Надіслати

Запитання, на які вже є відповіді

19.08.20, Светлана

Здравствуйте, подскажите пожалуйста в гайморовой пазухе находится киста плюс гайморит, какой чай можно принимать для снятия воспаления?

Експерт
Роман Лисюк
Посада
Асистент кафедри фармакогнозії і ботаніки Львівського національного медичного університету ім. Данила Галицького
Дізнатися більше

Добрий день!

Слизова оболонка носової порожнини, яка разом з носо- і ротоглоткою формує систему верхніх дихальних шляхів, має густу сітку кровоносних судин і капілярів. Кров, що тече по цих судинах бере участь у терморегуляції тіла людини, зігріває або охолоджує повітря, яке вона вдихає. Таким чином, повітря, що надходить в легені через носову порожнину, очищується, зігрівається і знезаражується. Поруч з нюховою порожниною розташовані чотири повітроносні придаткові пазухи носа. Найбільші з них є гайморові (містяться у верхніх щелепах) та лобна (в центрі лоба). Пазухи з'єднуються каналами з порожниною носа.

Інфікування верхньощелепного синусу (гайморит), решітчастого лабіринту (етмоїдит), cфеноїдального синусу (сфеноїдит), лобного синусу (фронтит) частіше відбувається риногенно – шляхом переходу запалення з носової порожнини в пазуху або гематогенно. Причинами гострого запалення пазухи може бути ГРВІ, грип, переохолодження, гострі мікробні інфекції, травми тощо.

Загальними симптомами при гострому гаймориті, етмоїдиті, фронтиті є погіршення самопочуття, підвищення температури тіла. Хронічне запалення біляносових пазух в більшості випадків є продовженням гострого процесу. У разі набухання слизової оболонки та закупорювання слизових залоз у пазусі утворюються справжні, або ретенційні, кісти, які містять серозну рідину янтарного кольору. Псевдокісти утворюються в товщі слизової оболонки за умови скупчення набрякової рідини.

При лікуванні синуситів важливе загальне та місцеве використання засобів, які забезпечують протизапальну, антибактеріальну, протинабрякову, антигістамінну, муколітичну, імуномоделюючу активність.

У світлі цього, на особливу увагу заслуговує комплексний рослинний засіб «Синуфітол», який у своєму складі містить евкаліпту листя та шавлії листя, первоцвіту траву, буквиці траву, звіробою траву, липи квітки; його рекомендовано як додаткове джерело біологічно активних речовин, що сприяють нормалізації функціонального стану верхніх дихальних шляхів, зокрема біляносових пазух, попередженню синуситів і розвитку їх ускладнень, поліпшенню носового дихання, зняттю набряків. Для фіточаю СИНУФІТОЛ характерна протизапальна, імуностимулююча, відхаркувальна, протизастудна дія.

Галенові препарати первоцвіту, важливого компоненту збору СИНУФІТОЛ, посилюють секрецію слизової оболонки бронхів і верхніх дихальних шляхів, підвищують активність війкового епітелію, прискорюють евакуацію секрету з дихальних шляхів, виявляють слабку спазмолітичну дію. Первоцвіт зазвичай призначають в складі різних протизапальних і відхаркувальних зборів для лікування захворювань органів дихання. Завдяки наявності сапонінів, первоцвіт надає певний протикашльовий, потогінний і сечогінний ефект. Зовнішньо народною медициною настій використовують для промивання носа при нежиті.

У вітчизняній та закордонній народній медицині настій і відвар буквиці, іншого важливого компонента збору СИНУФІТОЛ, застосовують при гострих респіраторних інфекціях і бронхолегеневій патології, як протизапальний і потогінний препарат, як відхаркувальний засіб при лікуванні кашлю, бронхіту, трахеїту, пневмонії, катарів легень, при стійкому кашлі з гнійним харкотинням, астмі, кашлюку; зовнішньо — при ангінах.

Звіробій у складі збору СИНУФІТОЛ забезпечує протизапальну, репаративну, в'яжучу, бактеріостатичну та імуномодулювальну дію; чинить загальний тонізуючий вплив на організм. Препарати звіробою знімають спазм кровоносних судин (особливо капілярів), виявляють капілярозміцнюючу дію, поліпшують венозний кровообіг і кровопостачання деяких внутрішніх органів, підвищують діурез, сприяють ліквідації різних запальних процесів. Липи квітки підвищують потовиділення і діурез, виявляють протизапальну, протимікробну і пом’якшувальну, протиастматичну та протиалергічну дію, а евкаліпт у складі збору «СИНУФІТОЛ» має виражені антисептичні і протизапальні властивості, виявляє болетамувальну, слабку седативну та незначну відхаркувальну дію. Відвар і настойку евкаліпта приймають всередину як антисептичний і протизапальний засіб у разі гострих респіраторних вірусних інфекцій. Зовнішньо галенові препарати евкаліпта застосовують в оториноларингології — при ангіні, хронічному риніті й фарингіті, зовнішньому отиті, дерматиті й екземі зовнішнього слухового проходу тощо. Евкаліптові приписують і загальнозміцнювальний ефект. Дослідженнями китайських вчених (Wu et al) встановлено, що екстракт листя евкаліпту у концентрації 100 µM здатний пригнічувати вірус SARS-CoV. Мікроелементу цинку відводять важливу роль у формуванні Т-клітинного імунітету; багаті ним листя шавлії лікарської, яке також входить до складу збору СИНУФІТОЛ; позитивний терапевтичний ефект спостерігається при застосуванні шавлії при запаленні дихальних шляхів; шавлія лікарська виявляє протизапальну, в'яжучу, пом’якшувальну, відхаркувальну та секретолітичну, протигрибкову, противірусну й антисептичну дію, впливає кровоспинно на ушкоджені капіляри кровоносних судин, зміцнюючи їх стінки.

Категорія: Синуфітол
Згорнути

Самолікування може бути шкідливим для вашого здоров’я

Реклама лікарського засобу. Перед застосуванням ознайомтеся з інструкцією та проконсультуйтеся з лікарем. Зберігати в місцях, недоступних для дітей.