Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

25.07.21, Павел

Доброго дня. У мене біль у верхній частині шлунка, особливо вранці, періодично печія та протягом дня дискомфорт. Років 7 тому у мене був гастрит. Які трави ви можете порадити?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

Печію часто виявляють при захворюваннях з підвищеною кислотністю шлункового соку (виразкова хвороба, гастрит з підвищеною секреторною функцією шлунка), виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному холециститі, жовчнокам’яній хворобі.

При підвищеній кислотності в періоди загострення і для запобігання рецидивам використовують рослини, що знижують продукцію соляної кислоти (квітки ромашки, календули, корені солодки), володіють обволікаючою дією (листя підбілу).

Перевагами комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійкий та м’який терапевтичний ефект при значній ефективності.

Лікарський засіб «Фітогастрол» виробництва ПрАТ «Ліктрави» чинить спазмолітичну, протизапальну, жовчогінну, обволікаючу (захист слизових оболонок), вітрогінну дію, нормалізує секрецію шлункових залоз. До складу збору входять ромашки квітки, м̕яти перцевої листя, кропу пахучого плоди, лепехи кореневища, солодки корені; його рекомендовано для медичного застосування у комплексній терапії захворювань травного тракту при гастриті, функціональній диспепсії, синдромі подразненої кишки.

Квітки ромашки у складі збору «Фітогастрол» посилюють функції багатьох травних залоз, не підвищуючи кислотності шлункового соку; вважаються найбезпечнішим засобом при болю в животі нез’ясованої етіології, метеоризмі, здутті. Листя м’яти перцевої виявляє знеболювальний, протизапальний, антимікробний, жовчогінний, спазмолітичний і вітрогінний ефект. Плоди кропу запашного - шлунковий засіб при різних формах захворювань, що супроводжуються кольками, судомами кишок, диспепсією, зокрема при метеоризмі та гастриті, завдяки спазмолітичній і вітрогінній дії. Корені солодки зменшують загальну інтоксикацію та стан запальних процесів (зокрема у підшлунковій залозі), стимулюють перистальтику кишок. Кореневища лепехи, інший важливий компонент збору «Фітогастрол», забезпечують ефективне позбавлення від печії.

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від прийому рослинного засобу. Повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

При виражених болях і печії також рекомендовано застосування 2 інших зборів, усі компоненти яких виготовляє ПрАТ «Ліктрави» і тому без труднощів можуть бути придбаними у аптеках України та сформовані самостійно.

Наводимо склад даних зборів: 1) ромашки квітки (1 частина), календули квіток (4,5 частини), мати-й-мачухи (підбілу) листя (4,5 частини). Готують настій, який вживають по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 15-20 хв до їди впродовж 10 діб. До складу другого збору 2) входять: ромашки квітки (1 частина), звіробою трави (4,5 частини), подорожника великого листя (4,5 частини). Його вживають за аналогічною до першого збору схемою.

Дані настої готують наступним чином: 10 г (1-2 ст. л.) збору, отриманого змішуванням висушених і подрібнених компонентів, поміщають в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хв, охолоджують 45 хв при кімнатній температурі, залишок віджимають, об’єм отриманого настою доводять кип'яченою водою до 200 мл. Приймання 2 вищезгаданих зборів чергують по 10 днів протягом 2-3 міс.

Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.