Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

29.10.20, Анна

Доброго времени суток! Подскажите пожалуйста при удалении зуба, чтобы не использовать антибиотики, можно ли заменить их приём на отвар трав? Если да, то каких?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Доброго Вам дня!

Розвиток більшості інфекційних та запальних захворювань зумовлений наявністю певних збудників. Найчастіше при лікуванні хвороб мікробіологічного походження призначають лікарські рослини, багаті на ефірні олії (квіти ромашки, трава чебрецю, трава шавлії, листя евкаліпту, бруньки сосни та ін.).

Препарати кореневищ перстачу прямостоячого (калгану) мають в’яжучу, знеболювальну, протизапальну, ранозагоювальну та бактерицидну дію. Завдяки високому вмісту танінів (дубильних речовин), кореневища калгану використовуються внутрішньо як антидіарейний засіб при гастроентериті, ентероколіті та дизентерії; зовнішньо (полоскання або настоянки) застосовується при запаленні слизових оболонок порожнини рота і горла. Відвар використовують як зовнішній засіб при опіках, ранах, що кровоточать, і виразках, мокнучій екземі та інших шкірних захворюваннях. Відваром користуються у народній медицині для обмивань, примочок та компресів при опіках очей для прискорення загоєння ран та попередження мікробної контамінації. Витяжки із сировини калгану мають також інші фармакологічні ефекти — протиалергічний, гіпотензивний, імуностимулюючий, противірусний.

Трава звіробою, інший вид лікарської рослинної сировини, який також наявний в асортименті ПрАТ «Ліктрави», має надзвичайно широкий спектр активності, зокрема виявляє в’яжучу, протизапальну і деяку протимікробну дію, що сприяє регенерації тканин, помірно впливає на жовчовиділення, збуджує шлункову секрецію.

У науковій медицині настойку трави звіробою (виготовлену у співвідношенні 1 : 5, на 40 % -ному спирті) приймають по 40—50 крапель 3—4 рази на день; найчастіше як в’яжучий і протизапальний засіб у стоматологічній практиці (для полоскання 30-40 крапель розводять на півсклянки води).

На особливу увагу у Вашому випадку заслуговує рослинний збір «Елекасол» , до складу якого входять причепи трава, ромашки квітки, солодки корені, шавлії листя, евкаліпта прутовидного листя, календули квітки. Активні речовини компонентів збору «Елекасол», насамперед ефірні олії, мають антимікробну дію відносно стафілокока, кишкової та синьогнійної паличок, вульгарного протею, пухнастого мікроспоруму й деяких інших мікроорганізмів, виявляють протизапальні властивості і стимулюють репаративні процеси.

Евкаліпт у складі рослинного збору «ЕЛЕКАСОЛ» має виражені протизапальні властивості, сприяє швидкому гоєнню ран, виявляє болетамувальну, слабку седативну і незначну відхаркувальну дію. Біологічно активні речовини листя шавлії, іншого важливого компонента збору «ЕЛЕКАСОЛ», ущільнюють епітеліальні тканини, знижують проникність клітинних мембран, зміцнюють стінки ушкоджених кровоносних судин; чинять в’яжучу, протизапальну, антисептичну та кровоспинну дію. Багатий хімічний склад ромашки, не менш важливого компонента цього збору, зумовлює широкий діапазон її терапевтичних властивостей: препарати ромашки виявляють болетамувальну, протизапальну і антимікробну дію. Іншими видами сировини, що входять до складу лікарського засобу рослинного походження, є причепи трава, солодки корені, календули квітки, які підсилюють протизапальну, протиалергічну й антибактеріальну активність.

Показання для застосування збору «Елекасол»: у комплексній терапії запальних захворювань ротової порожнини й травного тракту, гострих і хронічних захворювань вуха, горла та носа. Застосовувати настій збору слід місцево для полоскання у розведеному вигляді (перевареною водою у 3-4 рази) або внутрішньо приймати нерозведеним, згідно інструкції до медичного застосування.

Категорія: Елекасол, Звіробою трава, Калган
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.