Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

07.04.21, Алексей

Здравствуйте! "Прием адаптогенных препаратов должен назначаться строго врачом." Если я посоветуюсь с врачом, он мне пропишет таблетки, а не настойку женьшеня =) Какие противопоказания по приему женьшеня? Анализы в норме, но сильная утомляемость, клонит в сон иногда по вечерам сопровождаются головной болью с правой стороны. АД меньше среднего.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Тонізуючі препарати, або адаптогени застосовують для лікування станів фізичної та розумової перевтоми, гіпотонічних станів тощо. Адаптаційний ефект від застосування тонізуючих засобів більш виражений під час помірних навантажень організму. У випадках помірного навантаження препарати цієї групи захищають від перевтоми систему гіпофіз-кора наднирників. В осіб, які приймають тонізуючі засоби, підвищується сенсорна працездатність, поліпшується самопочуття, апетит, нормалізується сон. Встановлено, що адаптогени підвищують неспецифічну імунологічну резистентність організму, активність механізмів антиоксидантного захисту, сприяють нормалізації анаболізму. Поліпшення обміну речовин унаслідок прийому адаптогенів позначається на таких системах, як головний мозок та ЦНС, статева система, ендокринна система.

У період застосування адаптогенів відзначають добре самопочуття, ритмічний подих, підвищену життєву ємність легень, бажання працювати, апетит і нормалізацію сну. Застосування препаратів цієї групи покращує транспорт кисню до м’язів, нервових тканин, збільшує утворення еритроцитів, попереджає дію гіпоксичних стресів.

Більшість тонізуючих препаратів мають рослинне походження. До рослин-адаптогенів належить аралія маньчжурська, женьшень, лимонник китайський, родіола рожева, елеутерокок колючий.

Женьшень як загальностимулювальний та адаптогенний (найчастіше антистресорний) засіб – один з найбільш популярних при розумовому та фізичному виснаженні, втомлюваності.

Рекомендовано вживати женьшень у осінньо-зимовий чи ранньовесняний період.

При призначенні настоянки женьшеню помітно поліпшується загальний стан, зникають скарги на

млявість і швидку стомлюваність, головний біль, покращується апетит, підвищується загальний тонус і функціональна діяльність серцево-судинної системи.

Гіпертензивна дія рослини буде корисною у Вашому випадку, оскільки супроводжуватиметься нормалізацією артеріального тиску.

При астенічних та астеноневротичних станах женьшень потрібно застосовувати під пильним наглядом лікаря, оскільки можлива неадекватна реакція – необхідно добирати оптимальну дозу.

Протипокази до застосування настойки женьшеню: підвищена чутливість до компонентів препарату; артеріальна гіпертензія, підвищене збудження, безсоння, схильність до кровотеч, гострі інфекційні захворювання, епілепсія; дитячий вік до 12 років. Не рекомендується приймати у період вагітності і годування груддю, а також під час керування автомобілем та проведення робіт із застосуванням потенційно небезпечних механічних пристроїв.

На особливу увагу у Вашому випадку заслуговує Ехінацея пурпурова, яка виявляє імуностимулювальну, адаптогенну, антиоксидантну, мембраностабілізувальну дію, застосовують при запальних процесах, інфекційних та вірусних захворюваннях, особливо верхніх дихальних шляхів, а також для підвищення фізичної та розумової працездатності. Клінічно підтверджено імуностимулювальну дію, адаптогенну і стимулювальну – на ЦНС, загальний стан хворого організму чи такого, який перебуває на межі хвороби, при фізичному та нервовому виснаженні, запальних процесах.

Кореневища з коренями ехінацеї пурпурової входять до складу фіточаю ГРИПОФІТОЛ ІМУНО, який сприяє підвищенню імунітету та опірності організму до інфекцій, запобіганню сезонним інфекційно-запальним захворюванням, а також відновленню загального стану організму після перенесених простудних захворювань. У своєму складі «ГРИПОФІТОЛ ІМУНО» містить корені солодки, плоди шипшини, кореневища з коренями ехінацеї пурпурової, квітки ромашки, ісландський мох, траву звіробою, траву чебрецю. Для фіточаю ГРИПОФІТОЛ ІМУНО характерна протизапальна, імуностимулююча, відхаркувальна, протизастудна і тонізуюча дія.

Категорія: Грипофітол імуно
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.