застосування жовчогінного збору №2, згідно інструкції для медичного застосування препарату, єобтураційна жовтяниця або жовчокам’яна хвороба з наявністю конкрементів розміром більше 10 мм у діаметрі; гострі запальні захворюваня печінки, жовчного міхура та підшлункової залози.

Важливими видами терапевтичної активності збору «ФІТОГЕПАТОЛ» є жовчогінна, гепатопротекторна, протизапальна, протимікробна, спазмолітична та репаративна. До складу даного збору входять квітки ромашки, листя м'яти перцевої, квітки календули, трава деревію, квітки пижма. Медичне застосування лікарського засобу «ФІТОГЕПАТОЛ» рекомендовано у комплексній терапії захворювань печінки та жовчного міхура (хронічного некалькульозного холециститу, холангіту, дискінезій жовчновивідних шляхів). Протипоказане застосування «ФІТОГЕПАТОЛу» при підвищеній чутливості до компонентів препарату і калькульозному холециститі (тобто, холециститі, що супроводжується наявністю камінців).

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від приймання рослинного засобу. Слід чергувати використання індивідуальних рослинних засобів або зборів для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.


Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.