Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

11.08.21, Лидия

Добрий вечір! Я знайшла в аптеці квітки календули та настоянку календули. Підкажіть, що краще приймати, щоб зменшити концентрацію білірубіну?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Добридень!

В організмі людини білірубін міститься в крові та в жовчі. За обмін і перевищення норми білірубіну відповідає безпосередньо печінка. Як правило, високий білірубін проявляється у вигляді захворювань, наприклад жовтяницею, гепатитом або анемією крові.

Серед основних причин підвищення рівня білірубіну крові - захворювання підшлункової залози та жовчновивідних шляхів, порушення відтоку жовчі.

Непрямий (вільний, не кон'югований) білірубін утворюється в результаті розщеплення гемоглобіну в селезінці. Далі він потрапляє в печінку і перетворюється в прямий (зв'язаний, кон'югований) білірубін.

Кількість непрямого білірубіну не повинна перевищувати 16,2 мкмоль/л. Прямий білірубін: норма 0 – 4,3 мкмоль/л.

При показнику понад 27 мкмоль/л починається жовтяниця. Високий його вміст може бути сигналом наявності раку чи захворювань печінки, гепатиту, отруєння або симптомом цирозу печінки, жовчнокам’яної хвороби чи нестачі вітаміну B12.

Жовч в організмі формується клітинами печінки. До її складу входять жовчні кислоти, холестерин, пігмент білірубін та інші компоненти. Жовч виводить з організму зокрема частину холестерину, який також синтезується у печінці, і деякі з кінцевих продуктів обміну. Збої у роботі печінки та, як наслідок, зміна складу жовчі може спричинити утворення конкрементів у жовчовивідних шляхах.

Жовчнокам’яна хвороба (холелітіаз) - це обмінне захворювання, що характеризується порушенням колоїдного стану жовчі і утворенням конгломератів (каменів) холестерину і солей білірубіну.

Утворенню каменів сприяє дискінезія жовчовидільних шляхів, застій жовчі в жовчному міхурі та інфекція. Дискінезії жовчних ходів являються передумовою для розвитку запального процесів в жовчних ходах і виникнення жовчокам”яної хвороби. Звичайно наявність каменів ускладнюється хронічним холециститом.

Квітки календули (нагідок) відомі своїми протизапальними, детоксикаційними, спазмолітичними та протимікробними властивостями. Жовчогінна дія квіток календули зумовлена присутністю флавоноїдів, гіркот, каротиноїдів. ЛРС стимулює моторику гепатобіліарної системи – лише незначно поступається квіткам цмину, належить до сильних жовчогінних засобів. У гастроентерології у поєднанні з ромашкою або деревієм та м’ятою – практично універсальний засіб лікування найрізноманітніших проявів; особливо добре піддаються лікуванню початкові стадії захворювань. При захворюваннях жовчновивідних шляхів, особливо пов’язаних з гіпотонічними станами, квітки календули нерідко призначають у чистому вигляді. Гіпертонічні дискінезії не є протипоказанням, спазмолітині властивості дають змогу користуватись даною ЛРС і в цих випадках, але перевагу слід віддавати суміші нагідок із м’ятою. При хронічних холециститах, гепатитах, панкреатитах також необхідно додавати м’яту для забезпечення відтоку жовчі та панкреатичного соку.

Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності.

Враховуючи особливості впливу квіток календули у комбінації з іншими травами на жовчновивідні шляхи, необхідність комплексних механізмів дії, ПрАТ «Ліктрави» розроблено збір «ФІТОГЕПАТОЛ», важливими видами терапевтичної активності якого є жовчогінна, гепатопротекторна, протизапальна, протимікробна, спазмолітична та репаративна. До складу даного збору входять квітки ромашки, листя м'яти перцевої, квітки календули, трава деревію, квітки пижма. Медичне застосування лікарського засобу «ФІТОГЕПАТОЛ» рекомендовано у комплексній терапії захворювань печінки та жовчного міхура (хронічного некалькульозного холециститу, холангіту, дискінезій жовчновивідних шляхів). Протипоказане застосування «ФІТОГЕПАТОЛу» при підвищеній чутливості до компонентів препарату і калькульозному холециститі (тобто, холециститі, що супроводжується наявністю камінців).

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від приймання рослинного засобу. Слід чергувати використання збору та індивідуальних трав для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. 1-2 рази на рік упродовж кількох років варто проводити повторні курси.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.