Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

30.03.21, Марія

Порадьте щось для лікування інфекцій сечовивідних шляхів. Чи є щось з конюшиною, чому нема окремо конюшини? Читали про збір Гіпертофітол, раніше його склад був дещо інший, зокрема входив астрагал.

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Конюшина лише порівняно нещодавно увійшла до переліку офіцинальних видів лікарської рослинної сировини; Державна фармакопея України містить національну монографію «Конюшини лучної суцвіття». Сировина входить до складу фіточаю «Гіпертофітол плюс». Для виготовлення ліків використовують головки-суцвіття конюшини. Збирають їх разом з верхівковими листочками під час повного цвітіння рослини.

Конюшина лучна має відхаркувальну, сечогінну, потогінну, протизапальну та бактерицидну дію. Найчастіше її застосовують як відхаркувальний засіб при запальних захворюваннях верхніх дихальних шляхів. Є вказівки на добрий терапевтичний ефект при лікуванні конюшиною лучною бронхіальної астми, анемії, циститу, дисменореї та хронічного ревматизму. Настойку суцвіть вживають при атеросклерозі, який супроводиться головними болями і шумом у вухах, але з нормальним артеріальним тиском. Як сечогінний засіб рослину використовують при набряках серцевого і ниркового походження.

Фіточай «Гіпертофітол плюс», що містить конюшини лугової траву, астрагала шерстистоквіткового траву, глоду листя і квіти, липи квіти, лопуха корінь, берези листя, м’яти перцевої листя, рекомендується з метою поліпшення функціонального стану серцево-судинної системи, нормалізації підвищеного артеріального тиску; зменшує рівень нервового напруження; сприяє зниженню рівня холестерину та запобігає розвитку атеросклерозу. Настої з листя та квіток глоду, важливого компоненту «Гіпертофітол плюс», покращують роботу серцевого м'яза, усувають порушення ритму серцевих скорочень (аритмії), посилюють кровообіг у коронарних судинах серця та судинах головного мозку, нормалізують артеріальний тиск, знижують проникність стінок кровоносних судин і капілярів, сприяють зниженню рівня холестерину в крові.

Трава астрагалу шерстистоквіткового у складі фіточаю «Гіпертофітол плюс» забезпечує седативну, гіпотензивну та кардіотонічну дію; вони Препарати астрагалу підвищують діурез, поліпшують функціональну діяльність печінки, позитивно впливають на процес зсідання крові. Призначають при гіпертонії 1-го і 2-го ступенів, хронічній коронарній недостатності (стенокардії), при недостатності серцево-судинної системи, для лікування гострих і хронічних гломерулонефритів. Особливо ефективним є застосування препаратів астрагалу на початковій стадії цих хвороб, при схильності до набряків і підвищеній збудливості нервової системи.

Дозвольте запропонувати Вашій увазі лікарський засіб рослинного походження «Фітонефрол» , який містить листя мучниці, квітки календули, плоди кропу пахучого, кореневища з коренями елеутерокока колючого, листя м’яти перцевої. «Фітонефрол» чинить діуретичну, протимікробну, протизапальну та спазмолітичну дію; його застосовують у комплексній терапії запальних захворювань нирок та сечовивідних шляхів. Протипоказаннями до його застосування є лише підвищена чутливість до компонентів препарату, період вагітності або годування груддю, вік до 12 років. При сечокам’яній хворобі застосування препарату необхідно погодити з лікарем-урологом.

Квітки календули забезпечують протизапальну, антиоксидантну та детоксикаційну дію препарату; є відомим протимікробним і протизапальним засобом місцевої та загальної неспецифічної дії. Усунення застійних явищ у нирках досягається використанням спазмолітичних (плодів кропу) та сечогінних компонентів даного збору. Ефірна олія та кумарини плодів кропу пахучого у складі «Фітонефролу» забезпечують значну спазмолітину дію; вміст цих ж сполук, а також мікроелементів та вітамінів – протимікробний і м’який сечогінний ефекти. Насіння кропу народна медицина рекомендує як загальнозміцнюючий засіб м’якої, але стабільної дії . М’ята перцева – спазмолітичний компонент «Фітонефролу»; забезпечує рефлекторне розширення судин та поліпшення мікроциркуляції.

Іншим важливим рослинним збором, який застосовують у комплексній терапії гострих і хронічних захворювань в урології (при циститі, уретриті, простатиті), є «ФІТОЦИСТОЛ». До складу даного лікарського засобу входять брусниці, звіробою трава, шипшини плоди, причепи трава. Для нього характерна протимікробна активність відносно стафілокока, кишкової палички, синьогнійної палички, протея та деяких інших мікроорганізмів, які найчастіше є причиною захворювань сечовидільної системи. Препарат виявляє також протизапальну й діуретичну дію. Протипоказами до застосування «Фітоцистолу» є лише підвищена чутливість до компонентів збору та дитячий вік до 12 років.

Відвар листків та пагонів брусниці звичайної – базового компонента даного збору - у медицині застосовують при циститі, сечокам’яній хворобі, пієліті; вона є замінником мучниці. Завдяки здатності плодів шипшини, іншого важливого компонента збору «Фітоцистол», підвищувати діурез (сечогінна дія), протизапальній активності, значному вмісту вітамінів, їх застосування є рекомендованим при різних захворюваннях сечовидільної системи; трава звіробою чинить протимікробну, протизапальну, спазмолітичну дію, позитивні метаболічні ефекти, а також посилює видільну функцію нирок, а трава череди у складі збору «Фітоцистол» діє діуретично, бактерицидно і потогінно, нормалізує порушений обмін речовин.

Для забезпечення оптимальної дії фітотерапевтичних засобів у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем, вищезазначені збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше тритижневі курси прийому кожного із них, при цьому одночасно вживаючи лише один із обраних Вами зборів. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категорія: Фітонефрол, Фітоцистол, Гіпертофітол плюс
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.