Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

04.03.21, Оля

Доброго вечора,скажіть які можна попити трави якщо дуже часто виникає печія? Я постійно хочу їсти ...їжа швидко перетравлюється в кишечнику через печію..

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

Печія — відчуття жару або печіння в стравоході, в загрудинній або надчеревній ділянці, зумовлене подразненням рецепторів стравоходу, найчастіше при рефлюкс-езофагіті у зв’язку з функціональною недостатністю кардіального сфінктера. Також печію часто виявляють при захворюваннях з підвищеною кислотністю шлункового соку (виразкова хвороба, гастрит з підвищеною секреторною функцією шлунка), виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, хронічному холециститі, жовчнокам’яній хворобі.

Лікарський засіб «Фітогастрол» виробництва ПрАТ «Ліктрави» чинить спазмолітичну, протизапальну, жовчогінну, обволікаючу (захист слизових оболонок), вітрогінну дію, нормалізує секрецію шлункових залоз. До складу збору входять ромашки квітки, м̕яти перцевої листя, кропу пахучого плоди, лепехи кореневища, солодки корені; його рекомендовано для медичного застосування у комплексній терапії захворювань травного тракту при гастриті, функціональній диспепсії, синдромі подразненої кишки.

Квітки ромашки у складі збору «Фітогастрол» посилюють функції багатьох травних залоз, не підвищуючи кислотності шлункового соку; вважаються найбезпечнішим засобом при болю в животі нез’ясованої етіології, метеоризмі, здутті. Листя м’яти перцевої виявляє знеболювальний, протизапальний, антимікробний, жовчогінний, спазмолітичний і вітрогінний ефект. Плоди кропу запашного - шлунковий засіб при різних формах захворювань, що супроводжуються кольками, судомами кишок, диспепсією, зокрема при метеоризмі та гастриті, завдяки спазмолітичній і вітрогінній дії. Корені солодки зменшують загальну інтоксикацію та стан запальних процесів (зокрема у підшлунковій залозі), стимулюють перистальтику кишок. Кореневища лепехи, інший важливий компонент збору «Фітогастрол», забезпечують ефективне позбавлення від печії.

При виражених болях і печії також рекомендовано застосування 2 інших зборів, усі компоненти яких виготовляє ПрАТ «Ліктрави» і тому без труднощів можуть бути придбаними у аптеках України та сформовані самостійно.

Наводимо склад даних зборів: 1) ромашки квітки (1 частина), календули квіток (4,5 частини), мати-й-мачухи (підбілу) листя (4,5 частини). Готують настій, який вживають по 1 ст. л. 3-4 рази на день за 15-20 хв до їди впродовж 10 діб. До складу другого збору 2) входять: ромашки квітки (1 частина), звіробою трави (4,5 частини), подорожника великого листя (4,5 частини). Його вживають за аналогічною до першого збору схемою.

Дані настої готують наступним чином: 10 г (1-2 ст. л.) збору, отриманого змішуванням висушених і подрібнених компонентів, поміщають в емальований посуд, заливають 200 мл (1 склянка) окропу, закривають кришкою і нагрівають у киплячій воді (на водяній бані) 15 хв, охолоджують 45 хв при кімнатній температурі, залишок віджимають, об’єм отриманого настою доводять кип'яченою водою до 200 мл. Приймання даних зборів чергують по 10 днів протягом 2-3 міс.

Для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків слід чергувати використання даних зборів і лікарського засобу у формі збору «Фітогастрол», оскільки призначення одного засобу тривалістю понад 3-4 тижні небажане. Повторні курси для кожного із зборів варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категорія: Календули квітки, Звіробою трава, Мати-й-мачухи листя, Подорожника великого листя, Ромашки квітки, Фітогастрол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.