Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

10.11.21, Анна

Доброго дня! Підкажіть, будь ласка, як або якими травами можна вилікувати гайморит в домашніх умовах?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Інфікування верхньощелепного синусу (гайморит), решітчастого лабіринту (етмоїдит), cфеноїдального синусу (сфеноїдит), лобного синусу (фронтит) частіше відбувається риногенно – шляхом переходу запалення з носової порожнини в пазуху або гематогенно. Причинами гострого запалення пазухи може бути ГРВІ, грип, переохолодження, гострі мікробні інфекції, травми тощо.

На особливу увагу заслуговує комплексний рослинний засіб «Синуфітол» виробництва ПрАТ «Ліктрави», який у своєму складі містить евкаліпту листя та шавлії листя, первоцвіту траву, буквиці траву, звіробою траву, липи квітки; його рекомендовано як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації функціонального стану верхніх дихальних шляхів, зокрема біляносових пазух, попередженню синуситів і розвитку їх ускладнень, поліпшенню носового дихання, зняттю набряків. Для фіточаю СИНУФІТОЛ характерна протизапальна, імуностимулююча, відхаркувальна, протизастудна дія.

Галенові препарати первоцвіту, важливого компоненту збору СИНУФІТОЛ, посилюють секрецію слизової оболонки бронхів і верхніх дихальних шляхів, підвищують активність війкового епітелію, прискорюють евакуацію секрету з дихальних шляхів, виявляють слабку спазмолітичну дію. Первоцвіт зазвичай призначають в складі різних протизапальних і відхаркувальних зборів для лікування захворювань органів дихання. Завдяки наявності сапонінів, первоцвіт надає певний протикашльовий, потогінний і сечогінний ефект. Зовнішньо народною медициною настій використовують для промивання носа при нежиті.

У вітчизняній та закордонній народній медицині настій і відвар буквиці, іншого важливого компонента збору СИНУФІТОЛ, застосовують при гострих респіраторних інфекціях і бронхолегеневій патології, як протизапальний і потогінний препарат, як відхаркувальний засіб при лікуванні кашлю, бронхіту, трахеїту, пневмонії, катарів легень, при стійкому кашлі з гнійним харкотинням, астмі, кашлюку; зовнішньо — при ангінах.

Звіробій у складі збору СИНУФІТОЛ забезпечує протизапальну, репаративну, в'яжучу, бактеріостатичну та імуномодулювальну дію; чинить загальний тонізуючий вплив на організм. Препарати звіробою знімають спазм кровоносних судин (особливо капілярів), виявляють капілярозміцнюючу дію, поліпшують венозний кровообіг і кровопостачання деяких внутрішніх органів, підвищують діурез, сприяють ліквідації різних запальних процесів. Липи квітки підвищують потовиділення і діурез, виявляють протизапальну, протимікробну і пом’якшувальну, протиастматичну та протиалергічну дію, а евкаліпт у складі збору «СИНУФІТОЛ» має виражені антисептичні і протизапальні властивості, виявляє болетамувальну, слабку седативну та незначну відхаркувальну дію. Відвар і настойку евкаліпта приймають всередину як антисептичний і протизапальний засіб у разі гострих респіраторних вірусних інфекцій. Зовнішньо галенові препарати евкаліпта застосовують в оториноларингології — при ангіні, хронічному риніті й фарингіті, зовнішньому отиті, дерматиті й екземі зовнішнього слухового проходу тощо. Евкаліптові приписують і загальнозміцнювальний ефект. Дослідженнями китайських вчених (Wu et al) встановлено, що екстракт листя евкаліпту у концентрації 100 µM здатний пригнічувати вірус SARS-CoV. Мікроелементу цинку відводять важливу роль у формуванні Т-клітинного імунітету; багаті ним листя шавлії лікарської, яке також входить до складу збору СИНУФІТОЛ; позитивний терапевтичний ефект спостерігається при застосуванні шавлії при запаленні дихальних шляхів; шавлія лікарська виявляє протизапальну, в'яжучу, пом’якшувальну, відхаркувальну та секретолітичну, протигрибкову, противірусну й антисептичну дію, впливає кровоспинно на ушкоджені капіляри кровоносних судин, зміцнюючи їх стінки.

Не менше 2—3 тижнів необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від приймання рослинного засобу. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні/профілактичні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж декількох років.

Категорія: Синуфітол.
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.