Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

22.11.20, Николай

Здравствуйте! Подскажите какой сбор трав можна купить и принимать при воспалении ЖКТ если повышенная кислотность желудка?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго дня!

При підвищеній кислотності в періоди загострення і для запобігання рецидивам використовують рослини, що знижують продукцію соляної кислоти (квітки ромашки, календули, корені солодки), володіють обволікаючою дією (листя підбілу, насіння льону, корені і трава алтеї).

Збір «ФІТОГАСТРОЛ» виробництва «Ліктрави», до складу якого входять ромашки квітки, м̕яти перцевої листя, кропу пахучого плоди, лепехи кореневища, солодки корені, застосовують у комплексній терапії захворювань травного тракту (гастрит, функціональна диспепсія, синдром подразненого кишечнику). Даний препарат чинить спазмолітичну, протизапальну, жовчогінну, обволікаючу, вітрогінну дію, нормалізує секрецію шлункових залоз.

Важливими видами терапевтичної активності лікувального збору «ФІТОГЕПАТОЛ» є жовчогінна, гепатопротекторна, протизапальна, протимікробна, спазмолітична та репаративна. До складу даного збору входять квітки ромашки, листя м'яти перцевої, квітки календули, трава деревію, квітки пижма. Медичне застосування лікарського засобу «ФІТОГЕПАТОЛ» рекомендовано у комплексній терапії захворювань печінки та жовчного міхура (хронічного некалькульозного холециститу, холангіту, дискінезій жовчновивідних шляхів).

У гастроентерології квітки ромашки, яка входить до складу описаних вище зборів «ФІТОГАСТРОЛ» і «ФІТОГЕПАТОЛ» – майже універсальний засіб: при гастритах та виразковій хворобі у всіх випадках (часто в сумішах, але нерідко і самостійно), ентероколітах, кишкових кольках, метеоризмі (у т.ч. пов’язаних з дисфункцією підшлункової залози), хронічних панкреатитах, холециститах, холангітах, гепатитах, дискінезіях жовчних шляхів за будь-яким типом (як жовчогінний, спазмолітичний та протизапальний засіб – часто у сумішах), при закрепах та проносах як регулятор перистальтики. Ромашка посилює функції багатьох травних залоз, не підвищуючи кислотності шлункового соку; вважається найбезпечнішим засобом при болю в животі нез’ясованої етіології, метеоризмі, здутті.

При спастичних явищах у травному тракті та гепатобіліарній системі м’ята, інший важливий компонент фіточаїв «ФІТОГАСТРОЛ» і «ФІТОГЕПАТОЛ», заслужено вважається одним із засобів «швидкої допомоги». Незамінна м’ята перцева при дискінезіях жовчовивідних шляхів, оскільки знімає спазм сфінктера Одді будь-якої етіології. Окрім нього, м’ята діє й на всі інші сфінктери гепатобіліарної системи спазмолітично та антиспастично, а також розслаблює печінкові і жовчні протоки, одночасно стимулюючи жовчний міхур.

Деревій (тисячолисник) у складі лікарського засобу «ФІТОГЕПАТОЛ» здатен регулювати кислотність, нормалізувати інші функції шлунка, підшлункової залози, дванадцятипалої кишки, тонкої й товстої кишок. У гастроентерології застосовують практично за будь-якої патології і в чистому вигляді, і у зборах, де деревій часто є основним компонентом: гастрити, виразкова хвороба шлунка і дванадцятипалої кишки, дуоденіти, ентероколіти, дискінезії жовчних шляхів, панкреатити, захворювання печінки, інші патології піддаються корекції ліками з деревію, особливо на початкових стадіях.

Щонайменше 2—3 тижні необхідно для забезпечення розвитку належного ефекту від прийому рослинного засобу. Слід чергувати використання зборів для запобігання виникнення побічної дії, передозування та інших небажаних наслідків. Враховуючи загальний фітотерапевтичний підхід щодо періодів використання певного рослинного засобу, повторні курси варто проводити 1-2 рази на рік упродовж кількох років.

Категорія: Фітогастрол, Фітогепатол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.