Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

11.08.21, Ольга

Вітаю! Чи є капсули кореня солодки? Якщо є, як використовувати? Скільки пити і скільки мл відвару солодки приймати для профілактики при підвищеному тиску? Дякую.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

ПрАТ «Ліктрави» (м. Житомир) спеціалізується на переробці та фасуванні індивідуальних видів лікарської рослинної сировини та рослинних зборів.

Асортимент продукції включає рослинні субстанції та рослинні збори у фільтр- пакетах й ангро (розсипних пачках).

Капсули кореня солодки не входять на даний час до асортиментних позицій ПрАТ «Ліктрави».

Корені солодки, які мають відхаркувальну, обволікаючу і пом’якшуючу кашель дію, сечогінну, протизапальну, спазмолітичну, антигістамінну, противиразкову активність, регулюють водно-сольовий обмін в організмі, випускаються нами у фільтр-пакетах №20 по 1,5 г та розсипних пачках по 100 г.

Основні покази до призначення засобів на основі кореня солодки охоплюють захворювання дихальних шляхів, нирок і сечового міхура, виразкову хворобу (у комплексній терапії).

Вплив на обмінні процеси виявляється у позитивних зрушеннях у гепатобіліарній сфері: помірна жовчогінна дія супроводжується спазмолітичною, репаративною, протимікробною та іншими видами активності, результатом чого є зниження загальної інтоксикації, зменшення навантаження на видільні системи та зменшення запальних процесів.

У коренях солодки основною активною сполукою вважають гліциризин, для якої німецькими науковцями (Cinatl J et al; Hoever et al) встановлено здатність пригнічувати реплікацію SARS-асоційованого коронавірусу. За оцінками експертів, рейтинг цієї рослини є найвищим у світовій фітотерапевтичній рецептурі взагалі; китайською медициною традиційно вживається у лікуванні вірусних респіраторних інфекцій.

Протипокази до застосування коренів солодки: гіперчутливість до біологічно активних компонентів препарату; органічні ураження серця (міокардит, перикардит, інфаркт міокарда), артеріальна гіпертензія; порушення функції печінки та нирок; гіпокаліємія; тяжкий ступінь ожиріння.

У разі тривалого вживання (понад 3 тижні) кореня солодки спостерігаються гіпертензивні набряки, при перших проявах яких слід відмінити вживання. Якщо цього не зроблено, відтік сечі зменшується внаслідок порушення натрій-калієвого балансу (посилено виводиться калій, незважаючи на наявність його в рослині; дія ґрунтується на впливі рослини на мінералокортикоїдний баланс), аж до анурії.

Таким чином, враховуючи наявність протипоказів до вживання солодки при артеріальній гіпертензії і можливість виникнення гіпертензивних набряків, радимо утриматись для вибору даного рослинного засобу для профілактики підвищення артеріального тиску.

Дозвольте звернути Вашу увагу на комплексні рослинні засоби виробництва ПрАТ «Ліктрави», які ефективно нормалізують стан організму при підвищеному артеріальному тиску.

«Фіточай «Гіпертофітол плюс», що містить глоду листя і квіти, конюшини лугової траву, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, астрагала шерстистоквіткового траву, м’яти перцевої листя, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; зменшує рівень нервового напруження; сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу.

«Фіточай «Гіпертофітол», до складу якого входять астрагалу шерстистоквіткового трава, звіробою трава, м’яти перцевої листя, меліси трава, календули квітки, хмелю супліддя, чебрецю трава, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної та нервової системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску. Серед протипоказів – артеріальна гіпотензія та підвищена індивідуальна чутливість до компонентів зазначених зборів; слід утриматись від вживання фіточаю «Гіпертофітол плюс» у стадії загострення захворювань серцево-судинної системи.

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від прийому рослинного засобу. Слід чергувати використання зборів для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.