Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

10.11.20, Валентина

У меня хронический бронхит и фиброз лёгких.От зафирона начались проблемы с сердцем.Какие разжижающие мокроту и отхаркивающие травы Вы могли бы мне рекомендовать?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Серед переваг комплексних рослинних препаратів, зокрема зборів, є добра сумісність з іншими лікарськими засобами, можливість застосування з метою як профілактики, так і лікування, стійка та м’яка терапевтична дія при значній ефективності.

Лікарський засіб у формі збору «ФІТОБРОНХОЛ», що містить багна звичайного пагони, ромашки квітки, календули квітки, фіалки траву, солодки корені, м’яти перцевої листя, рекомендовано у комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів, пов’язаних із порушеннями бронхіальної секреції та ослабленням просування слизу. Біологічно активні речовини збору чинять відхаркувальну, протизапальну, обволікаючу дію (захист слизових), посилюють функціональну активність епітелію дихальних шляхів, сприяють розрідженню і відходженню мокротиння, пом’якшують та зменшують кашель.

Сировина багна звичайного, яка входить до складу збору «ФІТОБРОНХОЛ», використовується у пульмонології як протикашльовий, відхаркувальний, спазмолітичний, потогінний та антимікробний засіб, має сечогінну дію; її зазвичай призначають внутрішньо у вигляді настою при туберкульозі легень, пневмонії, гострих і хронічних бронхітах, трахеїтах, ларингітах, кашлюку, бронхіальній астмі, у т.ч. в педіатричній практиці. Наявний клінічний досвід застосування багна в комплексному лікуванні бронхіальної астми та бронхопневмонії.

Ефірна олія багна звичайного виділяється через дихальні шляхи, посилюючи активність миготливого епітелію і спричинюючи бронхолітичну, а також бактеріостатичну та спазмолітичну дію. Виражений бактерициднй ефект, зокрема на мікобактерії туберкульозу, стрептокок, золотистий стафілокок, також забезпечується компонентами ефірної олії.

При багатьох запальних процесах квіти ромашки, інший компонент збору «ФІТОБРОНХОЛ», застосовують як неспецифічний протизапальний, протимікробний і дезінтоксикаційний засіб (застудні захворювання, у зборах – при пневмоніях, бронхітах, ангінах). Застосування ромашки ефективне при захворюваннях верхніх дихальних щляхів, особливо при наявності спазмів. Траву фіалки, яка також входить до складу «ФІТОБРОНХОЛу», у формі настою здебільшого призначають як відхаркувальний і засіб, що пом'якшує кашель, при гострих респіраторних захворюваннях, хронічних бронхітах і бронхопневмоніях, кашлюку.

Для забезпечення принципу безперервності, варто створити 2-4 фітокомпозиції, різні за складом, але однакові за терапевтичною активністю та спрямованістю. Щоб досягнути рівня оптимальної дії та запобігти розвитку небажаних ефектів фітотерапевтичних засобів (у складі комплексної терапії, за узгодженням з лікарем), збори лікарських рослин варто чергувати; доцільно проводити щонайменше тритижневі курси прийому кожного із них, при цьому краще одночасно вживати лише один із обраних Вами зборів. Варто проходити 1-2 рази на рік упродовж кількох років повторні курси для кожного із зборів.

Іншими рекомендованими препаратами, з якими варто чергувати вживання «ФІТОБРОНХОЛу», є лікарські засоби у формі зборів - грудний збір № 1 та №2 виробництва ПрАТ «Ліктрави», які призначають у комплексній терапії запальних захворювань дихальних шляхів (бронхіту, бронхопневмонії, бронхіальної астми, бронхоектатичної хвороби). Грудний збір № 1 містить алтеї корені, мати-й-мачухи листя та материнки траву. До складу Грудного збору № 2 входять мати-й-мачухи листя, подорожника великого листя, солодки корені.

Біологічно активні речовини Грудного збору №1 чинять відхаркувальну дію за рахунок покращення відходження мокротиння при захворюваннях дихальних шляхів. Спектр фармакологічної активності Грудного збору № 2 є дещо ширшим: додатково до відхаркувального та сприяючого відходженню мокротиння ефектам, для нього характерними є і протизапальна, обволікаюча та пом’якшуюча кашель дія; посилення функціональної активності епітелію дихальних шляхів.

Категорія: Грудний збір №1, Грудний збір №2, Фітобронхол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.