Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

30.05.21, Петро

Які збори або трави рекомендовані при подагрі?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Гіперурикемією вважають рівень сечової кислоти у крові. Найбільш відомим та клінічно значущим проявом порушень пуринового обміну, що потребує корекції гіперурикемії, є подагра. Подагра — системне захворювання, що характеризується хронічною гіперурикемією та проявляється гострим артритом, пов’язаним із утворенням кристалів натрію моноурату.

Болі в суглобах супроводжують низку хворіб, зокрема системні захворювання сполучної тканини, а також захворювання, пов’язані з порушенням обміну речовин (артроз, подагра, остеопороз).

Для оптимізації обміну речовин використовують кропиву дводомну, шипшину, череду трироздільну, спориш.

Як протизапальні засоби призначають траву звіробою звичайного, корені лепехи (аїру болотного), солодки голої, оману високого, листя евкаліпту.

Травою чебрецю послуговуються як знеболювальним засобом.

При формуванні лікувальних композицій обирають лікарські рослини, які мають оптимальний набір властивостей: спориш, шипшина, солодка, листя берези (різні види).

Плоди шипшини виявляють протизапальну й антиоксидантну дію, активізують ферментні системи і окислювально-відновлювальні процеси в організмі, посилюють синтез гормонів і регенерацію тканин, стимулюють опірність організму до несприятливих факторів зовнішнього середовища, підвищують діурез. Плоди шипшини використовують для профілактики і лікування гіпо- і авітамінозів С і Р, при гострих і хронічних інфекціях. Особливо цінне поєднання похідних кверцетину та інших флавоноїдів з аскорбіновою кислотою, які разом беруть участь в окисно-відновних процесах та метаболізмі арахідонової кислоти, запобігаючи синтезу лейкотрієнів, гістаміну тощо, тобто спричинюючи загальний неспецифічний протизапальний та протиалергійний вплив на організм.

Ромашка лікарська виявляє знеболювальну, протизапальну, протиалергічну і антимікробну дію, посилює потовиділення. При багатьох запальних процесах ромашку призначають як неспецифічний протизапальний, протимікробний і дезінтоксикаційний засіб.

Звіробій забезпечує протизапальну, репаративну, в'яжучу та бактеріостатичну дію. Препарати звіробою знімають спазм кровоносних судин (особливо капілярів), виявляють капілярозміцнюючу дію, сприяють ліквідації різних запальних процесів.

Солодка гола: вміст флавоноїдів та тритерпенів зумовлюють неспецифічну протизапальну, протиалергійну дію, регулювальний вплив на інші відділи гормональної системи, на водно-сольовий обмін, імуномодулювальні властивості. Наявністю флавоноїдів пояснюються антигістамінні властивості солодки. Гліциризинова і гліциритинова кислоти виявляють протизапальну, протиалергічну, антибіотичну дію; в комплексі з флавоноїдними глікозидами діють як антиоксидант (припиняють утворення вільних радикалів та надмірне пероксидне окиснення ліпідів).

Вищенаведені дані свідчать про те, що на особливу увагу заслуговує у даному випадку заслуговує «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО» виробництва ПрАТ «Ліктрави», який у своєму складі містить плоди шипшини, кореневища з коренями ехінацеї пурпурової, квітки ромашки, ісландський мох, траву звіробою, корені солодки, траву чебрецю, що сприяють підвищенню імунітету та опірності організму. Для фіточаю ГРИПОФІТОЛ ІМУНО характерна протизапальна, імуностимулююча, відхаркувальна, протизастудна і тонізуюча дія.

Також рекомендуємо збір, розроблений на Ваше звернення, усі компоненти якого випускаються ПрАТ «Ліктрави» і можуть бути придбані в аптечній мережі. Лікарська рослинна сировина, що входить до складу даного збору, забезпечує гіпоурикемічну, протизапальну, знеболюючу, імуномодулюючу активність: нирковий чай (=ортосифон) (3 частини):чебрецю трава (2 частини): календули квітки (1 частина): солодки корені (2 частини): шипшини плоди (1 частина): фіалки трава (1 частина).

1 ст. л. збору, отриманого змішуванням зазначених кількостей подрібнених сухих компонентів, залити 2 склянками окропу. Помістити на киплячий водяний нагрівник на 15 хв, витримати настій за кімнатної температури не менше 45 хв, процідити. Приймати вранці та ввечерi по 1 склянці за 20 хв до їжi впродовж 10-14 діб. Повторні курси можна проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років; курсовий прийом доцільно чергувати із вживанням збору «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО».

При болях в суглобах і забоях з відвару квіток ромашки і липи роблять гарячі припарки або примочки.

Використання березових віників у парильнях лазень вважається корисним при болях у суглобах, подагрі й радикулітах.

Категорія: Календули квітки, Шипшини плоди, Евкаліпта прутовидного листя, Звіробою трава, Кропиви листя, Лепехи кореневища, Липи квітки, Нирковий чай, Оману кореневища і корені, Причепи трава, Ромашки квітки, Солодки корені, Споришу трава, Фіалки трава, Чебрецю трава, Грипофітол імуно
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.