Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

16.02.21, Флюра

Можно ли применять семена льна при мочекаменной болезни почек?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Біологічно активні речовини НАСІННЯ ЛЬОНУ чинять обволікаючу, протизапальну і легку проносну дію, вкриваючи тонким шаром слизові оболонки травного тракту та запобігаючи їх подразненню. М'яко обволікаючи слизову оболонку шлунка, настій насіння льону сприятливо діє на роботу травного тракту. Обволікаючі й протизапальні властивості зумовлені наявністю в ньому значної кількості слизу.

Насіння льону належить до м'якодіючих проносних засобів. Набухаючи в шлунково- кишковому тракті, воно подразнює слизову оболонку кишок і цим посилює перистальтику. Швидкому просуванню кишкового вмісту сприяє й жирна олія, що є в насінні. Олія жирна, що міститься в насінні льону, виявляє пом’якшувальну, протизапальну та посилюючу регенерацію тканин дію.

Насіння льону як лікарський засіб застосовують у складі комплексної терапії захворювань слизових оболонок травного тракту (ентерити, коліти, езофагіти, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки), особливо таких, які супроводжуються нудотою, печією, підвищеною кислотністю.

Протипоказами до застосування є підвищена чутливість до біологічно активних речовин насіння льону, гострий або хронічний холецистит у стадії загострення, непрохідність кишок.

Насіння льону не належить до джерел з високим вмістом оксалатів: при допустимій добовій кількості даних сполук 40-50 мг, за умови споживання 100 г насіння льону на добу, кількість оксалатів на прийом не перевищуватиме 10 мг (Low Oxalate Diet Guidelines for Kidney Stone Formers, University of Michigan).

Наявні наукові дані щодо позитивного впливу насіння льону на стан і показники функціонування видільної системи, зокрема при полікістозі (Parbtani and Clark, 1995; Ogborn et al., 2002).

Окрім цього, ейкозапентаєнова кислота з класу поліненасичених жирних кислот, на яку багате насіння льону, здатна знижувати вміст солей кальцію і оксалатів у сечі (Gul and Monga, 2014).

Таким чином, у Вашому випадку, за відсутності підвищеної чутливості до біологічно активних речовин насіння льону, гострого або хронічного холециститу у стадії загострення, непрохідності кишок, дану рослинну сировину, завдяки позитивному впливу на органи видільної системи, РЕКОМЕНДОВАНО до вживання.

Категорія: Льону насіння
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.